Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Europenilor nu le mai plac sedanurile?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2020
reiterez si adaug...

suv urile tre interzise. la fel si masinile de clasa mica sau foarte mica.

suvurile nu au nici o forma , nici o linie , nimic. is doar cotete pe roti. pana acum nu am vazut nici un suv sau cuv sa arate bine.

mai mult , mi se pare o taranie totala obsesia asta de neam prost cu statul mai sus.

in loc sa facem masini cat mai late si cat mai joase , facem tot felul de mizerii de suv uri care nu au nici un beneficiu real. EVER.

#56
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,364
  • Înscris: 22.10.2007
cum adica sa conduci ce-ti place? trebuie sa conduci ce te lasa statul...

#57
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

_-livio-_ said:

1626671365[/url]' post='28048060']
cum adica sa conduci ce-ti place? trebuie sa conduci ce te lasa statul...

Nu il baga in seama, abereaza grav si am impresia ca o face intentionat. daca nu o face intentionat…atunci este trist, ptr el.

Edited by beria81, 19 July 2021 - 07:20.


#58
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,997
  • Înscris: 30.08.2006
Poate va mai amintiti ce design urat aveau acum ceva ani in urma multe  din  modele de masini. Linii rotunjite si faruri mari ce se intindeau spre stalpul din fata. Peugeot lua fata la toate prin uratenie urmat de Ford si Opel. ca sa nu mai spun ca interioarele erau chiar depresive fara nici o linie de design. Vedeti de exemplu Peugeot 407 Paladin si "admirati" interiorul sau. Atunci lumea era educata sa aprecieze asemenea esecuri de design. Nu deranja pe nimeni ca farurile se ingalbeneau mai rapid sau consola era perfect verticala cu 30 de butoane asezate precum scaunele dintr-o sala de concert. In 2017 doream sa cumpar un Ford Focus dar nu mi-a placut deloc bordul si spatele masinii. Afisajul si ceasurile erau prea mult ingropate in interior si parca iti dadeau un efect claustrofobic. Abia in 2018 au scos ceva modern si elegant , renuntand la acel bord si redesenand un hayon mai sportiv. Astazi multi producatori incep sa  copieze unii de la altii ceea ce nu e chiar rau dar nu mai poti deosebi marcile si modelele doar privindu-le din spate ( ex Ford Fiesta), a cam disparut semnatura producatorului.

#59
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,177
  • Înscris: 05.09.2007
E romanul tipic rupt in kuur ajuns in UK de pe Dacia papuc si trecut pe Honda accord de 15 ani . Alta masina mai buna nu exista pentru el :)

#60
E91

E91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 14.01.2013

View PostShcherbina, on 19 iulie 2021 - 07:00, said:

reiterez si adaug...

suv urile tre interzise. la fel si masinile de clasa mica sau foarte mica.

suvurile nu au nici o forma , nici o linie , nimic. is doar cotete pe roti. pana acum nu am vazut nici un suv sau cuv sa arate bine.

mai mult , mi se pare o taranie totala obsesia asta de neam prost cu statul mai sus.

in loc sa facem masini cat mai late si cat mai joase , facem tot felul de mizerii de suv uri care nu au nici un beneficiu real. EVER.

In caz de accident sunt sanse de aprox 100% sa nu pateti nimic... Posted Image
acelasi lucru la cele normale de la A6/5er (poate?!) in sus esti la fel de protejat

dar na, multi s-au muierizat si mai nou pe primul loc e cum arata, culoarea, jante si apoi tehnic, safety si altele extrem de importante Posted Image

Edited by E91, 19 July 2021 - 08:12.


#61
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostShcherbina, on 19 iulie 2021 - 07:00, said:

reiterez si adaug...

suv urile tre interzise. la fel si masinile de clasa mica sau foarte mica.

suvurile nu au nici o forma , nici o linie , nimic. is doar cotete pe roti. pana acum nu am vazut nici un suv sau cuv sa arate bine.

mai mult , mi se pare o taranie totala obsesia asta de neam prost cu statul mai sus.

in loc sa facem masini cat mai late si cat mai joase , facem tot felul de mizerii de suv uri care nu au nici un beneficiu real. EVER.
Ori iti aduc aminte de dubele de la job? Ma gandesc ca nu iti iubesti prea mult munca si...

#62
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

E91 said:

1626675128[/url]' post='28048184']
In caz de accident sunt sanse de aprox 100% sa nu pateti nimic... Posted Image
acelasi lucru la cele normale de la A6/5er (poate?!) in sus esti la fel de protejat

dar na, multi s-au muierizat si mai nou pe primul loc e cum arata, culoarea, jante si apoi tehnic, safety si altele extrem de importante Posted Image

O masina trebuie sa te atraga si vizual, nu tine de ‘’muierizat’’  ca asa ne am lua toti dube, am purta bocanci cu pantaloni de camuflaj…stii tu, Barbat adevarat.

Edited by beria81, 19 July 2021 - 09:11.


#63
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Eu zic ca nu conteaza :)
E de 100x mai barbat o persoana de orice gen care isi asuma alegerea, chiar si cand lasa impresia de "muierizare" decat un simulant de orice sex care alege ceva doar pentru a nu lasa impresia ca e muiere. Nu de alta dar muiere mai mare decat un simulant nu exista.


Asa ca merge orice atata timp cat alegerea e pur personala nu pt a starni cuiva vreo reactie de orice fel. Sau, si mai rau, pt a evita reactiile negative. Astia chiar sunt ultimele muieri cand sunt scosi din bula pe care si-au construit-o cu mare greutate ca n-au niciun reper propriu in viata.

Edited by underb, 19 July 2021 - 10:22.


#64
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2020

View Postunderb, on 19 iulie 2021 - 08:21, said:

Ori iti aduc aminte de dubele de la job? Ma gandesc ca nu iti iubesti prea mult munca si...

prefer un van. 100%

View PostE91, on 19 iulie 2021 - 08:12, said:

In caz de accident sunt sanse de aprox 100% sa nu pateti nimic... Posted Image
acelasi lucru la cele normale de la A6/5er (poate?!) in sus esti la fel de protejat

dar na, multi s-au muierizat si mai nou pe primul loc e cum arata, culoarea, jante si apoi tehnic, safety si altele extrem de importante Posted Image

dar ala cu care faci accident o pateste...

si at ce propui? sa fie toare suv uri? pai atunci accidentele is la fel ca si cum ar fi 2 bernile...



nu e nimic tehnic la suvuri. ca si dinamica de drum nu is aproape de masini joase si plate. iar ca siguranta sporita... e un punct prost. ca daca dai cu un tir in un suv suvul castiga... pe principiul asta iti iei betoniera.

View Postcsi1, on 19 iulie 2021 - 07:55, said:

E romanul tipic rupt in kuur ajuns in UK de pe Dacia papuc si trecut pe Honda accord de 15 ani . Alta masina mai buna nu exista pentru el Posted Image

pt ce folosesc eu si un accord din 1990 e ok.

ce? eu sunt ca tine mare smecher cu ditamai suvul?

rupta in .... stii tu cine e... ;)

#65
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008
E clar, colegul este troll involuntar

#66
E91

E91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 14.01.2013

View PostShcherbina, on 20 iulie 2021 - 04:19, said:


dar ala cu care faci accident o pateste...

si at ce propui? sa fie toare suv uri? pai atunci accidentele is la fel ca si cum ar fi 2 bernile...

nu propun... as vrea ca toti soferii sa fie responsabili in trafic, ca macar accidentele foarte grave sa nu mai existe.
ca sa castige 5 min mai repede pana la destinatie, fac raliu pe DN-uri si depasiri extrem de riscante. Pentru ce in fond???

si atunci spune-mi tu, cum te protejezi tu in fata prostilor?

#67
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostShcherbina, on 19 iulie 2021 - 07:00, said:


suv urile tre interzise. la fel si masinile de clasa mica sau foarte mica.

Am notat.

View PostShcherbina, on 20 iulie 2021 - 04:19, said:


prefer un van. 100%
Chiar eram curioși ce mai faci?!

View Postberia81, on 20 iulie 2021 - 06:20, said:

E clar, colegul este troll involuntar
E un troll lipsit de bun simț, un troll bădăran.

#68
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,417
  • Înscris: 29.01.2008
La mașini (ca la femei) fiecare ia ce-și permite din ceea ce-i place și îi satisface nevoile. Când se va plictisi de topicurile auto, Scherbina va căuta poate să ne convingă că toate femeile ar trebui să fie blonde cu părul lung, iar celelalte sunt doar niște ... Îl las pe el să completeze.
Dar dacă îi plac doar bărbații? Ups!

#69
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

alin2pas said:

1626947031[/url]' post='28059035']
La mașini (ca la femei) fiecare ia ce-și permite din ceea ce-i place și îi satisface nevoile. Când se va plictisi de topicurile auto, Scherbina va căuta poate să ne convingă că toate femeile ar trebui să fie blonde cu părul lung, iar celelalte sunt doar niște ... Îl las pe el să completeze.
Dar dacă îi plac doar bărbații? Ups!

nasol daca ii plac doar barbatii, ca ar cere exetrminarea femeilor…sper sa fie Bi si sa lase totul asa cum e.

problema majoritatii si nu doar a lu Scherbina, este ca dupa ce isi cumpara ce si-a permis rade de ala care isi ia ceva mai scump.
Asa am aflat si eu ca Dusterul este cel mai bun, frumos si fiabil SUV

Edited by beria81, 22 July 2021 - 16:03.


#70
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,417
  • Înscris: 29.01.2008
Păi e bun, că la un test de urcare pe zăpadă pe pârtie de slalom a dat clasă unor mașini mai bengoase.
"Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie".
Având în vedere că-i lipsesc dotări existente pe alte suv-uri și la care pot apărea defecte, iar la piese e mai ieftin decât alte suv-uri, e mai fiabil (nu sunt atâtea componente care să se strice) și mai ieftin de reparat.
De performanțe, confort etc nu mai zic nimic, pentru a nu anula toate avantajele care le-am enumerat la Duster.
Dar altfel spus, cea mai bună mașină e cea pe care ți-o permiți. Degeaba îmi face cineva cadou un Bugatti Veyron, dacă nu am bani să ies cu el pe stradă.

#71
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

View Postalin2pas, on 22 iulie 2021 - 18:10, said:

Păi e bun, că la un test de urcare pe zăpadă pe pârtie de slalom a dat clasă unor mașini mai bengoase.
"Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie".
Având în vedere că-i lipsesc dotări existente pe alte suv-uri și la care pot apărea defecte, iar la piese e mai ieftin decât alte suv-uri, e mai fiabil (nu sunt atâtea componente care să se strice) și mai ieftin de reparat.
De performanțe, confort etc nu mai zic nimic, pentru a nu anula toate avantajele care le-am enumerat la Duster.
Dar altfel spus, cea mai bună mașină e cea pe care ți-o permiți. Degeaba îmi face cineva cadou un Bugatti Veyron, dacă nu am bani să ies cu el pe stradă.

Nu am zis ca nu e bun, este o masina ok ptr pretul ei, nimic de zis.
am vazut si eu acel video, si detin una din masinile din clip…dar eu nu mi-am luat acea masina ptr a face slalom prin coclauri…am avut alte motive cand am facut acea alegere.
de acord, cea mai buna masina este cea pe care ti-o permiti si iti place…dar este cea mai buna ptr tine, nu si ptr restul oamenilor.

#72
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,417
  • Înscris: 29.01.2008
De aceea se fac atâtea tipuri și modele de mașini, cu diferite opțiuni și grade de echipare, pentru a-și găsi fiecare mașina potrivită. De aceea se vând inclusiv mașini sh.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate