Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Ole Ole Ole Ola a intrat Rapidu in A

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#37
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
adeptii lui Talpan sunt geniali!

nici macar nu era vorba de noua echipa a armatei aici, era vorba de noul Rapid infiintat in 2017 si el.

dar na, oamenii cand aud de 2017 automat se gandesc la ei pentru ca atunci s a infiintat si a doua lor sectie de fotbal. pe prima au cedat o de bunavoie si nesiliti de nimeni in 1998. daca nu ma credeti luati clasamentele sportive din 2021 pana in 1947.

de altfel nici nu exista vreun document in arhiva armatei care sa confirme ca echipa lor initiala a fost desfiintata, retrasa..

Edited by bossake, 18 May 2021 - 14:57.


#38
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 starsteel, on 18 mai 2021 - 11:40, said:

Stai bland ca sunt 2 mari probleme, vechiul Rapid nu are falimentul obtinut prin decizie judecatoreasca definitiva iar cel putin sezonul 2016/2017 nu exista in statistica clubului. Daca cunosti altceva da-mi si mie cateva date sa contrazica afirmatiile mele. Fara suparare! Cat priveste mesajele, sunt stelist/dinamovist si ma bucur pt promovarea Rapidului, mult prea infantile, o sa vedeti raspunsul galeriei rapidiste in scurt timp! Posted Image

După falimentul societății care administra echipa FC Rapid București în 2016, unul din nucleele suporterilor ei, Clubul Aristocratic Rapid, a fondat echipa Mișcarea CFR , și a înscris-o în liga a V-a București.Mișcarea CFR, devenit Academia Rapid și mai apoi Fotbal Club Rapid (Liga a II-a în sezonul 2019-2020). În luna iunie 2018, Academia Rapid a obținut dreptul să se numească FC Rapid după ce a achiziționat la o licitație brandul clubului Rapid București fondat în 1923, marca și culorile, fapt recunoscut oficial de Federația Română de Fotbal.


 starsteel, on 18 mai 2021 - 11:40, said:

Eu cand vreau sa ma gandesc la ceva frumos despre Rapid, rememorez ca l-au avut fan pe Pitis, un mare domn!

Si pe langa el, Maria Tanase,Laura Stoica,Ioana Radu,Anda Calugareanu,Constantin Tanasae,Gheorghe Dinica,Puiu Calinescu,Nicu Constantin,Jean Constantin,Stefan Banica Senior,Colea Rautu,pei cei care traiesc nu-i mai mentionez ca sunt prea multi.
Eu cand vreau sa ma gandesc la ceva frumos despre Steaua n-am la ce Posted Image sa nu ma iei cu "Cupa campionilor" ca pana in finala(declarata cea mai urata din istorie) ati jucat doar cu echipe de carton.
Acum serios,singurul lucru frumos legat de Steaua este ca Duckadam a intrat in istoria fotbalului mondial aparand acele penalty-uri

 starsteel, on 18 mai 2021 - 11:40, said:

Cand vreau sa-i ating, aduc aminte de cea mai mare performanta europeana a Rapidului, cand i-a eliminat Steaua! Posted Image Pt cei care nu stiu, boala stelistilor pe rapidisti se datoreaza doar galeriei care a spurcat in stanga si in dreapta de atata frustrare, mai ales dupa ce a avut loc transfuzia cu sange dinamovist din anii '90. Pana in '90 stelistii indrageau Rapidul, nici nu se putea altfel, "Rapid CFR cu cei 10 ani in B".....acum sa zicem ca au fost 8.

Nu e aia cea mai mare performanta ca am mai jucat sferturi de cupe europene si trebuia sa jucam chiar finale,in 2006 s-a realizat cea mai mare performanta in epoca moderna,Rapid e un club vechi de traditie de pe vremea regilor Romaniei,regina Maria isi scria biografia iar Rapid juca la cateva strazi distanta.
In 2006 au fost doua meciuri incheiate la egalitate era mai bine daca se jucau prelungiri si penalty-uri,sa te califici doar ca ai dat gol in deplasare nu mi se pare prea corect,recunosc ca la vremea aia a zburat tv-ul pe geam dar asta e...oricum ce v-a facut Boro fereasca Dumnezeu cred ca mai mult v-ati fi dorit sa va eliminam noi decat sa traiti asemenea dezamagire

Noi cand vrem sa va atingem va aducem aminte ca ati venit pe tancurile rusesti de la Moscova.Doua echipe ale armatei si politiei implantate in tarile comuniste si care culmea erau cele mai bune in tarile lor...

 Basso, on 18 mai 2021 - 11:40, said:

Regret sa stric buna dispozitie a multora de pe aici insa adevaratul Rapid este AFC Rapid din liga 4, detinatorii marcii, numelui si palmaresului.

S-a gasit cine sa ne strice buna dispozitia,FCSB-ul,unii care au numele intr-o parte,echipa in alta si palmaresul nu se stie unde.La Rapid se mai vad niste raze de lumina la FCSB,CSA,e bezna totala

Edited by maxxmedia1999, 18 May 2021 - 16:53.


#39
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010
A fost o licitație publicã , a participat cine a vrut, lucrurile sunt clare, echipa proaspãt promovatã este continuatoarea de facto a Rapidului
În vara lui 2016 s-a pronunțat falimentul iar în acea toamna Mișcarea CFR a activat în liga 5a ulterior dupã promovarea în liga 4a devenind Academia Rapid apoi lucrurile au intrat pe un nou fãgaș dupã câștigarea numelui, culorilor , siglei, etc


Scuze Maxx acum am vãzut postarea ta

Edited by burns, 18 May 2021 - 16:56.


#40
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 bossake, on 18 mai 2021 - 13:12, said:

cum poate sa fie o echipa infiintata in 2017 aceeasi echipa care juca in 2006 cu fcsb sfertul euro fantastic?!

e doar chestie de marketing, ca sa atragem mai multi fani, sa dam o imagine buna ligii1 bla bla..inteleg acest lucru se practica si prin Europa chiar.

dar o echipa o data falimentata asta inseamna disparitia din punct de vedere sportiv.

poti infiinta o noua echipa, ca de aia incepi din liga4 (Rapid retin ca era in liga2 cand a falimentat)...

e absurd sa spui ca Rapidul care a promovat azi are vreo legatura sportiva cu ala care castiga titlul in 99 sau 2003.

suntem oameni seriosi ce naibii. mai ramane sa ne spuneti ca si argesul de azi e acelasi cu ala al lui dobrin.

O echipa,un brand este administrat de o societate comerciala daca aia intra in faliment nu inseamna ca dispare brandul,se scot bunurile la licitatie si aia e,cine cumpara numele,marca,siglele ala e succesorul asa e logic.
Degeaba iti zici tu Cola Coca,bautura neagra carbogazoasa etc Coca Cola e doar una si punct.Echipele alea care s-au infiintat dupa faliment au avut rolul de a duce traditia mai departe si a promova succesiv fara a pierde timpul de pomana pana la licitiata marcii si numelui,au fost doar artificii fondarea lor

#41
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 26.08.2005
Pentru cine nu pune botul la povestile cu "frumosii nebuni ai Giulestiului" istoria spune ca primul nume al echipei de sub pod a fost CFR Bucuresti si a fost infiintat de catre muncitorii de la atelierele CFR Grivita, un bastion al comunistilor interbelici. Desi au pozat mereu in oprimati ai sistemului, adevarul e ca celebrele retrogradari au avut loc din cauza lipsei de valoare fotbalistica, ei avand in istorie printre suporteri chiar pe Gheorghe Gheorghiu-Dej.  Daca nu ma credeti cititi opinia unui rapidist: https://www.gsp.ro/f...ist-121981.html
Si ca sa revenim in vremuri mai recente, actuala echipa s-a infiintat cu largul sprijin al fostului primar Pesedist de la sectorul 1 Dan Tudorache si a promovat din liga 4 in 3 folosind jucatori fara drept de joc (cazul Muscalu).

Dar hei, hai sa dam vina pe Armata si Militie ca avem 2 titluri in glorioasa istorie si am jucat ani buni la matineu. :)

#42
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 Basso, on 18 mai 2021 - 17:54, said:

Pentru cine nu pune botul la povestile cu "frumosii nebuni ai Giulestiului" istoria spune ca primul nume al echipei de sub pod a fost CFR Bucuresti si a fost infiintat de catre muncitorii de la atelierele CFR Grivita,

Muncitorii aia erau de fapt doar doi,oricum pana aici ai spus corect


 Basso, on 18 mai 2021 - 17:54, said:

un bastion al comunistilor interbelici.

In 1923 cand s-a infiintat Rapidul nu existau comunisti in Romania sau daca existau sigur nu erau la Rapid,pe procesul verbal de infiintare apar doua nume Teofil Copaci maistru la CFR si Grigore Grigoriu fost jucator la Venus
Rapid se naste prin fuziunea a doua cluburi mai vechi Excelsior si Rampa Militari


 Basso, on 18 mai 2021 - 17:54, said:

Desi au pozat mereu in oprimati ai sistemului, adevarul e ca celebrele retrogradari au avut loc din cauza lipsei de valoare fotbalistica, ei avand in istorie printre suporteri chiar pe Gheorghe Gheorghiu-Dej.  Daca nu ma credeti cititi opinia unui rapidist: https://www.gsp.ro/f...ist-121981.html
Si ca sa revenim in vremuri mai recente, actuala echipa s-a infiintat cu largul sprijin al fostului primar Pesedist de la sectorul 1 Dan Tudorache si a promovat din liga 4 in 3 folosind jucatori fara drept de joc (cazul Muscalu).

Pana la urma ne-au sustinut sau nu aveam valoare Posted Image daca te uiti la clasamentul ligii 1 de la sfarsitul anilor 80 vezi:

1.Steaua
2.Dinamo
3.Victoria Bucuresti
4.Flacara Moreni
5.Fc Olt Scornicesti

17.Rapid Bucuresti(retrogradata)

Zici ca era ierarhia de partid in clasamentul asta,intai tovarasul Ceausescu si apoi restul

 Basso, on 18 mai 2021 - 17:54, said:

Dar hei, hai sa dam vina pe Armata si Militie ca avem 2 titluri in glorioasa istorie si am jucat ani buni la matineu. Posted Image


Stai linistit suporter pentru cupe si flori noi nu tinem cu Rapid doar pentru trofee,e ca si cum ai iubi doar pentru bani o femeie

Edited by maxxmedia1999, 18 May 2021 - 19:18.


#43
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010
Din nou te lupți cu morile de vânt, eu unul nu am absolut nici o asteptare de la suporterii echipelor venite pe tancurile sovietice în România

#44
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 burns, on 18 mai 2021 - 21:30, said:

Din nou te lupți cu morile de vânt, eu unul nu am absolut nici o asteptare de la suporterii echipelor venite pe tancurile sovietice în România

Ne mai tachinam si noi in felul asta o sa existe competivitate iar fotbalul nostru sper sa mai aibe parte de meciurile din trecut

#45
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007

 maxxmedia1999, on 18 mai 2021 - 17:07, said:

ala e succesorul asa e logic.

Aici in sfarsit ne-am pus de acord. Clar ca vorbim de un succesor mai ales ca toata suflarea rapidista sustine aceasta echipa, dar nu de aceeasi echipa.

Pentru mine echipele sportive traiesc prin continuitate sportiva si tocmai de aia odata ca a survenit o ruptura acea echipa s-a terminat cu ea, poti doar infiinta o succesoare.

Ca  asa dupa branduri o putem da foarte usor in absurd. Daca cumpara Becali brandul Rapid (s-a vandut pt doar 400.000eur) atunci..echipa lui era Rapid? Si era aceeasi cu echipa Rapid din 2006? Posted Image  dar daca Becali cumpara si brandul Farul Constanta (asta s-a vandut pt cateva zeci de mii de euro)? Atunci avea 3 "palmarese" ? FCSB/Rapid/Farul? Posted Image

Edited by bossake, 19 May 2021 - 02:12.


#46
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 bossake, on 19 mai 2021 - 02:00, said:

Aici in sfarsit ne-am pus de acord. Clar ca vorbim de un succesor mai ales ca toata suflarea rapidista sustine aceasta echipa, dar nu de aceeasi echipa.

Aia care au infiintat Rapidul in 1923 au murit,de atunci si pana acum s-au schimbat denumiri,sigle,regimuri politice,etc e normal sa existe un succesor.E aceeasi masina dar cu un alt sofer,daca bei te trage pe margine si cine cumpara masina o cumpara cu tot istoricul ;)
Ai gresit masina sta pe loc pana o conduce alt sofer fara probleme rutiere


 bossake, on 19 mai 2021 - 02:00, said:

Pentru mine echipele sportive traiesc prin continuitate sportiva si tocmai de aia odata ca a survenit o ruptura acea echipa s-a terminat cu ea, poti doar infiinta o succesoare.

Nu te lasa legile sa ai continuitate sportiva,ca unu la mana nu te primesc in competitiile lor si doi te distrug,nu poti functiona,nu poti inregistra contracte,face plati daca societatea care administreaza clubul nu este cu toate datoriile platite

 bossake, on 19 mai 2021 - 02:00, said:

Ca  asa dupa branduri o putem da foarte usor in absurd. Daca cumpara Becali brandul Rapid (s-a vandut pt doar 400.000eur) atunci..echipa lui era Rapid? Si era aceeasi cu echipa Rapid din 2006? Posted Image  dar daca Becali cumpara si brandul Farul Constanta (asta s-a vandut pt cateva zeci de mii de euro)? Atunci avea 3 "palmarese" ? FCSB/Rapid/Farul? Posted Image

Normal ca era a lui daca o cumpara,tu daca iti cumperi o casa veche nu e a ta,e a celui dinainte?? Becali nu cumpara,el n-a fost in stare la Steaua sa faca actele cum trebuie si are echipa intr-o parte,numele si sigla in alta.

#47
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007

 george_alexandru, on 18 mai 2021 - 13:20, said:

Nu e aceeasi echipa dar are dreptul sa foloseasca sigla, numele si culorile. Mai corect ar fi "continuatorul Rapidului". E mai mult decat FCSB, de exemplu, care nici numele nu il poate folosi.

Cum sa fie mai mult decat FCSB, care are continuitatea si palmaresul (recunoscute de instantele fotbalistice, nu de judecatorul Vasile, care saracul nu stie ca palmaresul nu e bun patrimonial ci rezultate atribuite echipei de catre institutia care a organizat respectivele competitii - FRF si UEFA)?

Problema Rapidului e exact cea pe care au expus-o unii de pe aici: ca nu are continuitate. E un an pierdut acolo, timp in care au existat 2 echipe diferite - 2 echipe ce nu impartasesc vreo relatie cu actualul Rapid. In mod normal, una din ele trebuia sa fie co-partasa la infiintarea actualului Rapid - dar deh, e Romania, pe aici standardele sunt minimale - ca de aia probabil sunt unii care cred ca CSA e adevarata Steaua dupa ce s-a infiintat la 20 de ani de la pretinsul "furt".

@cristian-p

Voi inca mai visati avioane?

#48
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 Alexandru H., on 19 mai 2021 - 14:51, said:


Cum sa fie mai mult decat FCSB, care are continuitatea si palmaresul (recunoscute de instantele fotbalistice, nu de judecatorul Vasile, care saracul nu stie ca palmaresul nu e bun patrimonial ci rezultate atribuite echipei de catre institutia care a organizat respectivele competitii - FRF si UEFA)?

FCSB e Steaua fara nume,iar in Ghencea va juca o echipa infiintata noua cu numele de Steaua Posted Image

 Alexandru H., on 19 mai 2021 - 14:51, said:

Problema Rapidului e exact cea pe care au expus-o unii de pe aici: ca nu are continuitate. E un an pierdut acolo, timp in care au existat 2 echipe diferite - 2 echipe ce nu impartasesc vreo relatie cu actualul Rapid. In mod normal, una din ele trebuia sa fie co-partasa la infiintarea actualului Rapid - dar deh, e Romania, pe aici standardele sunt minimale - ca de aia probabil sunt unii care cred ca CSA e adevarata Steaua dupa ce s-a infiintat la 20 de ani de la pretinsul "furt".



Datorita legislatiei nu poti sa mai faci nimic cu societatea din faliment trebuie sa infiintezi alta si sa cumperi de la cea veche marca iar procesele dureaza.Campioanatele in istorie au mai fost intrerupte pe timp de razboi,la revolutie inseamna ca toate echipele alea nu au mai avut continuitate si nu sunt ele.

Vezi ca a aparut si Carmen care nu a avut continuitate vreo 70 de ani,au primit acordul familiei Mociornita de a folosi numele au si palmares tot ce vrei.Ripensia Timisoara s-au refondat si reafiliat,la fel si ei au palmaresul echipei din trecut

#49
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007
Nu exista niciun act emis de FRF care sa ateste ca Ripensia actuala e continuatoarea Ripensiei interbelice. Faptul ca cei ce o conduc cred asta e practic irelevant. La fel si cazul Carmen. A avea acelasi nume si sigla nu creeaza continuitati sportive relevante.

E incredibil cum nu stiti ce inseamna palmaresul chiar si dupa atatia ani in care a intrat in paginile ziarelor si ale siteurilor sportive. Probabil de aia sunteti fixati pe curtile civile si nu va intereseaza opinia institutiilor fotbalistice care au decernat respectivele titluri ce fac parte din palmares.

#50
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 23.10.2013
Steliștii iubesc clubul Steaua, iar clubul însemnă istorie, nume, palmares, tradiție. E o utopie să crezi că o echipă poate exista în afara clubului.
Despre înființarea Stelei nu există niciun dubiu privind anul. Noi n-avem nevoie să ne trecem un "1923" sau un "1948" în denumirea unei societăți comerciale înființate în 2001, 2003, 2018 etc. "Clubul Sportiv al Armatei Steaua" este aceeași persoană juridică din 1947 până în prezent.

Echipa e acolo unde e numele, unde e clubul, unde este emblema și unde sunt suporterii. Steaua București este o singură echipă, un singur club, nu avem și un alt club parazit "AFC" sau "ACS FC" cu același nume și aceeași emblemă.
Suntem probabil singurul club de tradiție din România unde a exista un conflict legat de nume și marcă, iar justiția s-a pronunțat DEFINITIV cine este Steaua și cine nu este Steaua.

RAPID și STEAUA sunt adversari tradiționali, am reînceput "împreună" din Liga a 4-a (nu direct în prima sau a doua divizie precum alții...), ne-am bătut pe același loc pentru promovare și am făcut record de audiență pentru un meci din Liga a 4-a pe Arena Națională.
În ciuda rivalității, sunt și suporteri rapidiști care fac diferența între Steaua și o clonă https://www.prosport...i-fcsb-19241307

#51
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
singura problema fiind aceea ca nu exista niciun document al Armatei prin care sectia de fotbal sa fi fost retrasa, desfiintata, suspendata in 1998 sau 2003 sau oricand.

caz in care as vrea sa ma lamuresti tu unde este prima sectie de fotbal a clubului steaua. ce s a intamplat cu ea si cand anume s a intamplat. de ce a fost nevoie sa o luati din liga4 in 2017.

Edited by bossake, 19 May 2021 - 23:47.


#52
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 21.05.2019

 george_alexandru, on 18 mai 2021 - 08:18, said:

Felicitări. Nu știu cât Rapid e acolo, pare mai degrabă o echipa nouă, gen FCSB sau U Craiova, dar mă bucur să revăd numele Rapid în prima ligă. Țineam cu ei când eram mic, dar între timp interesul pentru fotbalul de la noi a scăzut până aproape de zero.

FCSB nu e o echipa noua, e continuatoarea sportiva a Stelei Bucuresti. Rapid (FC R mai corect) in schimb, da. E o echipa noua, reinfiintata in liga 5. Dar sa nu uitam ca in liga 4 mai e o echipa la fel...AFC Rapid care foloseau aceeasi sigla ;) Asa ca mai usor cu pianul pe scari!

 cristian-p, on 18 mai 2021 - 14:38, said:


" Cu alte cuvinte e anul în care toți suporterii au aflat că "S.C. Fotbal Club Fcsb S.A." este o clonă înființată  în 2003 și care a folosit ilegal numele și marca Steaua.
Clona e neuronul tau. In 2003, echipa Steaua Bucuresti a fost preluata de FC Steaua SA. Societate comerciala infiintata de actualul patron Becali cu AFC Steaua, actiune care a beneficiat de acordul CSA!!!.

In 2017, da. S-a infiintat o echipa noua clona, CSA (regal) Steaua. Echipa ce nu are nimic in comun cu fosta Steaua Bucuresti. Steaua Bucuresti NU a retrogradat si NICI NU A DAT FALIMENT. Deci nu are ce sa caute in liga 4! Steaua e doar in liga 1 sub alt nume: FCSB!

Deci talpanismele astea nu merg. Si FCSB a aparut in 2017, pana atunci echipa se numea STEAUA BUCURESTI!

 bossake, on 19 mai 2021 - 23:47, said:

singura problema fiind aceea ca nu exista niciun document al Armatei prin care sectia de fotbal sa fi fost retrasa, desfiintata, suspendata in 1998 sau 2003 sau oricand.

caz in care as vrea sa ma lamuresti tu unde este prima sectie de fotbal a clubului steaua. ce s a intamplat cu ea si cand anume s a intamplat. de ce a fost nevoie sa o luati din liga4 in 2017.


Nu are argumente :)))) Sectia sportiva e in liga 1. Actuala FCSB! Toti stim asta, inclusiv Talpan!! :)) Talpanistul asta are o poezie ce nu are logica. Realitatea o stim. COntinuitatea sportiva nu s-a oprit. Deci FCSB e STeaua. Legal, ilegal, echipa asa s-a numit pana in 2017! Cu acordul si complicitatea armatei, care a infiintat societatea comerciala FC Steaua SA, alaturi de cioban! Simpla treaba!

#53
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 silcar, on 20 mai 2021 - 02:23, said:


FCSB nu e o echipa noua, e continuatoarea sportiva a Stelei Bucuresti. Rapid (FC R mai corect) in schimb, da. E o echipa noua, reinfiintata in liga 5. Dar sa nu uitam ca in liga 4 mai e o echipa la fel...AFC Rapid care foloseau aceeasi sigla Posted Image Asa ca mai usor cu pianul pe scari!

Eu inteleg rivalitatea dintre microbisti sa spui ce iti convine ca sa-ti sicanezi adversarul dar nici chiar asa.Daca intrau aia de la Afc in prima liga spuneati ca Rapidul adevarat de fapt e asta,voi spuneti in functie de interes si cu cine aveti rivalitate pe moment,e asta in prima liga spuneti de "celalalt" si invers


 silcar, on 20 mai 2021 - 02:23, said:

Nu are argumente Posted Image))) Sectia sportiva e in liga 1. Actuala FCSB! Toti stim asta, inclusiv Talpan!! Posted Image) Talpanistul asta are o poezie ce nu are logica. Realitatea o stim. COntinuitatea sportiva nu s-a oprit. Deci FCSB e STeaua. Legal, ilegal, echipa asa s-a numit pana in 2017! Cu acordul si complicitatea armatei, care a infiintat societatea comerciala FC Steaua SA, alaturi de cioban! Simpla treaba!

Nu stiti nimic,Steaua e desfiintata de tot,nici daca se intelege armata cu Becali nu mai e nimic de facut pentru ca si-au facut echipa noua,FCSB a avut continuitate sportiva pana cand a aparut CSA echipa asta care e acum in liga 3 si care o sa se numeasca Steaua.
Cum sa zici ca esti continuatorul sportiv cand au venit aia pe care pretinzi tu ca le duci traditia mai departe si au demonstrat prin instanta "bai tu nu ne continui pe noi" v-au luat dreptul asta de continuatori pe langa nume,sigla,etc
Adica pe romaneste v-au sters de pe numele lor si o sa dea toata averea lu asta mititelu din liga 3 :D

#54
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 21.05.2019

 maxxmedia1999, on 20 mai 2021 - 04:36, said:






Cum sa zici ca esti continuatorul sportiv cand au venit aia pe care pretinzi tu ca le duci traditia mai departe si au demonstrat prin instanta "bai tu nu ne continui pe noi" v-au luat dreptul asta de continuatori pe langa nume,sigla,etc
Adica pe romaneste v-au sters de pe numele lor si o sa dea toata averea lu asta mititelu din liga 3 Posted Image

Reciteste verdictele Nici o instanta NU A ZIS CA FCSB nu e continuatoarea Stelei! ;)  Au pierdut doar numele si marca. Desi la marca din 3 verdicte, doua le-a castigat FCSB! ;) A 3 a cale de atac a fost o manevra...Asa ca lasa ne cu justitia noastra.

FCSB cat timp exista va ramane continuatoarea sportiva. FRF, UEFA, LPF si ISTORIA atesta clar asta!


Legat de Rapiduri, nu prea poti veni cu legitimitate atat timp cat exista 2 DOUA echipa cu acelasi nume, sigla :)) AFC si FC R! Rapidul a dat faliment. Steaua (FCSB) NU. Aia e diferenta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate