Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Portare Digi Mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
La noi e și mai bine suntem pe alte rețele
Apropo, vezi că ești offtipic

#38
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 06.03.2004
E bine de nu se mai poate.
De aseară mi se întrerup constant acasa apelurile pe Vodafone.
Vowifi pe iPhone nu poti utuliza când vrei tu,ci când vrea Vodafone,adica atunci cand nu ai 4G,Volte nu poti dezactiva.
Asa ca am redirectionat.Ghici pe ce?
Ai ghicit,pe Digi. :)
La Orange am 3G si 2G in casa la fel ca si zilele trecute in camera de hotel din Mamaia.Digi 5G,orange 3G.

Edited by clader, 24 September 2021 - 14:49.


#39
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
Eu sunt portat de pe T pe Digi in ianuarie 2016 cu 2 numere. La inceput a fost dificil cu acoperirea, si roamingul national cu V, apoi a disparut ca in ceata... Dar acum, ca sa fiu sincer, modul de interactiune cu serviciul de relatii clienti, si deschiderea companiei de a imbunatati serviciile si acoperirea oferita clientilor, este cu 2 clase peste O, V si T.
Faptul ca cei din concurenta au 10+ ani in fata Digi in care au avut timp sa monteze site-uri astfel incat sa ofere servicii calitative, dar tot au probleme mai mari decat un novice, precum Digi, ma face sa le acord incredere si sa am rabdare cu ei. La sesizarile mele au montat 2 site-uri in zone rurale, neacoperite/slab acoperite, asa ca au o bila alba de la mine.
Faptul ca au o plaja latime de banda mult mai mica decat concurenta, ma face sa inteleg si sa accept faptul ca nu pot compara viteza la internet cu concurenta, dar in aceladi timp, EI, nu imi jupoaie ultimul strat de piele pe motive puierile, de ochii lumii, ca vor sa imi ofere servicii mai performante..dar cu profitul din ultimii 24 de ani, ce au facut cu el?! De ce nu l-au folosit sa imbunatateasca serviciile, daca tot ii doare sufletul? De ce nu au acoperit orice catun, cu servicii, macar un 3G amarat cu link prin satelit? Ca poate or fi avand nevoie clientii lor vreodata sa dea un apel...
Weekend placut va doresc, si daca aveti asteptarile prea mari, inca mai exista concurenta pe piata, asa ca nu va uitati la bani si nici nu va zgarciti, ca are balta peste!

#40
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007

View Postdaniel_vodafone, on 24 septembrie 2021 - 11:41, said:

asta era codecul. nu neaparat vocea care se aude ca din cazan, nu neaparat datele mobile (care merge ca o cizma)
este ieftin si atat;  de aceea are cele mai multe portari (asta trebuie sa intelegem) ca la noi merge asa si asa
Lasa-ne pe noi "proștii" in durerea noastră si ramaneti voi fideli serviciilor scumpe si de calitate, ok ?

#41
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017

View Postdaniel_vodafone, on 24 septembrie 2021 - 13:46, said:

La noi e și mai bine suntem pe alte rețele
Ești sigur? ;)


#42
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
In primul rand Digi nu e ieftin deloc
In al doilea rând văd că te faci singur prost chiar daca cu ghilimelele de rigoare...

View PostA-ONE, on 24 septembrie 2021 - 17:42, said:


Ești sigur? ;)
Nu nu sunt sigur, am ajuns la vârsta și experiența mea absolut nesigur...

#43
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017
După 24 de ani, de abonament în telecomunicații, crezi că te-am întrebat degeaba?


#44
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 06.03.2004
Omul bate câmpii cu grație si-i acuză pe alții ca sunt off topic :)

#45
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006

View Postdaniel_vodafone, on 24 septembrie 2021 - 17:46, said:

In primul rand Digi nu e ieftin deloc

Cata dreptate ai maiorule...

Plateam la Digi 3-4 euro si nu aveam nicio problema, nicio sesizare in x ani.
Acum am orange de 17.5 si cred ca am 7-8 tickete....chiar si un anpc cu orange, si asta in mai putin de un an.

Prima iesire in roaming cu orange a fost cu "doar apeluri urgente" intermitente.
N-am patis asta in ani de zile de roaming Digi.

Nu mai zic de cc orange care sunt execrabili ....nesimtiti si incompetenti.

Vrei sa-ti zic de vodafone?!

Edited by alexa32, 24 September 2021 - 18:09.


#46
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018

View Postdaniel_vodafone, on 24 septembrie 2021 - 13:46, said:

La noi e și mai bine suntem pe alte rețele
Apropo, vezi că ești offtipic
?
explica detaliat

#47
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Ce să explic? Că e offtopic?

Da spune dragă de cine vrei, e o țară liberă democrată și independentă
De asemenea dreptul la libera exprimare nu ți-l ia nimeni...

1 Abonament Digi. 5 euro
1 abonament Vodafone tot 5 euro
Uite te și la resurse n am chef sa detaliez acum
Daca de pe abonamentul Digi trimiți 100 de SMS gata. Cost suplimentar. Se duce ieftineala
Comparația se face strict 1 abo la 1 abo nu mă luați cu abureli de genul domne plătesc pentru 4 abonamente 12 euro că acolo e un catch trebuie sa plătești și pachetul complet etc
Toată lumea serioasă pe care o cunosc și care s-a mutat pe Digi a revenit la rețeaua din care a plecat
Ar fi păcat să mi se șteargă acest post, e FOARTE relevant obiectiv privind

Edited by daniel_vodafone, 24 September 2021 - 18:40.


#48
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003

View PostBadBoyBlue, on 24 septembrie 2021 - 09:46, said:

Toată lumea care s-a portat la Digi e mulțumită?
Am plecat de la Orange de 2 zile și sunt nemulțumit de calitatea convorbirilor și de semnal.

Bun venit in rețeaua naționala!!

#49
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006
Azi am portat numarul sotiei si soacrei din oro in digi...cel mai ieftin abo oro 8 euro..asa pe 2 abonamente platim 8..mai discutam de beneficii?

#50
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postcsachiri, on 24 septembrie 2021 - 11:00, said:

Hai ca esti tare, poate aflam procentual nr celor nemultumiti.
Ca la portari Digi e number one.

Scuze ca stric numărătoarea, dar toți spun câte numere atrag, nu și câte pleacă. Parca era o știre anul trecut (sursa ANCOM???) in care digi atrasese cele mai multe numere. Nimic de comentat, au venit numere, dar nu se specifica și câte plecaseră. Degeaba îți vin 10.000, de exemplu, dacă iți pleacă 9.000… Contează mult și contextul.

View Postdarkwings, on 24 septembrie 2021 - 20:27, said:

Azi am portat numarul sotiei si soacrei din oro in digi...cel mai ieftin abo oro 8 euro..asa pe 2 abonamente platim 8..mai discutam de beneficii?

Apel WiFi pe IPhone? Volte oficial pe IPhone? Eu am 50GB (nu-i termin niciodată) plus vechime (1.5GB după 3 ani). Sunt unul din cei care ar face pasul dacă ar investi (nu mă ascund) și nu m-as uita înapoi, dar cam țin la calitate.

#51
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 06.03.2004
Corect,dar daca corelezi datele astea cu creșterea numărului de abonați raportată,e clar cum stau lucrurile.
Povestea cu calitatea e relativă,in funcție de zonele de interes ale fiecăruia.
Eu in 2 locații importante pentru mine am edge de la Orange si 4G in B1 foarte bun de la Digi.
Pot sa trăiesc cu viteze mai mici în orașe,dar pentru mine per ansamblu e mai bun Digi ca Orange.
Ca n-am esim, nr sharing, Vowifi pe iPhone,da astea sunt un minus.

Edited by clader, 25 September 2021 - 09:06.


#52
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
apel wifi si volte pe iphone nu-i "un beneficiu" avand in vedere ca servicul e disponibil pe alte terminale si trebuie aprobare speciala de la apple, nu da digi un click si gata merge. Intotdeauna terminalul se alege dupa compatibilitatea cu reteaua dorita, nu invers ( da, stiu ca unii gandesc altfel ).  


Nici o retea nu ofera toate serviciile sale pe toate terminalele.

#53
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
VoLTE este OFICIAL pe iPhone pe Digi. Sau nu avem proprietatea termenilor?

#54
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Volte merge împreuna cu VoWifi. Era greu sa le pună pe amândouă? Posesorii folosesc serviciul pe jumătate.

In fine, cum zice și colegul: calitatea și serviciile sunt percepute relativ de fiecare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate