Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Level Apartments - Damaroaia

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
coltezeu

coltezeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.12.2010
Salutare,

Din ce observ, au avut contul de facebook creat in 2k19, au postat de cateva ori, pauza 2 ani si abia de 1 luna au dat drumul iar la reclame pe facebook.
Asa dupa o analiza superficiala, compartimentarea si locatia par decente, acum ramane de vazut.
E dubioasa pauza asta de 2 ani, probabil sau litigii cu terenul / puz?

Pare interesant si dubios in acelasi timp. As vrea sa mai aud pareri despre locatie / dezvoltator.

Site:
https://thelevel-apartments.ro/
https://www.facebook...663953904061849
https://www.nuscopremio.ro/en/contact - aici am gasit nr de tel postat pe contul lor de facebook

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
cand vad compartimentarile alea, ma gandesc ca urmatoarea inovatie in Romania va fi baia open space...

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Bucataria open space nu este nici pe departe o inventie romaneasca deci nu te astepta sa apara de la noi baia open space.

#4
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Zona de zi si zona de noapte in Studio cu 2 camere, asta chiar nu am mai vazut pana acum :))

#5
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006

View Postsilvyu_1987, on 30 iunie 2021 - 18:53, said:

Zona de zi si zona de noapte in Studio cu 2 camere, asta chiar nu am mai vazut pana acum Posted Image)

Nu e chiar nou conceptul,  e o reciclare sinistra a ceea ce pe vremea comunismului si se cheama Garsoniera Confort2. Posted Image Pe atunci se adresau altui tip de locatari , acum e pentru tinerii frumosi si liberi care se duc la munca cu troti electrica.

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Am vazut cu ochii mei vila cu baie(de fapt o Jacuzzi  XL).    La parter era tot un open space,zona food inclusa.  Cu 4 trepte sareai direct in cada!   Si la etaj erau baie(mare) si ceva imens care se vroia zona dormit.   Cuplu fara copii si tipul avea pasiuni living on the edge.   Motociclism de performanta si pe putin 25 de bucati metal adaugate la corpul lui!

#7
pulcinella

pulcinella

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.10.2021
Salut! Am fost si eu la The Level si ma bate gandul sa imi iau acolo un apartament. Planul apartamentelor de 3 camere mi se pare bun, comparat cu alte complexe (gen Marmura) dar am dubii legate de calitatea lucrarilor. Blocul nu e ridicat inca, se lucreaza la el si va fi gata in 2023. Stie cineva daca e vreo problema cu instalatiile? Site-ul eDezvoltator zice ca ar fi, dar nu stiu exact pe ce se bazeaza recenzia lor: https://edezvoltator...nts#constructie

Multumesc.

#8
justaquestion

justaquestion

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.03.2021

 pulcinella, on 11 octombrie 2021 - 10:20, said:

Salut! Am fost si eu la The Level si ma bate gandul sa imi iau acolo un apartament. Planul apartamentelor de 3 camere mi se pare bun, comparat cu alte complexe (gen Marmura) dar am dubii legate de calitatea lucrarilor. Blocul nu e ridicat inca, se lucreaza la el si va fi gata in 2023. Stie cineva daca e vreo problema cu instalatiile? Site-ul eDezvoltator zice ca ar fi, dar nu stiu exact pe ce se bazeaza recenzia lor: https://edezvoltator...nts#constructie

Multumesc.

Salut,

Si pe mine aproape ma convinsese compartimentarea celor cu 3 camere.
Am mers in jur si am intrebat vreo 3 vecini din level 1, toti s-au plans de calitatea proasta a lucrarilor / finisajelor / probleme de genul in schita de marketing aveau 2-3 ieriri in balcon dar in rlv aveau doar una asa ca le-a facut doar o iesire... mizerii de genul...adevarul e ca pe hartie si la specificatii arata bomba, dar... mergi si intreaba vecini din level 1, pe mine m-au convins sa nu iau.

#9
pulcinella

pulcinella

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.10.2021
Și mie mi-a atras atenția un vecin de acolo să nu cumpăr în The Level, și de asta am început să îmi pun întrebări și să cer păreri aici pe forum. Adevărul e că, într-adevăr, proiectul pe hârtie arată bine. Pare că au niște arhitecți destul de buni, dar după aia, execuția...Acum e clară treaba. Mersi de pont.

#10
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Toate apartamentele vor fi prevăzute cu pregătirea traseelor pentru aer condiționat. Totodată, pentru a putea păstra o imagine estetică şi uniformă conform conceptului nostru de amenajare, unităţile interioare de climatizare sunt gândite a fi de tip „duct” şi cu montaj în scafe de gips carton, urmând ca distribuţia aerului să se realizeze prin grile de ventilaţie tip “slot”, iar controlul echipamentelor se va realiza prin telecomenzi de perete.

Asta suna bine , mare lucru nu inteleg ce inseamna .

#11
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Adica sunt din alea americane. Uita-te in randari, in meniul Proiect, si vezi ca ai acolo niste imagini.

#12
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
A cumparat cineva aici?

#13
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
nimeni nu a cumparat aici apart?

#14
nennadd

nennadd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.11.2022
Buna tuturor! Am observat o publicitate intensa la acest complex in ultima vreme, inclusiv reduceri mari.  Din pacate nu se adreseaza celor fara masina,  singura statie stb e foradex, ceva mai departe de complex. Aveti informatii cu privire la accesibilitatea transportului public?

#15
legalstuffdoer

legalstuffdoer

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2022
Salutare, am fost la vizionari in acest complex. Constructia este buna insa au dat cu bata in balta cu compartimentarile interioare din RIGIPS. De asemenea, ce mai era disponibil erau relativ intunecoase. Insa chestiuni premium pot enumera AC centralizat cu guri de ventilatie in fiecare camera, incalzirea pardoseala, fatada ventilata.

#16
nennadd

nennadd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.11.2022
Buna, multumesc mult pentru raspuns. Personal nu mi se pare o tragedie compartimentarea din rigips, nu apasa greu pe structura. Ti s a parut accesibil sau e la cuca macaii cum se spune? De taxa de mentenanta de stii ceva? Informatiile ii pot ajuta pe cei indecisi. Multumesc again!

#17
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.05.2010

View Postnennadd, on 25 ianuarie 2023 - 12:14, said:

Buna, multumesc mult pentru raspuns. Personal nu mi se pare o tragedie compartimentarea din rigips, nu apasa greu pe structura. Ti s a parut accesibil sau e la cuca macaii cum se spune? De taxa de mentenanta de stii ceva? Informatiile ii pot ajuta pe cei indecisi. Multumesc again!

Problema cea mai mare e zona infecta, inconjurat de balarii, nomazi, noroi, nu ai scoala, gradinita, nu ai loc de joaca, nu ai trotuare.
Centrala de bloc ridica costurile cu incalzirea si apa calda la peste 1000 lei pe luna.
150 te costa doar locul de parcare lunar, cu toate ca l-ai cumparat cu 20k
Vederea e ori la The Level 1, ori spre nord, la tiganie si balarii.
Mint si cu spatiile, interioarele fiind mult mai mici decat in schite. Si se vede asta cu ochiul liber.
Zona e cu potential, dar deocamdata e un dezastru in care investesti multi bani, in speranta ca va fi bine candva.
Cu primari ca Clotilde nu va fi bine niciodata.

#18
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
A dracu centrala de bloc. Tot mai bine sa faci frigul cu centrala ta de 3000 de lei.

Edited by bicosu, 04 January 2024 - 21:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate