Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Intesa Sanpaolo Bank Romania - rata buna dobanda plan de economii

- - - - -
  • Please log in to reply
1173 replies to this topic

#325
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Ai jos in pagina: https://www.intesasa...-la-termen.html - Depozitul la termen - informatii esentiale:

Plata dobanzii
 Lunar, fara capitalizarea dobanzii: viramentul sumelor se efectueaza lunar in contul curent al clientului (cu exceptia depozitelor la termen in valuta si a depozitelor cu maturitate mai mare de 12 luni),
 La scadenta depozitului, fara capitalizarea dobanzii: viramentul sumelor se efectueaza la scadenta depozitului in contul curent al clientului,
 La scadenta depozitului, cu capitalizarea dobanzii: se poate aplica doar in cazul prelungirii automate, situatie in care dobanda platita la scadenta se incorporeaza in suma depozitata anterior pentru o noua perioada de depozitare similara cu cea a depozitului anterior,
 Semestrial, doar in cazul depozitelor cu maturitate mai mare de 12 luni: viramentul sumelor se efectueaza la implinirea fiecarui interval de 6 luni, calculat de la constituirea depozitului, in contul curent al clientului.

#326
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
nu poti face un depoztit ONLINE amarat in ca cica nu este permis in weekend ..... pe bune ?!
la ce dracu se mai numesc sunt servicii online ?

#327
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Suna a fake news ceea ce spui tu, tocmai am creat de proba special pentru tine un depozit si nu am avut nici o problema.
Tradu cu ce vrei sa spui, poate te referi la faptul ca il vor aproba maine si vei avea data scadenta incepand de maine. Asta e absolut normal la majoritatea bancilor, depozitul trebuie validat manual nu automat si asta o pot face doar angajatii bancii - adica maine.
P.S.  Raspunsul meu e de informare pentru toata lumea si pentru combaterea informatiei eronate pe care ai scris-o.

Edited by mykero, 18 June 2023 - 13:52.


#328
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Ciudat. La CEC pot face depozit online și fãrã a fi nevoie de validarea manuala de cãtre angajatul bãncii.

#329
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Si la Transilvania, insa nu despre asta era vorba. El a spus ca nu se poate face, ceea ce e eronat.

#330
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
atunci trebuie sa fie de vina suma .....
pentru ca tocmai ce am încercat din nou
si la fel aceeași eroare !!

mykero: este necesar sa dau captura de ecran sa ma crezi ?

wertyck: stiu

Spoiler

Edited by Mihai_3, 18 June 2023 - 14:15.


#331
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postmykero, on 18 iunie 2023 - 13:50, said:

tocmai am creat de proba [...] un depozit si nu am avut nici o problema.

Am incercat acum sa creez un depozit si am primit acelasi mesaj ca si colegul @Mihai_3: "Eroare : Pentru efectuarea solicitarii va rugam sa reincercati in intervalul 8:30 - 16:45!"

In plus, am un email de la Intesa in care scrie: "Clientii pot constitui depozite, in zilele lucratoare ale lunii, in intervalul orar: 8:30-16:45."
Emailul are data 5 decembrie 2022 => poate situatia s-a schimbat...

E foarte tare ca ai reusit sa creezi depozit azi (duminica)!
Poti sa postezi exact pasii pe care i-ai facut?

#332
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View PostMihai_3, on 18 iunie 2023 - 13:39, said:

la ce dracu se mai numesc sunt servicii online ?

Se numesc servicii online pentru ca se pot folosi fara a te deplasa la sediul bancii... :D
Glumesc, intrebarea e valida...

Daca asculti cu (mare) atentie, multi oameni / multe companii n-au inteles mai nimic din conceptul de "digitalizare", dar sunt ferm convinsi ca au inteles tot.
Lumea are impresia ca "digitalizare" inseamna existenta unei simple aplicatii care contine un buton care face "piu" cand e apasat.

Aia e, cam atat poate cea mai inteligenta specie in acest moment... :D

#333
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Asa e, idiotul sunt eu. Scuze pentru inducerea in eroare, m-am oprit la faza cu autorizarea si am presupus ca merge in continuarem, facand confuzie cu BT.
Din pacate, nu mai pot edita mesajul anterior, il poate un moderator sterge.

#334
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
mykero: eu chiar am vrut REAL sa fac depozitul si am autorizat tranzacția. Scuzele acceptate ! Posted Image

La CEC, BRD poti folosi instrumentele online fără sa fie necesar un operator. Ceea ce este si normal.

IntesaSP ar fi putut pur si simplu sa blocheze interfața respectiva daca intervalul orar sau ziua nu erau potrivite afișând un mesaj reveniti in intervalul X
dar batjocura este mare, te lasă sa bagi acolo tot si apoi iti spune ca nu.

In fine voi reîncerca maiine in cursul zilei in jurul orei 10 (sa le las timp sa isi bea cafeaua !)

Edited by Mihai_3, 18 June 2023 - 15:04.


#335
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postmykero, on 18 iunie 2023 - 14:57, said:

idiotul sunt eu.

Posted Image

#336
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
https://www.intesasa...al-banking.html

In sfarsit.

#337
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
good very good news!

o foloseste cineva...?

  Pentru activarea serviciului Digical Mobile și Internet Banking este necesară prezența fizică a clientului în una din sucursalele băncii.

wow ori una ori alta

Clienții care la data lansării Digical Internet Banking sunt deja utilizatori ai serviciul de internet banking I-B@nk vor putea continua să beneficieze de acest serviciu, dacă doresc, sau vor putea opta pentru înrolarea în noul serviciul Digical Internet Banking.
Începând cu data lansării Digical Internet Banking, clienții noi vor putea beneficia exclusiv de acest serviciu.

Edited by alex321, 24 June 2023 - 17:44.


#338
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

View Postalex321, on 24 iunie 2023 - 17:39, said:

good very good news!

o foloseste cineva...?

  Pentru activarea serviciului Digical Mobile și Internet Banking este necesară prezența fizică a clientului în una din sucursalele băncii.

wow

Pai ca si IB-ul actual, se putea activa doar in banca.
Cel mai probabil doar de luni 26 iunie se lanseaza, deci probabil inafara de beta testers nu ai cum sa o folosesti inca.
Ce-mi place e nota de subsol de la segmentul :

Quote

Care sunt limitele de tranzactionare?
a)    Limite zilnice per client – 50.000 RON sau echivalent EUR
b)    Limite lunare per client – 250.000 RON sau echivalent EUR
Limitele menționate mai sus nu se aplica pentru transferurile între conturile proprii ale clientului.
c)    Limita zilnică pentru schimburi valutare: nu exista o limita zilnică impusă
d)    Limită pe tranzacție pentru schimburi valutare: 19.999,99 echivalent EUR/tranzacție (valută/RON) respectiv 99.999,99 echivalent EUR/tranzacție în cazul conversiilor (valută/valută)
  
Limitele de tranzacționare pentru operațiunile efectuate prin Digical Mobile și Internet Banking pot fi majorate la solicitarea clientului, printr-o cerere în scris depusă la sediul Băncii.

Nu stiu sa poti modifica la alte banci limitele standard de IB, sunt curios pana la cat poti merge in sus

#339
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Luni fuga in sucursala sa il activez.

Pacat ca nu lasa amandoua.

Uneori imi este mai comod de pe laptop...

Alteori de pe mobil.

Fac scandal

View PostDrizzt89, on 24 iunie 2023 - 17:45, said:

Pai ca si IB-ul actual, se putea activa doar in banca.
Cel mai probabil doar de luni 26 iunie se lanseaza, deci probabil inafara de beta testers nu ai cum sa o folosesti inca.
Ce-mi place e nota de subsol de la segmentul :


Nu stiu sa poti modifica la alte banci limitele standard de IB, sunt curios pana la cat poti merge in sus
asta inseamna ca cel care are pachetul de tranzactionare plus (ca mine) poate schimba si 10000 e pe zi ????

good good

cardul se inroleaza in apple pay

pe scurt , ia fata la multe banci


si

a)    Limite zilnice per client – 50.000 RON sau echivalent EUR
b)    Limite lunare per client – 250.000 RON sau echivalent EUR
Limitele menționate mai sus nu se aplica pentru transferurile între conturile proprii ale clientului.
c)    Limita zilnică pentru schimburi valutare: nu exista o limita zilnică impusă
d)    Limită pe tranzacție pentru schimburi valutare: 19.999,99 echivalent EUR/tranzacție (valută/RON) respectiv 99.999,99 echivalent EUR/tranzacție în cazul conversiilor (valută/valută)
  
Limitele de tranzacționare pentru operațiunile efectuate prin Digical Mobile și Internet Banking  pot fi majorate la solicitarea clientului, printr-o cerere în scris depusă la sediul Băncii.

asta e

Attached Files


Edited by alex321, 24 June 2023 - 17:55.


#340
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
M-am linistit

se poate accesa si de pe computer

Digical Mobile și Internet Banking este serviciul care oferă o modalitate modernă, rapidă, ușoară și sigură de a avea acces la serviciile și produsele din oferta Bancii.
Serviciile furnizate prin Digical Mobile și Internet Banking se pot accesa prin intermediul aplicației destinate dispozitivelor mobile Digical Mobile Banking, precum si de pe un computer, tableta, etc prin intermediul serviciului Digical Banking Iinternet banking.

#341
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postalex321, on 24 iunie 2023 - 18:18, said:

se poate accesa si de pe computer

Unde, unde, unde? :D

#342
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005

View Postdarkangel2, on 24 iunie 2023 - 18:20, said:

Unde, unde, unde? Posted Image
s-a schimbat deja intefata bancii Posted Image

uite aici

"  Digical Mobile și Internet Banking este serviciul care oferă o modalitate modernă, rapidă, ușoară și sigură de a avea acces la serviciile și produsele din oferta Bancii.
Serviciile furnizate prin Digical Mobile și Internet Banking se pot accesa prin intermediul aplicației destinate dispozitivelor mobile Digical Mobile Banking, precum si de pe un computer, tableta, etc prin intermediul serviciului Digical Banking Iinternet banking. "

Edited by alex321, 24 June 2023 - 18:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate