Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Parcare pazita in centrul Chisinau

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
gzbotii

gzbotii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.02.2014

 makima, on 28 iunie 2021 - 11:40, said:

buna, sunt din chisinau.
parcare pazita este, multilevel cu appx 3euro/zi pe strada Testimiteanu.
si nune chiar asa cum se scrie mai sus aici Posted Image

Buna,

Multumesc pentru raspuns.
As putea sa ne oferi mai multe detalii, te rog? O adresa mai exacta, un website/pagina de Facebook/numar de telefon, etc?

 Pekiasan, on 28 iunie 2021 - 12:41, said:

Si eu credeam cu cativa ani in urma cum ca in Moldova trebuie sa fii vigilent , atent la buzunare...etc. Mergand de mai multe ori in Moldova, la Soroca, Briceni, Orhei,  Chisinau .. am descoperit o lume fascinanta, civilizata si primitoare. Chisinaul este un oras frumos cu oameni mult ... cu mult mai civilizati decat Bucurestiul. Deci, daca nu ti-a furat/vandalizat nimeni masina in Bucuresti, stai linistit. In Chisinau nu sunt sanse sa se intample asta.

Am mai fost is eu in Moldova, acum 5 ani. Orhei, Cricova, Tiraspol, etc. Posted Image Numai ca, atunci am fost cu un Opel Corsa din '94, pe care chiar nu trebuia pentru nimeini.
Vis-a-vis de hotel era o banca, paznicul vorbea numai rusa, de era foarte ok, tinea loc de parcare pt noi (nu am cerut, nu am platit nimic).

#20
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
Cum să vizitezi Cricova cu mașina? Iei un Yango (funcționează în Chișinău). Eu am ieșit în 4 labe de la cramă după degustare.

Edited by badmania98, 28 June 2021 - 12:57.


#21
makima

makima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 16.04.2011
sigur, am incercat sa dau edit la postarea precedenta si nu pot.
oricum, astia sunt: https://md.parkopedi...ng=202106281600
Strada Nicolae Testemițanu, 29/5
Malina Mică
MD-2025 Chişinău
+373 690 03 006

am lasat acolo personal masina si peste noapte si cand imi trebuia pe cateva ore, si nu am avut nici o problema.
vezi ca achiti pentru 24h, sistemul automat vede ca ai stat peste vreo 6h (pare-mi-se) si iti face calcul nu pe ore si pe zi, ca iese mai ieftin. cum ziceam cam 3-4 euro/24h, versus 10 lei moldovenesti/1h (cam 0.5 euro)

#22
gzbotii

gzbotii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.02.2014

 makima, on 28 iunie 2021 - 12:59, said:

sigur, am incercat sa dau edit la postarea precedenta si nu pot.
oricum, astia sunt: https://md.parkopedi...ng=202106281600
Strada Nicolae Testemițanu, 29/5
Malina Mică
MD-2025 Chişinău
+373 690 03 006

am lasat acolo personal masina si peste noapte si cand imi trebuia pe cateva ore, si nu am avut nici o problema.
vezi ca achiti pentru 24h, sistemul automat vede ca ai stat peste vreo 6h (pare-mi-se) si iti face calcul nu pe ore si pe zi, ca iese mai ieftin. cum ziceam cam 3-4 euro/24h, versus 10 lei moldovenesti/1h (cam 0.5 euro)

Mersi mult pentru info ����
Un site ok, o sa ne ajuta mult.

 badmania98, on 28 iunie 2021 - 12:56, said:

Cum să vizitezi Cricova cu mașina? Iei un Yango (funcționează în Chișinău). Eu am ieșit în 4 labe de la cramă după degustare.

Unul dintre noi nu prea consuma vin...dar luam in considerare si optiunea asta (Yango). Multumesc.

Edited by gzbotii, 28 June 2021 - 13:25.


#23
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017

 Pekiasan, on 28 iunie 2021 - 12:41, said:

Si eu credeam cu cativa ani in urma cum ca in Moldova trebuie sa fii vigilent , atent la buzunare...etc. Mergand de mai multe ori in Moldova, la Soroca, Briceni, Orhei,  Chisinau .. am descoperit o lume fascinanta, civilizata si primitoare. Chisinaul este un oras frumos cu oameni mult ... cu mult mai civilizati decat Bucurestiul. Deci, daca nu ti-a furat/vandalizat nimeni masina in Bucuresti, stai linistit. In Chisinau nu sunt sanse sa se intample asta.
Hehe, Chisinaul e Bucurestiul anilor '90.
Oameni primitori? Sunt, cred, cei mai rautaciosi oameni pe care i-am intalnit.

#24
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Eu am avut masina noua lasata pe strada acolo. Era un Seat Toledo. Si langa a mea mai erau masini de Ro.

#25
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
În 2019 vara nu mi-am dat seama că au Yango. Căutam un taxi. Am oprit o doamnă la întâmplare pe stradă rugând-o să ne informeze/îndrume cum putem lua un taxi și a zis că dă ea o comandă. Care nu a mai venit. A stat femeia lângă mine și soție așteptând o confirmare de la dispecerat taxi. într-un final ne-a suit în mașina ei și ne-a dus în Chișinău unde aveam noi nevoie. Eu nu am avut de a face cu nimeni rău intenționat în cele 4 zile cât am stat acolo.

Edited by badmania98, 29 June 2021 - 10:01.


#26
zero4

zero4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 27.12.2016
am parcat in chisinau acum 2 ani cu un tiguan vechi de 1 an, in spatele unui bloc unde aveam cazare prin centru ceva.

strada unde am parcat era un cul-de-sac, dar am stat cu frica pana a 2-a zi cand m-am dus de dimineata sa vad daca a supravietuit,
era tot acolo si in plus unul din geamurile din spate ( de la copil), ramasese pe jumate deschis din seara anterioara.

deci daca aveti vreo masina normala, cred ca sunteti safe.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate