Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Care a fost faza cu Elvetia de la acest Euro?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salut.
Pentur toti iubitorii fotbalului de la acest Euro, am si eu o intrebare. Ce a vrut sa insemne ceea ce a jucat Elvetia de la acest Euro?
Eu sunt un suporter al Frantei in general. Cand am vazut ca a cazut cu Elvetia in optimi am zis ca au meci usor, insa dupa ce prestatie au avut elvetienii pot spune ca au meritat sa se califice in optimi.
Nu am inteles insa ce s-a intamplat cu Italia? Mie mi s-a parut ca au jucat bine pana au ramas in 10 oameni, apoi la fel nu am inteles ce a fost in capul antrenorului de l-a scos pe capitan, Shaquiri, care era creierul echipei, si a si marcat golul de egalare? De ce a facut mutarea asta idioata? Apoi in prelungiri, 30 minute nu am mai jucat absolut nimic, au fost de nerecunoscut. Si la penaltiuri tot penibili au fost. A fost parca exact opusul fetei fata de cum au jucat cu Franta.
In concluzie, stie cineva care a fost faza cu echipa asta, dubioasa, as putea spune...? A ineles careva, sau e de acord cu prezumptiile pe care le-am spus eu mai sus...???

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Așa e, ai dreptate.
Când crești mare fă-te antrenor.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Italia asa juca si prin '90. Inscria, apoi se mutau in aparare. Erau meciuri plictisitoare, dar jucau la puncte.

#4
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Elvetia a jucat cu Spania...

#5
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Ai dreptate la faza cu Elveția. Țara aia îi veninoasă, dintotdeauna a fost așa. Mă refer la sport. La fel este și Slovenia. Nu te poți baza pe sportivii lor, dar ca să încurce pe alții se pricep de minune.

Edited by sandel1, 03 July 2021 - 13:15.


#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Ce bine ar fi daca s-ar pricepe si ai nostri la a-i incurca pe altii, precum elvetienii...

#7
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postanz, on 03 iulie 2021 - 12:49, said:

Nu am inteles insa ce s-a intamplat cu Italia? Mie mi s-a parut ca au jucat bine pana au ramas in 10 oameni, apoi la fel nu am inteles ce a fost in capul antrenorului de l-a scos pe capitan, Shaquiri, care era creierul echipei, si a si marcat golul de egalare?

Tu la ce meci te-ai uitat?

#8
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
A ațipit la Spania - Elveția, iar când s-a trezit era deja Belgia - Italia. Italia și Spania au jucat în alb. Iar Elveția și Belgia în roșu!

#9
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Se pare ca in Romania nu s-a prabusit doar calitatea fotbalului dar si calitatea suporterilor
Aia de pe vremuri macar stiau la ce meci se uita  Posted Image

#10
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
Uita-te la meci si in reluare, e posibil sa fie diferit de ce ai vazut tu :)

#11
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Scuze, am incurcat. Ma refer la meciul din sferturi al Elvetiei, care a fost cu Spania, am gresit eu si am scris Italia. Insa intrebarea mea ramane ...

Ma refer in principal la cum s-a produs ruptura din jocul din meciul cu Spania... mie mi s-a parut ca au jucat bine pana sa ramana in 10, si pana sa-l scoata afara pe capitan, pe Shaquiri... dupa aceea s-a ales praful, numic nu au mai facut...

#12
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Repeta si intrebarea sa stim exact ce vrei sa afli Posted Image

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View Postanz, on 03 iulie 2021 - 12:49, said:

Salut.
Pentur toti iubitorii fotbalului de la acest Euro, am si eu o intrebare. Ce a vrut sa insemne ceea ce a jucat Elvetia de la acest Euro?
Eu sunt un suporter al Frantei in general. Cand am vazut ca a cazut cu Elvetia in optimi am zis ca au meci usor, insa dupa ce prestatie au avut elvetienii pot spune ca au meritat sa se califice in optimi.
Nu am inteles insa ce s-a intamplat cu Italia? Mie mi s-a parut ca au jucat bine pana au ramas in 10 oameni, apoi la fel nu am inteles ce a fost in capul antrenorului de l-a scos pe capitan, Shaquiri, care era creierul echipei, si a si marcat golul de egalare? De ce a facut mutarea asta idioata? Apoi in prelungiri, 30 minute nu am mai jucat absolut nimic, au fost de nerecunoscut. Si la penaltiuri tot penibili au fost. A fost parca exact opusul fetei fata de cum au jucat cu Franta.
In concluzie, stie cineva care a fost faza cu echipa asta, dubioasa, as putea spune...? A ineles careva, sau e de acord cu prezumptiile pe care le-am spus eu mai sus...???

Parca ai fi Fergusson,Mourinho,Tabares,Ancelotti si inca vreo cativa la un loc.
Toate echipele au fost si sunt dubioase,pana la urma.
Fiecare joaca asa cum stie,cum poate si cum vrea.
Noi chibitii doar privim.

Edited by adisz, 03 July 2021 - 15:03.


#14
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Ai "prezumptii" gresite...

#15
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View Postanz, on 03 iulie 2021 - 12:49, said:

Eu sunt un suporter al Frantei...


[ https://media.roportal.ro/forum/uploads/monthly_2021_06/IMG-20210629-WA0005.jpg.14060d98acb366575ea1984ab86cdd73.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]






View Postanz, on 03 iulie 2021 - 12:49, said:

Ce a vrut sa insemne ceea ce a jucat Elvetia de la acest Euro?

Toţi avem întrebări de-astea existenţiale...fotbalistice. Mie acum îmi vine în minte întrebarea: "cum de a ajuns Ucraina în Sferturi ?", sau "de ce are Joachim Löw comportamente respingătoare ?". Nu mă interesează prea mult dar...am dat exemple.

Edited by lupini, 03 July 2021 - 15:29.


#16
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Nu stiu ce sa zic, dar imi vine un cuvant in minte cand ma gandesc la situatii de genul: Halal! . Cum sa joci mai bine decat campioana mondiala si sa o elimini (cu noroc, ce-i drept), si tu si antrenorul, iar la meciul urmator sa faci niste greseli care nici in curtea scolii primare nu le-ar face profesorul clasei cu elevii la educatie fizica???
Sincer am tinut cu Elvetia dupa ce a plecat Franta acasa, insa cand am vazut cum au evoluat lucrurile am zis mai sus ce gust mi-a ramas in gura ...

#17
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017
Care Elvetia? Te-ai uitat la numele jucatorilor?
Doar anternorul are fata de Switzerland.
Elvetienii, daca erau baieti destepti, scuturau nitel bancile si le dadeau cetatenie la cei mai buni jucatori mondiali.
Un dream team cu care sa razi toate cupele posibile, inclusiv mondialul.
Nu stiu daca exista vreao regula in acest sens (gen sa fii cetatean xx ani pentru a-ti fi permis sa joci in nationala).

Edited by FatCat33, 03 July 2021 - 18:41.


#18
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009

View PostFatCat33, on 03 iulie 2021 - 18:41, said:

Elvetienii, daca erau baieti destepti, scuturau nitel bancile si le dadeau cetatenie la cei mai buni jucatori mondiali.

Gluma zilei :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate