Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nesimtirea jivinelor

  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003

View PostdaniMMM, on 03 mai 2021 - 10:19, said:

Nesimțite rău găinile tale. Te iau de papagal. Ia-le gatu'!
Acum si tu. Sa lase catelul in cotet pentru 30 de secunde sa le puna la punct.

#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Animalele nu au etica sau constiinta. Se ghideaza dupa instinct si copiaza comportamentul suratelor.

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View Postescher, on 03 mai 2021 - 10:48, said:

Oare de ce Iulia Albu și-a ales ca animal de companie o găină?

Pentru ca dintre ele doua,cineva trebuie sa si gandeasca?

#22
Scorpion83

Scorpion83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 09.02.2021
Cheamă cercetătorii britanici sa cerceteze

#23
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Mai interesant mi se pare mie sa ma uit la oameni cretini care lupta pentru dreptul animalelor astora si nu mai pot de mila. Gaina aia te-ar manca de viu daca ar putea si tu te legi cu lantul de kfc, ca sa protestezi de mila gainilor.
Mie gainile mi se par niste animale super primitive, nu mi-e mila de ele mai mult decat de un tantar, de exemplu. Desi, cunosc cazuri de oameni care isi invata copiii sa nu omoare nici tantari, sa incerce da ii dea afara sau sa ii tolereze chiar daca ii inteapa.
Cred ca de prea mult bine, omul s-a retardat mintal si s-a infantilizat, confunda animalele cu personajele de desene animat.
Poate la caini si la pisici sa spun ca as face ceva concesii, dar si aici, cu limite.

#24
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 12.06.2010

View PostNotsure, on 03 mai 2021 - 11:51, said:

Desi, cunosc cazuri de oameni care isi invata copiii sa nu omoare nici tantari, sa incerce da ii dea afara sau sa ii tolereze chiar daca ii inteapa.

Gizas, n-am auzit inca de asa ceva... Ar fi un motiv serios sa inchei orice contact cu indivizii.

#25
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
E vorba de ruda vecinului amicului sau sora varului nu stiu cui, oameni cu care interactionez 5 minute 1 data pe an, iti dai seama ca nu as putea tolera pe langa mine dobitoci de genul asta, care traiesc cu karme, bioenergii ai bratari cu magneti magici. Dar o doza apreciabila de cretinism au vreo 3 sferturi din oameni, oricum, complet rationali rar vezi.

#26
frandy

frandy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2021

View PostAlexEn, on 03 mai 2021 - 11:17, said:

Animalele nu au etica sau constiinta. Se ghideaza dupa instinct si copiaza comportamentul suratelor.

E opinia ta. Mai ai de citit mult.

#27
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 12.06.2010
Cred ca as umbla ostentativ cu Autan in buzunarul de la piept. :)))) Mare e gradina lui Dumnezeu!

#28
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

View Postpapagalul_ganditor_2027, on 03 mai 2021 - 09:33, said:

Am realizat un studiu pe un cotet de gaini si in urma observatiilor am tras niste concluzii:
- daca un cocos este ranit,ceilalti cocosi il vor ataca pana cand il omoara.Am impresia ca cei mai slabi in rang din cocosi il ataca cel mai tare.

- cand arunci de mancare la o gaina vine un cocos din departare si o da la o parte si apoi scoate niste sunete rapide cr-cr-cr-cr ca si cum ar fi gasit de mancare si o cheama pe gaina sa manance.Deci gaina oricum stia de mancare si a fost prima dar cocosul vrea sa ii arate ca el a gasit-o cand e clar ca nu a fost asa.

- la mancare cele mai batrane ataca gainile sau puicutele mai tinere chiar daca este mancare pentru toti.
Cele tinere nu au treaba cu nimeni.
Deci cu cat inainteaza in varsta gainile devin din ce in ce mai proaste si nesimtite.La fel si cocosii
Interesant dar irelevant din moment ce nu ai stabilit un al doilea coteț ca grup de control.
Totuși, îți urez succes în cotetzologie

Edited by Kokoshmare, 04 May 2021 - 09:30.


#29
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Karax, ai legătura.

#30
kmarx

kmarx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 29.07.2008

View Postpapagalul_ganditor_2027, on 03 mai 2021 - 09:33, said:

Am realizat un studiu pe un cotet de gaini si in urma observatiilor am tras niste concluzii:
Poate si gainile respective au realizat un studiu pe tine si au tras niste concluzii... :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate