Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Traseu Craiova - Turcia (Antalya)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Acceptabil, insa este de preferat sa-l faci ziua, daca mergi prima data pe acolo si mare grija la GPS, sa-ti imparti traseul pe bucati si sa nu-i dai direct Botevgrad sau total exclus sa-i dai direct Sofia. Dupa Botevgrad nu mai sint probleme.
Anul trecut in 4 septembrie, imediat dupa Montana, dar nu stiu exact unde ca era noapte si nu am fost atent, m-am trezit cu drumul principal inchis si am fost deviat prin munti, prin niste sate, pe un drum de o masina si cu multe curbe. Am crezut ca nu mai ajung la Botevgrad. Banuiesc ca am mers 70-80km pe drumul ala ingust. Sa speram ca acum este deschis drumul principal.

Poate ca ar fi mult mai bine sa iesi pe la Giurgiu. Eu unul cred ca asa as face.

Si nu te mai duci prin Sofia. De la Ruse o iei catre Veliko Tarnovo - Stara Zagora - Dimitrovgrad - Edirne (Turcia)

#20
dandinam

dandinam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2010

 florin71_skoda, on 17 iunie 2021 - 15:42, said:

Acceptabil, insa este de preferat sa-l faci ziua, daca mergi prima data pe acolo si mare grija la GPS, sa-ti imparti traseul pe bucati si sa nu-i dai direct Botevgrad sau total exclus sa-i dai direct Sofia. Dupa Botevgrad nu mai sint probleme.
Anul trecut in 4 septembrie, imediat dupa Montana, dar nu stiu exact unde ca era noapte si nu am fost atent, m-am trezit cu drumul principal inchis si am fost deviat prin munti, prin niste sate, pe un drum de o masina si cu multe curbe. Am crezut ca nu mai ajung la Botevgrad. Banuiesc ca am mers 70-80km pe drumul ala ingust. Sa speram ca acum este deschis drumul principal.

Poate ca ar fi mult mai bine sa iesi pe la Giurgiu. Eu unul cred ca asa as face.

Eu ma gandeam sa merg pe la Calafat pentru ca sunt foarte multi km de autostrada , de la Botevgrad pana in Turcia pana dupa Istanbul e numai autostrada cam 700 km .

Edited by dandinam, 17 June 2021 - 15:47.


#21
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Complicat de decis.
De la Craiova si pina la intrare in Turcia, prin Calafat sint ~611 km si prin Giurgiu ~551km. Asa ca ai dreptate, sa alegi traseul cu autostrada, care este cu ~60 km mai lung, adica nesemnificativ.
Nu am fost demult in Turcia si cind mergea, nu era deschis podul de la Calafat-Vidin si eram obligat sa ies prin Giurgiu si cred ca deaia am ramas eu in cap cu traseul prin Veliko Tarnovo - Stara Zagora - Dimitrovgrad

#22
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Gasesti aici harta calitatii drumurilor din Bulgaria.

#23
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Din cate stiu de la prietenii  mei doljeni, drumurile sunt bune pana la Sofia si mai departe insa e un drum greoi chiar daca ai ceva autostrada prin BG

#24
dandinam

dandinam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2010
Salut . Stie cineva cum este starea drumurilor pe traseul Ruse - Veliko Tarnovo - Gurkovo - Nova Zagora - Stara Zagora - Dimitrovgrad - Kapitan Andreevo?

#25
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Ai aici harta calitatii drumurilor din Bulgaria.
Nu stiu cat e de actualizata, dar iti poti face o parere.
Poate sunt colegi de forum care au fost de curand pe acolo si te pot lamuri.

Edited by cristiany, 20 June 2021 - 13:51.


#26
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Scrie pe ea (sus, stanga) ultima actualizare: " 26.04.21."

 dandinam, on 20 iunie 2021 - 13:19, said:

Salut . Stie cineva cum este starea drumurilor pe traseul Ruse - Veliko Tarnovo - Gurkovo - Nova Zagora - Stara Zagora - Dimitrovgrad - Kapitan Andreevo?
...Ce traseu interesant... Posted Image
https://www.google.r...d41.7207301!3e0
Acum, compara cu harta pusa de cristiany si vezi cum e drumul...sau intra cu "Street view" si te plimbi pe traseu, dar si aici imaginile sunt cam vechi. Acum lucreaza G-Maps la o actualizare. Am vazut si eu o masinuta foto Google prin Sibiu, luna trecuta...astept sa vad masina mea pe G-Maps :)

Edited by danpet, 20 June 2021 - 16:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate