Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Portare Digi Mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Eu primesc asta când încerc să o activez:

Attached Files



#56
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017
Apasă ok, v-a funcționa volte.

#57
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
A-m înțeles.

#58
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Bravo bad boy 🤭
Oare s-a înțeles sau se va da vina, ca de obicei, pe autocorect?

Edited by daniel_vodafone, 25 September 2021 - 14:50.


#59
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011

View PostPololica, on 25 septembrie 2021 - 13:31, said:

Volte merge împreuna cu VoWifi. Era greu sa le pună pe amândouă? Posesorii folosesc serviciul pe jumătate.


Nu merge impreuna, sunt doua servicii asemanatoare dar nu chiar. Daca era chiar acelasi lucru, era un singur serviciu. Si se pare ca, da, era greu. Vad ca si la case mai mari se cam chinuie cu VoWiFi in special, deci probabil ca e ceva acolo.

#60
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View PostBadBoyBlue, on 24 septembrie 2021 - 09:46, said:

Toată lumea care s-a portat la Digi e mulțumită?
Am plecat de la Orange de 2 zile și sunt nemulțumit de calitatea convorbirilor și de semnal.

View PostPololica, on 24 septembrie 2021 - 09:57, said:

Depinde de așteptări. Unii sunt multumiți ca pot vorbi la telefon și ca au o fărâma de viteza de net, alții nu.

Ce așteptări ai avut când te-ai portat?

View Postbroris, on 24 septembrie 2021 - 10:19, said:


Eu m-am portat inapoi din digi. Apeluri intrerupte, viteze care nu permiteau nici incarcarea unei pagini...
Am revenit la portocalii. Poate cu netul mai rezistam (pare că stau mai bine la acoperire, nu și la viteză), dar calitatea convorbirilor m-a scos din sărite.

#61
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Americanii au o vorba: hit or miss (gol sau ratare). Se pare ca la tine a fost ratare. Vorbeam cu soacra-mea zilele trecute (ea are abonament de Digi mobil) si ii e ok. Nu face diferenta de calitate sau viteza de internet. In majoritatea timpului, califiicativele sunt pe partea de "merge" si nu am o idee care ar fi nota, in cazul in care ar trebui sa dea una. In Bucuresti, m-as descurca cu ei. Problema e cand plec la drum lung nu stiu cum se comporta (unul din motive ar fi ca nu stiu pe ce cale o iau si nu stiu cum e cu semnalul).

#62
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
Fara VoLTE, e durere in 2G, ca la orice operator cu 2MHz. Daca ai 90% din timp 4G+VoLTE pe telefon, este foarte ok.

#63
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
ZIci în general sau de digi? Fiindcă am avut și VoLTE activat și nu era nicio diferență.

#64
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
De Digi spun. Daca ai vorbit in alta retea, nu ai avut interconectare HD voice intre operatori, aici nu face push ANCOM, ca dupa operatori, lor nu le trebuie. Poate in anii ce vor veni se vor implementa HD voice intre operatori.
Cand spuu VoLTE activat, te referi la bifa din telefon, sau cand faceai apelul iti ramanea iconita de 4G, sau arata 3G ori G, de la GSM? Nu stiu daca iti activeaza automat VoLTE ci trebuie sa suni la relatii clienti sa ceri activarea.

#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este HD voice (AMR WB) proaspat implementat intre Vodafone si Orange, momentan doar cu unele numerotații, probabil in teste.

Edited by MembruAnonim, 05 November 2021 - 23:01.


#66
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View Postmtuchendria, on 05 noiembrie 2021 - 22:33, said:

De Digi spun. Daca ai vorbit in alta retea, nu ai avut interconectare HD voice intre operatori, aici nu face push ANCOM, ca dupa operatori, lor nu le trebuie. Poate in anii ce vor veni se vor implementa HD voice intre operatori.
Cand spuu VoLTE activat, te referi la bifa din telefon, sau cand faceai apelul iti ramanea iconita de 4G, sau arata 3G ori G, de la GSM? Nu stiu daca iti activeaza automat VoLTE ci trebuie sa suni la relatii clienti sa ceri activarea.
Am vorbit mai mult în alte rețele.
Iconița era LTE, nu-mi amintesc să fi văzut altceva. Plus că nimeni de la suport nu mi-a propus vreo intervenție/modificare, doar mi-au spus că știu de problemele astea și că le pare rău.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate