Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina
 Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 

[UNDE] gasesc protectie/husa casti Audio-Technica MSR7

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 914
  • Înscris: 29.08.2010
Am de cativa ani o pereche de casti Audio-Technica MSR7, de la o vreme a inceput sa se decojeasca pielea (sau imitatia de piele, habar nu am ce este) de pe acea parte de sus care vine pe cap.

Aici pe ebay am gasit ceva chestie care acopera partea respectiva, am facut comanda prin decembrie dar n-a mai ajuns, probabil s-a pierdut pe undeva coletul...

Gasesc ceva similar in Romania?

Sau poate o altfel de solutie? Este enervant ca imi raman bucati din alea prin par...

Fișiere atașate


Editat de M-A-R-I-U-S, 21 martie 2021 - 22:47.


#2
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.903
  • Înscris: 16.03.2007

View PostM-A-R-I-U-S, on 21 martie 2021 - 22:47, said:

Am de cativa ani o pereche de casti Audio-Technica MSR7, de la o vreme a inceput sa se decojeasca pielea (sau imitatia de piele, habar nu am ce este) de pe acea parte de sus care vine pe cap.

Aici pe ebay am gasit ceva chestie care acopera partea respectiva, am facut comanda prin decembrie dar n-a mai ajuns, probabil s-a pierdut pe undeva coletul...

Gasesc ceva similar in Romania?

Sau poate o altfel de solutie? Este enervant ca imi raman bucati din alea prin par...
Poti incerca cu asa ceva.

Editat de cris2d2, 22 martie 2021 - 09:48.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004
Mi-au placut si mie alea cand le-am vazut - copie dupa Sony dar cu materiale mai bune la prima vedere, dar cum le-am pus pe cap le-am si dat jos - bine ca nu le-am luat daca ajung asa.

Ai incercat la un dealer/reprezentat Audio-Technica ? Gen AVStore.

Daca modelul e servisabil ar putea avea piese de rezerva. Unii fabricanti la modelele mai de top le fac sa poata fi inlocuite orice piesa si ofera si piesele respective.

Solutia cred ca ar fi inlocuirea benzii cu totul.
Sau daca stii un meserias la croitorie cu piele - marochinarie, ceva sa-ti coasa o banda de piele peste ce ai acolo.

Editat de eiffel, 22 martie 2021 - 12:12.


#4
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 914
  • Înscris: 29.08.2010

View Postcris2d2, on 22 martie 2021 - 09:48, said:

Poti incerca cu asa ceva.

Pare o solutie decenta, am sa incerc, mersi de idee

#5
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.903
  • Înscris: 16.03.2007

View PostM-A-R-I-U-S, on 22 martie 2021 - 22:14, said:



Pare o solutie decenta, am sa incerc, mersi de idee
Să fie cu folos 🙂

#6
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 914
  • Înscris: 29.08.2010

View Posteiffel, on 22 martie 2021 - 10:36, said:

Mi-au placut si mie alea cand le-am vazut - copie dupa Sony dar cu materiale mai bune la prima vedere, dar cum le-am pus pe cap le-am si dat jos - bine ca nu le-am luat daca ajung asa.

Ai incercat la un dealer/reprezentat Audio-Technica ? Gen AVStore.

Daca modelul e servisabil ar putea avea piese de rezerva. Unii fabricanti la modelele mai de top le fac sa poata fi inlocuite orice piesa si ofera si piesele respective.

Solutia cred ca ar fi inlocuirea benzii cu totul.
Sau daca stii un meserias la croitorie cu piele - marochinarie, ceva sa-ti coasa o banda de piele peste ce ai acolo.

Au doar buretii ca "piesa" de schimb - pe aia i-am inlocuit deja, au avut aceeasi soarta. Headband nu gasesc nicaieri.

Il intreb pe baiatul care mi-a refacut volanul de piele la masina, mersi pentru idee!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate