Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

hepatita b si d cronica

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016
o idee asupra sperantei de viata in cazul suprainfectarii cu virusul d?2019 grad de fibroza f1,noiembrie2020 f3,cu un rezultat fibroscan de 13,6pk.Avanseaza rapid spre ciroza.Dureri de splina moderate,dar sacaitoare.As dori sa schimb pareri cu cineva aflat in aceasta situatie.

#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Vezi ca a fost cineva de pe forum in situatia ta si s-a tratat.Petre69 sau ceva de genul.Intreaba un moderator care raspunde de rubrica,ca poate stie mai bine.
Din curiozitate,cum ai reusit sa iei boala?

Edited by Kean, 24 February 2021 - 00:01.


#3
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016
sincer,n am idee.Chiar nu am idee.Nu mai conteaza cum,acum nu mai are rost sa mi pun intrebaril de genul.Am intors clepsidra deja.


#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
D e un virusoid defectiv si nu se inmulteste decat in combinatie cu B.
La inceput poate fi coinfectie ( luate simultan) sau suprainfectie cu D luat peste B cronic.
La coinfectie tratata de la inceput se poate scapa de D in 90% din cazuri, insa in faze avansate chiar si de coinfectie, si cu atat mai mult de suprainfectie, da in ciroza si cancer, se poate face transplant dar cu boala in sange este distrus si ficatul transplantat.
Bul cronicizat poate da si singur ciroza si cancer.
Ambele se iau prin contact cu umori contaminate, sange ( inclusiv prin periute de dinti, seringi, chiar si droguri nazale, sex violent), lichid vaginal in acte sexuale neprotejate, lapte matern.

Medicina alopata curenta nu stie cum sa vindece asa ceva B+D cronic si in stadiu avansat.
Ca si la cancer, e nevoie de solutii paranormale dintre cele mai eficiente existente pt. a vindeca asa ceva.
Medicina alopata vindeca uzual hepatita B dar nu mereu, insa virusul poate ramane latent, se poate transmite catre alti oameni, si se poate face inclusiv reinfectate.


#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,543
  • Înscris: 30.08.2017

View Postloock, on 24 februarie 2021 - 01:32, said:

Ca si la cancer, e nevoie de solutii paranormale dintre cele mai eficiente existente pt. a vindeca asa ceva.
Care ar fi alea?

#6
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016
am facut interferon timp de un an,si contrar asteptarilor mele,!nu am avut efecte secundare.

am plecat cu o incarcatura virala de 1.500.000,dupa 12 luni de interferon a ajuns la 30.Valorile tgo tgp au revrnit si ele la normal.Analizele de sange aratau ca la un ficat sanatos.Insa la 3 luni dupa incetarea terapiei vslorile au crescut sin nou.E normal,stiu ca nu i nimic de facut,m am resemnat..Dar e foarte greu,avand in vedere ca am un copil de numai 8 anisori.Si ma doare enorm ca nu voi fi langa ea exact cand are nevoie cel mai mult de mine.
Mi s a propus participarea la un studiu,la universitatea din Antwerpen,interferon plus lonafarnib,un fel de inhibator,care ar tine pe loc reicarea virala.Dar sunt foarte slabit,si fizuc si psihic,nu stiu daca as putea fi cobaiul ideal pentru un astfel de experiment.

#7
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Eu fac detoxifiere pentru ficat de 2 ori pe an cu anghinare,ciulin si papadie.Ma simt foarte bine dupa ele.Ca si antitumoral ti-as recomanda polen de albine cu samburi de caise,cel mai bun antitumoral natural.

#8
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Te termina psihic boli de genul inainte sa te termine virusul. Sa stii ca cu regim strict se poate trai mult cu Hepatita B & D. Mama mea a avut ani de zile fara sa fi stiut si fara sa ia nici un tratament, a lucrat in perioada de trista amintire din anii 80-90 la un laborator de analize, fostul Sanepid si neavand minimum de dotari pe vremea aia probabil l-a luat. Multe asistente care lucrau acolo sau la "contagiosi" au avut asa ceva si au trait ani de zile, multe inca traiesc ca si mama mea de altfel care estimez ca are virusul de vreo 20 de ani. Apropo de tratament si analize, in cazul mamei dupa ce cativa ani de la confirmare a facut multiple analize, ii ieseau o gramada de rezultate care se bateau cap in cap desi ea se simtea bine. Numai grija de a umbla din doctor in doctor ca sa isi dea seama ce naiba e cu analizele si ce sa iti mai dea tratament te afecteaza enorm, asa ca dupa ce nu s-a mai dus la controale la 6 luni si-a revenit psihic si a putut sa-si traiasca viata normal doar bazat pe regim si Silimarina.

#9
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016
baga jumatate de sfecla ,un morcov si un mar in blender,amesteca si bea pe stomacul gol dimineata.Inn doua saptamani vei simti diferenta.Vezi cum e omul?Eu de exemplu,mie daca imi spunea cineva asa ceva cu doi ani in urma ,ma uitam ciudat si spuneam sa termine cu prostiile astea...

intr adevar,mintea ucide mai rau decat virusul,asta e si parerwa mea.De aceea sustin mereu ca ar fi fost mai bine sa nu stiu...Am descoperit boala asta la niste analize de rutina,la insistenta sotieo...Hai sa facem,hai sa facem...Totul era ok,nu aveam simpyome,nu stiam,creierul lucra altfel..De cand am aflat,totul s a prabusit.Depresie,ganduri,intrebari,tristete.Stiu ca nu e nimic de facut,dar si cer,as fi preferat sa nu stiu

#10
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Tata a avut hepatita B timp de 30 de ani (asa i-a zis doctorul). A facut tratament acum 2 ani, si a scapat de hepatita, dar ficatul e in fibroza avansata. Si-a schimbat radical viata, si acum e bine, si "sanatos".
Stay strong! Exista speranta!

#11
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016
nu s a reusit pana acum vindecarea totala de hepatita b(cronica),probabil in 5 sau 10 ani se va reusi.Deja s au efectuat studii pe rozatoare si s a reusit cu succes pentru prima oara eliminarea totala a virusului.Dar stiti cum este cu aceste substante,reparaceva si strica altceva.

#12
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Pentru a combate fibroza hepatica as avea in vedere n-acetil-cisteina (NAC).
Apoi acidul lipoic, vit C lipozomala, TUDCA, enzimele digestive si fucoidanii.
Adică le-aș folosi pe toate, unele sunt remedii ȚINTITE pentru hepatită.

Edited by NelsonMandela, 24 February 2021 - 11:39.


#13
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017

View Postionutz7979, on 24 februarie 2021 - 08:47, said:

Mi s a propus participarea la un studiu,la universitatea din Antwerpen,interferon plus lonafarnib,un fel de inhibator,care ar tine pe loc reicarea virala.Dar sunt foarte slabit,si fizuc si psihic,nu stiu daca as putea fi cobaiul ideal pentru un astfel de experiment.
Daca nu esti "cobaiul ideal", nu te iau ei pentru studiu.
Iti fac inainte teste de sange, cred ca iti fac si biopsie hepatica.
Daca ti s-a oferit posibilitatea asta, du-te! Pentru ca la tine evolueaza destul de repede.

Curaj!
Si multa sanatate! Nu ai voie sa te resemnezi, copilul are nevoie de tine!

#14
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016
aaa,desigur ca sunt niste teste de trecut pentru a deveni cobai.Dar nu prea am de ales,pentru ca nu prea mai e mult timp la dispozitie.
Oti cu asta,ori fara asta,tot e  "game over",asa ca...Exista posibilitatea sa devin leguma,pentru ca ceea ce vor ei sa testeze sunt niste inhobayoare f puternice,cu multe efecte secundare.Insa si cu interferonul inainte sa l fac la fel a fost,cand am citit reactiile adverse care pot aparea,mai mai  sa ma razgandesc.Insa n a fost atat de rau ...primele doua trei injectii au fost mai "dificile",era ceva nou pt mine,poate si autosugestia..

#15
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017

View Postionutz7979, on 24 februarie 2021 - 13:58, said:

Exista posibilitatea sa devin leguma,
Hai, fii serios cu legumele!
Ai de ales intre a sta in pat si a astepta sau a face orice ca sa supravietuiesti.
Cred ca nu stii ce efecte adverse are interferonul. Si nu vorbesc doar de greata.

#16
ionutz7979

ionutz7979

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 22.05.2016

View Postder25, on 24 februarie 2021 - 14:38, said:


Hai, fii serios cu legumele!
Ai de ales intre a sta in pat si a astepta sau a face orice ca sa supravietuiesti.
Cred ca nu stii ce efecte adverse are interferonul. Si nu vorbesc doar de greata.
Am facut interfeton un an...Poate organismul meu a fost puternic,pt ca nu am avut decat ameteli usoare si trombocite si leucocite scazute..De fapt aproape tiate valorile analizelor sanguine au fost date peste cap...insa dupa 3 luni de cand l am terminat,au revenit la normal,doar tgp si tgo au crescut din nou.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate