Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Intesa Sanpaolo Bank Romania - rata buna dobanda plan de economii

- - - - -
  • Please log in to reply
1170 replies to this topic

#307
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

View Postdarkangel2, on 25 aprilie 2023 - 16:45, said:

Unde scrie asta?

Poti sa alegi la deschiderea depozitului cum sa primesti dobanda: lunar sau la scadenta. Daca alegi lunar, nu e dobanda mai mica

#308
andrew_zx

andrew_zx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.10.2021

View Postdarkangel2, on 26 aprilie 2023 - 09:41, said:

Am verificat si Libra => n-am gasit

libra are dobanda de 5.5% pentru depozit standard la o luna si multe alte banci au asta

https://www.bancheru...pozitele-in-lei

#309
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postandrew_zx, on 28 aprilie 2023 - 18:15, said:

libra are dobanda de 5.5% pentru depozit standard la o luna si multe alte banci au asta

Intrebarea era legata de depozitele pe perioada mai mare de o luna dar cu dobanda platita in fiecare luna...

#310
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Nici OTP nu are ? Ca in afara de Libra doar cu BT (exclus dob lunar) si Garanti (exclus dob lunar) am lucrat in ultima vreme si parca era una care intreba tipul incasarii dobanzii cand constituiai depozitul, avand si plata lunara.

#311
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View PostRazvan319, on 28 aprilie 2023 - 20:24, said:

Nici OTP nu are ?

Parca am zis ca are...

#312
bavarezul13

bavarezul13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.09.2012
Salut! Am niste intrebari legate de depozitele la termen si planul de acumulare.
In cazul depozitului la termen, daca se doreste plata lunara a dobanzii, dobanda ramane aceeasi?
In cazul planului de acumulare, se pot transfera oricand sume din el in contul curent, fiind necesara doar pastrarea in plan a sumei minime de constituire?

#313
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

View Postbavarezul13, on 22 mai 2023 - 11:23, said:

Salut! Am niste intrebari legate de depozitele la termen si planul de acumulare.
In cazul depozitului la termen, daca se doreste plata lunara a dobanzii, dobanda ramane aceeasi?
In cazul planului de acumulare, se pot transfera oricand sume din el in contul curent, fiind necesara doar pastrarea in plan a sumei minime de constituire?

1. da
2. da

Am raspuns strict la intrebari dar daca mai vrei si alte detalii, poti sa intrebi.

Edited by Drizzt89, 22 May 2023 - 12:09.


#314
bavarezul13

bavarezul13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 11.09.2012

View PostDrizzt89, on 22 mai 2023 - 12:08, said:

1. da
2. da

Am raspuns strict la intrebari dar daca mai vrei si alte detalii, poti sa intrebi.
Pai atunci depozitul la termen de la ei pare incredibil. il poti face pe o perioada lunga sa securizezi o dobanda "atractiva", iar daca ai nevoie de bani, cand il inchizi, oricum ai incasat dobanda pe lunile intregi scurse pana atunci. Ex. deschid un depozit pe 12 luni cu 8.75% dobanda si incasez proportional in fiecare luna, iar daca il inchid dupa 8 luni si jumatate, oricum am incasat dobanda in cele 8 luni intregi scurse, corect? Sau imi scapa ceva?

Edited by bavarezul13, 22 May 2023 - 15:37.


#315
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

View Postbavarezul13, on 22 mai 2023 - 15:36, said:


Pai atunci depozitul la termen de la ei pare incredibil. il poti face pe o perioada lunga sa securizezi o dobanda "atractiva", iar daca ai nevoie de bani, cand il inchizi, oricum ai incasat dobanda pe lunile intregi scurse pana atunci. Ex. deschid un depozit pe 12 luni cu 8.75% dobanda si incasez proportional in fiecare luna, iar daca il inchid dupa 8 luni si jumatate, oricum am incasat dobanda in cele 8 luni intregi scurse, corect? Sau imi scapa ceva?

Asa ar parea, dar daca te gandesti sa faci asta as zice sa citesti inainte contractul de depozit sau CGA.. Sa nu aiba ceva polite de siguranta pt
lichidare anticipata

#316
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Cica nu.

https://www.intesasa...-la-termen.html - undeva mai jos ai modelul de contract si iti explica ca iti ia dobanzile deja platite. Vezi ca dobanda la vedere a contului e 0% daca nu ai cont lider sau exclusiv sau ceva in jur de maxim 1% daca ai unul din cele 2.

4. Depozitul constituit în baza prezentului Contract se poate desfiinţa anterior termenului stabilit pentru perioada de depozitare convenită doar integral, nefiind permise desfiinţări /retrageri parţiale. În situaţia desfiinţării anticipate depozitul va fi bonificat de către Depozitar cu dobânda practicată de Bancă la acel moment pentru disponibilităţile la vedere aflate în conturile curente de tip Standard, aferente tipului de Clientelă în care se încadrează Deponentul. Dobânda la vedere, astfel calculată, va fi virată în contul curent al Deponentului menţionat în cuprinsul prezentului Contract. În vederea calculării dobânzii în situaţia desfiinţării anticipate a depozitului nu este posibilă opţiunea de capitalizare a dobânzii.
5. În situaţia desfiinţării anticipate a depozitelor cu virament lunar al dobânzii, Depozitarul va efectua regularizarea sumelor plătite lunar Deponentului cu titlu de dobândă (eventualele diferenţe rezultate între dobânziile deja virate Deponentului şi calculul dobânzii în situaţia desfiinţării anticipate), reţinându-le, dacă este cazul, din suma depozitată, şi va vira sumele care i se cuvin Deponentului ca urmare a desfiinţării anticipate a depozitului constituit în baza prezentului Contract.

Si sa iti raspund la punctul cu depozitul cu acumulare, acolo trebuie sa fii atent cum jonglezi cu sumele respective - citeste cu atentie T&C. In principiul, da se poate, insa daca timp de 3-4 luni vei avea in cont mai putin la inceputul lunii decat la sfarsit iti pot desfiinta planul de acumulare - se considera ca nu mai este plan de acumulare.

#317
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
ai simulator pe site

#318
Daniel_nxd

Daniel_nxd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 22.04.2023
Totusi, fac si ei o aplicstie mobila? :)

#319
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
nu

au atm noi unde poti si depune bani

#320
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
IMPORTANT! Modificare interval orar Brunch Exchange
Începând cu 08.06.2023, intervalul orar pentru serviciul Brunch Exchange (schimb valutar la curs BNR prin Internet Banking) se modifică astfel: din 11:00 - 13:00 (segmentul orar inițial) în 10:00 - 12:00 (segment orar valabil din 08.06.2023). Precizăm că ceilalați parametrii ai serviciului rămân neschimbați.

#321
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
as avea cateva intrebari ....
a) vreau sa fac un depozit imi baga pe gat si cardul ?
b) cardul de la ei poate fi folosit in GPay Wallet pentru plati cu telefonul via NFC ?

#322
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
1  da
2   nu (prin Curve da)

#323
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
"Virament periodic al dobânzii" cand creezi un depoztit la termen .... din platforma lor online

ce insemna defapt ? ..... am acest check-box in formular si nu inteleg de ce imi este prezentat daca eu am selectat: fara capitalizare si cu reinoire automata
poate ma lamureste si pe mine cineva...

Edited by Mihai_3, 13 June 2023 - 14:42.


#324
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
adica ai posibilitatea sa iti dea dobanda lunar in cont sau numai la sfarsitul perioadei

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate