Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Friocard pentru hipertensiune arterială

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
claudeb

claudeb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.06.2016
Are cineva cunoștință despre Friocard deoarece în farmacii nu se găsește iar în ceea ce privește anunțurile de pe internet a-m impresia că este doar țeapă.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Frectie Galenica la picior de lemn.

Daca ai probleme cardiovasculare  mergi la medic, nu te tratezi babeste cu suplimente alimentare.

Edited by pasilla, 17 March 2021 - 16:53.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Bai tata ... eu am hipertensiune arteriala de vreo 25 de ani

Nici un medicament - DAR ABSOLUT NICI UNUL - pe baza de plante sau alte porcarii similare, NU FUNCTIONEAZA
Nici un medic cardiolog care se respecta NU recomanda asa ceva

#4
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Pe de alta parte - in cazul meu a functionat decent Herbotensin (comprimate si ceai, Dacia Plant).

Evident, nu au acelasi efect ca si pastilele, insa folosite regulat si pe termen de cateva saptamani, poate chiar luni - pot sa ajute.

Anul trecut cam la vremea asta am avut un puseu de hipertensiune o perioada destul de lunga; din cauza pandemiei era complicat cu programarile la cardiolog - asa ca timp de vreo 2 saptamani, pana la programare am luat cele de mai sus, din plante medicinale. Am fost nevoit sa fac asta, pentru ca nu-ti da nimeni la farmacie medicamente de inima fara reteta si oricum mi-ar fi fost frica sa iau de capul meu medicamente.
Daca la medicul de familie am avut 18/11.5, si acasa aveam constant 16/10....la vreo 3 zile dupa ce am inceput sa iau plante a scazut pe la 13,5/8.8-9. Adica o imbunatatire.

Dupa vizita la cardiolog am primit o cura de 3 luni cu  Concor - ei, ala mi-a tinut tensiunea la 12/7 toata perioada tratamentului.

Concluzia mea este ca exista un efect rezonabil al plantelor medicinale, posibil mai pronuntat in cure lungi - dar nu au efect atat de rapid si evident ca medicamentele.


Am uitat sa spun ce e mai important - neaparat vizita la medic, analize de sange, Doppler cardiac, ekg.

Edited by florinel, 17 March 2021 - 18:27.


#5
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
hipertensiunea poate avea cauze:
-cardiace
-neurologice

dacă la cele cardiace trebuie medicamente, la cele cauzate pe fond nervos se găsesc și soluții „naturale”

#6
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Asa mi-a zis si mie cardiologul cind i-am zis ca am inlocuit un medicament prescris de el pentru reducerea colosterolului cu unul naturist numit Cholesterol , ca NU ESTE TRECUT PE LISTA MEDICAMENTELOR O.M.S. Scurt si la obiect!

#7
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
hehe...
păi, ȘI  CUM își mai ia el (cardiologul) partea din vânzarea de chimicale - dacă tu cumperi ALTCEVA decât ți-a ordonat el??? :o

de când cu efectuarea analizelor obligatorii, de când cu creșterea limitelor la care devii bolnav, am devenit o MARE masă de MULS!!!

#8
Meteor-XL5

Meteor-XL5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2006
Din toate punctele de vedere, dupa cum este prezentat medicamentul "adi-minune", parerile "fericitilor", pretul, compozitia, etc. ajungi la o singura concluzie : tzeapa romaneasca 100%. Mai bine mananci simplu usturoi.
Din pacate se vede ca legislatia romaneasca nu apara deloc pe omul simplu de asemenea "miracole". Si mai sunt chiar si unele "personalitati" medicale cu titlul de profesor care gireaza asemenea afaceri. Pe marele internet e loc pentru toate hotiile!
Mai bland vorbind, nemaipomenitul XXX = o suma de plante medicinale banale intr-o pastila, care luate o luna, oricum n-au ce sa strice bineinteles!

Edited by Meteor-XL5, 30 January 2022 - 08:53.


#9
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 Meteor-XL5, on 30 ianuarie 2022 - 08:53, said:

Din toate punctele de vedere, dupa cum este prezentat medicamentul "adi-minune", parerile "fericitilor", pretul, compozitia, etc. ajungi la o singura concluzie : tzeapa romaneasca 100%. Mai bine mananci simplu usturoi.
Din pacate se vede ca legislatia romaneasca nu apara deloc pe omul simplu de asemenea "miracole". Si mai sunt chiar si unele "personalitati" medicale cu titlul de profesor care gireaza asemenea afaceri. Pe marele internet e loc pentru toate hotiile!
Mai bland vorbind, nemaipomenitul XXX = o suma de plante medicinale banale intr-o pastila, care luate o luna, oricum n-au ce sa strice bineinteles!

Sunt o mulțime de alimente ce reduc in mod natural tensiunea,nu e nevoie de suplimente.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate