Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Paramount+

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
livio2009

livio2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 28.03.2009
https://www.broadban...mes-to-ukraine/ conform articolului, Paramount plus din 1 iulie sosește în Ucraina sper că vor ajunge in curând și la noi in Romania

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Fragmentarea ofertelor. De salutat ca vin in Europa, dar ma ingrijoreaza faptul e posibil sa le dispara le productiile de pe celelalte platforma (Netflix si HBO Go*) cum s-a intamplat cu productiile Disney.

*Pe HBO Go inca mai sunt, dar nu stiu pentru cat timp vor mai fi (sau daca actualul contract va mai fi prelungit la expirare).

#3
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
si daca ajunge, noi astia de la digi fi sigur ca n o sa avem parte de elPosted Image

#4
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Ce treabă are serviciul video la cerere cu digi?

#5
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Oare de ce se lanseaza astfel de platforme contra cost in tari sau regiuni sarace, inaintea unor tari sau zone unde sigur ar avea mai multi clienti platitori. Ucraina e printre cele mai sarace tari din Europa, au o multime de probleme grave pe acolo... cumva nu cred ca printre prioritatile lor actuale se afla serviciile de streaming online. Am citit in articol ca, pe langa SUA si Canada, acest serviciu s-a mai lansat in ...  America Latina si Rusia. Poate o fi ceva in legatura cu drepturile de autor, care sunt nereglementate in astfel de regiuni/tari?

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

 Pololica, on 30 iunie 2021 - 11:06, said:

Fragmentarea ofertelor. De salutat ca vin in Europa, dar ma ingrijoreaza faptul e posibil sa le dispara le productiile de pe celelalte platforma (Netflix si HBO Go*) cum s-a intamplat cu productiile Disney.
Sigur o să dispară. Ar trebui să fie nebuni să-și dilueze piața oferind propria marfă concurenței. Evident nu se va întîmpla imediat, ci pe măsură ce se epuizeză perioadele pentru care ceilalți au licență de difuzare.
Iar cu fragmentarea - o vreme se va întinde ața (adică vor apare fiecare cu propriul canal de streaming) dar se va și rupe cînd omul va constata că trebuie să dea 100 euro pe lună pentru 10-15 canale diferite și va zice ia mai duceți-vă undeva...

#7
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
.

Edited by Pudu, 30 June 2021 - 11:20.


#8
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,144
  • Înscris: 19.05.2005

 Pudu, on 30 iunie 2021 - 11:18, said:

Oare de ce se lanseaza astfel de platforme contra cost in tari sau regiuni sarace, inaintea unor tari sau zone unde sigur ar avea mai multi clienti platitori. Ucraina e printre cele mai sarace tari din Europa, au o multime de probleme grave pe acolo... cumva nu cred ca printre prioritatile lor actuale se afla serviciile de streaming online. Am citit in articol ca, pe langa SUA si Canada, acest serviciu s-a mai lansat in ...  America Latina si Rusia. Poate o fi ceva in legatura cu drepturile de autor, care sunt nereglementate in astfel de regiuni/tari?

Poate subtitrarile? Ca le au deja din Rusia?

Edited by cristiandrei, 30 June 2021 - 11:21.


#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 livio2009, on 30 iunie 2021 - 10:59, said:

https://www.broadban...mes-to-ukraine/ conform articolului, Paramount plus din 1 iulie sosește în Ucraina sper că vor ajunge in curând și la noi in Romania
Nu au în plan România.

#10
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 radunic, on 30 iunie 2021 - 11:20, said:

Sigur o să dispară. Ar trebui să fie nebuni să-și dilueze piața oferind propria marfă concurenței. Evident nu se va întîmpla imediat, ci pe măsură ce se epuizeză perioadele pentru care ceilalți au licență de difuzare.
Iar cu fragmentarea - o vreme se va întinde ața (adică vor apare fiecare cu propriul canal de streaming) dar se va și rupe cînd omul va constata că trebuie să dea 100 euro pe lună pentru 10-15 canale diferite și va zice ia mai duceți-vă undeva...

Problema nu e ca vor fi multe VOD, ci pretul. Netflix e 8E (continut destul de divers), HBO Go 3E (productii proprii, in mare), Disney + 10E (rotunjit), deci dintr-un foc 21E. Nu mai adaug Amazon Prime (am vazut un pret de 5E promotional).

Poate un serviciu care sa impace si capra (utilizatorii) si varza (producatorii de filme) ar fi ideal, dar putin realizabil daca au gustat din savarina...

#11
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Acolo se va ajunge dar acum sîntem în etapa fiecare vrea o bucată din plăcinta Netflix.

#12
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Nu cred ca se inghesuie aia din Ucraina sau Rusia la streaming platit, ci la torrenti.  Daca-i pretul foarte mic unii se vor abona totusi, asa mai castiga si astia de la paramount ceva, tot mai bine decat nimic.

#13
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012

 modoran, on 30 iunie 2021 - 11:44, said:

Daca-i pretul foarte mic unii se vor abona totusi, asa mai castiga si astia de la paramount ceva, tot mai bine decat nimic.
Sincer e o mizerie. O sa ajungi sa ai 4-5-6 abonamente  pentru ca fiecare platforma de streaming va avea continutul ei. Eu raman doar la Netflix si HBO ...  daca vreau sa vad un film care nu e acolo , exista si alte cai Posted Image

Edited by Andreysc7, 30 June 2021 - 12:21.


#14
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

 Pololica, on 30 iunie 2021 - 11:35, said:

Nu mai adaug Amazon Prime (am vazut un pret de 5E promotional).

Prime Video e 13,99 lei (o "peroada").

Edited by cristi712, 30 June 2021 - 13:06.


#15
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Până azi ziceau că e 14 lei.

#16
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

 -TINO-, on 30 iunie 2021 - 11:17, said:

Ce treabă are serviciul video la cerere cu digi?
my bad, am crezut ca va fi disponibil in grila tv a operatorilor :)

#17
livio2009

livio2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 28.03.2009
https://www.broadban...-across-europe/ lansare in Europa

#18
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Se lansează pe platformele Sky din Marea Britanie, Irlanda, Italia, Germania, Elveția și Austria (GSA) în 2022. https://www.broadban...-across-europe/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate