Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

circuit Germania

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#145
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Buna dimineata! Multumesc mult pentru raspunsuri. Promit sa revin cu impresii, asa cum am facut-o de fiecare data.Vacante placute tuturor!

#146
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Inteleg ca la dus e de ajuns relativ rapid in Olanda, asa ca o oprire e suficienta. Praga nu are sens, lungeste drumul aiurea si oricum o noapte la Praga nu e suficienta.

Eu as zice sa mergi pe varianta clasica, Oradea-Viena-Linz-Regensburg-Nuremberg-Frankfurt. As opri poate in Regensburg sau Nüremberg, sau daca nu vrei sa mergi asa departe, poti sa te opesti si la Linz.

In partea a doua de drum, de la Nuremberg spre Olanda ai cateva orase f faine: Passau, Nuremberg (Bamberg relativ aproape) , Würzburg, si ulterior dupa Frankfurt, intre Mainz si Koblenz e valea Rinului. In Vest in afara de Düsseldorf(zona centrului vechi e considerata "cel mai mare bar din Europa") si poate Köln nu pot recomanda nimic, nu am vazut si nu am auzit de cine stie ce orase de vazut in zona in afara de astea doua.
Deci la intoarcere, daca nu te grabesti tare de ce nu vii de la Koblenz spre Mainz pe drumul national in locul autostrazii? Zona e absolut fantastica : https://visitworldhe...d0-089d20ad8963 . Poate o oprire in zona e ceva inspirat, sunt pe acolo niste locatii absolut superbe : Boppard, Cochem, St. Goar. Si Mainz e o locatie frumoasa.



Eu, personal as face la dus oprire la Regensburg pt ca de acolo spre Olanda (si sa ai mare parte din drum parcursa) ai mai mari sanse sa prinzi Stau pe la Nuremberg, Würzburg, Frankfurt sau in NRW unde e super aglomerat.
La intoarcere as sta o seara in zona Cochem si alta la Bamberg (orasul berii germane).  Stiu ca suna mai bine sa spui ca ai vizitat Frankfurt sau Nuremberg, dar eu sunt un fan a oraselor mai mici, cochete si speciale care trebuie descoperite:)

Optiuni sunt multe, initial ma gandeam ca o cazare in Düsseldorf merita, insa e prea aproape, poti sa faci acolo oprire data viitoare cand mai mergi Posted Image

Edited by giuliani, 18 July 2023 - 10:46.


#147
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
In postul precedent ce nu mai permite editarea am plasat Cochem pe valea Rinului, de fapt e pe valea Mösel, care-i mai la stanga. Evident, si aia e de vazut. )

#148
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Personal eu as baga de la Viena - Salzburg si de-acolo Munchen - Frankfurt - Valea Rinului ( aici in functie de partea de vale pe care mergi sunt o groaza de mici localitati foarte cochete ce pot fi vizitate ) - Koln.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate