Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Medion Akoya P6635 PROBLEME GPU

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Lcd22

Lcd22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.08.2020
Am luat de pe olx laptop-ul din titlu , specs i5 3210m sau ceva de genul cu 8gb ram si gt 630m la 2gb, no aici e problema.
Am reinstalat windows-ul, drivele ,totul asa frumos elegant cat de cat :))
Nu imi amintesc daca am respectat ordinea sau am instalat driver-ul de la nvidia inainte de cel de la integrata dar dupa cum cred ca v-ati dat seama deja nu merge placa video de la nvidia din cauza erorii code 43( cea prea bine cunoscuta eroare de tot internetul asta). No si m-am apucat sa tot incerc la driverele, nimic, incerc sa instalez driver-ul in safe mode, nimic, update windows, tot nimic.
Apoi m-am apucat sa desfac laptop-ul daca am vazut eu bine placa video e lipita de placa de baza, sa ma corecteze cineva daca gresesc, pozitionata undeva in apropierea procesorului, ma uit prin jurul ei, nu vad nimic ars si nici nu e miros de fum.
Apoi ma pun sa vad daca programele astea mai "destepte" o detecteaza, in gpu-z o vede dar nu are date despre ea, in speccy la fel, in driver portable nu o vede.
Din cate am vazut incarcatorul laptop-ului e de la liteon, deci nu e original. Sunt sanse sa nu furnizeze destul curent si pentru placa video dedicata? Laptop-ul are input 19v 4,7 A sau ceva de genul, iar incarcatorul are output 19v 6,3A. Tipul de la care am luat laptop-ul a spus ca la el aparea un logo de la nvidia in bara langa sunet( ori face pe prostul ori chiar mergea placa video).
Daca gaseste cineva driver-ul facut de cei de la medion, daca exista , vreau link.
Am uitat sa spun, nu e windows 10 original, e o versiune mai lite care nu dispune de anumite functii precum cortana,store,xbox live,etc. Dar nu cred ca de aici e problema.
Sunt sanse ca placa asta video sa mearga doar pe windows 8? Am vazut niste topic-uri in afara dar erau vechi, probabil de la inceputurile windows 10.
No, cine are vreo solutie, ii multumesc dinainte daca si functioneaza.
Am si incercat sa dezactivez virtualization din bios, dar tot nu merge.
Daca aveti nevoie de ceva poze sa imi spuneti ca pun, dar nu cu interiorul laptop-ului ca nu mai am chef sa-l desfac ca dupa sigur raman cu suruburi in plus :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate