Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Bursa de merit Neprimita

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 AlexNAC04, on 18 martie 2021 - 12:32, said:

Salutare,eu nu am primit bani de la bursa de merit,sunt singuru din clasa care ia bursa de merit,cred ca o iau si in semestrul al doilea, sau cel putin sper.Ce as putea sa fac sa imi iau banii? Diriginta spune ca asta e,n-ai ce sa faci, maicamea acelasi lucru si sa o las sa se uite pe facebook;o paranteza, deci cei de langa mine nu stiu nici ei.Multumiri anticipate

Daca tu esti singurul care ia bursa de merit, oare cum dreaq scriu ceilalti?

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Aia 7 cred că au Bursa de performanță.
Cu media 10 și în plus rezultate la olimpiade sau concursuri.
Sunt clase în care jumătate au media 10 și restul peste 9,75.

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

 n0n1, on 18 martie 2021 - 12:45, said:

De abia a fost votat bugetul. Nici nu cred că au intrat banii de burse în trezorerii.
N-are treaba ala vine de la locale.

 Ciubex, on 18 martie 2021 - 12:51, said:

Am impresia ca bursele de merit sunt platite din bugetele locale, de primarii cu alte cuvinte.
Bineinteles.

#22
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 14.03.2008

 AlexNAC04, on 18 martie 2021 - 12:32, said:

Salutare,eu nu am primit bani de la bursa de merit,sunt singuru din clasa care ia bursa de merit,cred ca o iau si in semestrul al doilea sau cel putin sper.Ce as putea sa fac sa imi iau banii? Diriginta spune ca asta e,n-ai ce sa faci maicamea acelasi lucru si sa o las sa se uite pe facebook;o paranteza deci cei de langa mine nu stiu nici ei.Multumiri anticipate

Dupa virgula pune o pauza... Posted Image. In rest, deocamdata nu au venit bani de burse.

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

 dorin_2k, on 18 martie 2021 - 13:35, said:

Nu cred că s-au dat aceste burse de merit în vreo școală din Romania in anul scolar 2020-2021.
Speranța moare ultima.
Au dat peste tot deja, pentru prima luna in final de februarie, pentru a doua luna ieri (sectorul 1). Urmeaza in aprilie pentru restul semestrului 1.
Omul trebuie sa sune la scoala, sa discute cu it-ista sau contabila care se ocupa.

Edited by andreic, 18 March 2021 - 15:27.


#24
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Tutorele, nu el.

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

 andreic, on 18 martie 2021 - 15:21, said:


Au dat peste tot deja, pentru prima luna in final de februarie, pentru a doua luna ieri (sectorul 1). Urmeaza in aprilie pentru restul semestrului 1.
E vorba de bursele de merit propuse în dezbatere publică anul trecut? Am dat un citat pe pagina anterioară.
Pt elevii cu media pe sem 1 peste 8,50 și 10 la purtare?
Era doar la nivelul de discuție acum 2-3 luni.
O fi implementată această hotărâre în toată țara sau doar acolo unde consiliile locale au avut bani?

#26
Marlboro_Red

Marlboro_Red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 14.08.2020

 dorin_2k, on 18 martie 2021 - 14:44, said:

Aia 7 cred că au Bursa de performanță.
Cu media 10 și în plus rezultate la olimpiade sau concursuri.
Sunt clase în care jumătate au media 10 și restul peste 9,75.
nu,au ca mine bursa de merit doar o fata care are relatii bune cu 4-5 profesoare are medie generala peste 9,mai exact 9.03 toti ramasi suntem intre 8.50 si 9 iar restul nu au medie pt bursa

 daniMMM, on 18 martie 2021 - 14:25, said:

Daca tu esti singurul care ia bursa de merit, oare cum dreaq scriu ceilalti?
de fiecare data cand am mentionat bursa a iesit acest comentariu,ce greseala gramaticala am facut? daca tastez ceva pe un forum de impletit cosuri moldovenesc din 2001 nu trebuie sa am gramatica perfecta deoarece incerc sa continui idea care imi vine din cap sa o tastez.

 andreic, on 18 martie 2021 - 15:21, said:

Au dat peste tot deja, pentru prima luna in final de februarie, pentru a doua luna ieri (sectorul 1). Urmeaza in aprilie pentru restul semestrului 1.
Omul trebuie sa sune la scoala, sa discute cu it-ista sau contabila care se ocupa.
iar daca sun,ce ar trebui sa spun? sau sa intreb?

 greenlife, on 18 martie 2021 - 13:34, said:

Pai n-ai tutore sau părinți sa te sfătuiască? Ai contul în care primești alocația. N-avea rost să-ți deschizi altul.
taicamiu nu e acasa munceste in strainatate,doar el stie ceva despre asta maicamea e total paralela cu scoala,politica ori alt subiect de relevanta,in rest nu am pe nimeni tanar in familie,toti peste 43 de ani sunt

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate