Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Cresterea imobiliarelor in urmatorii 7 ani cu 50%

* * - - - 6 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
2041 răspunsuri în acest subiect

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.857
  • Înscris: 07.02.2003

 qwerty15, on 18 februarie 2021 - 11:07, said:

Eu cred ca vor scadea cu vreo 30% - 50% in 7 ani cele construite azi si vandute atunci.
Nope, up up up. N-are cum altfel.

Editat de andreic, 18 februarie 2021 - 11:16.


#20
Mussettine

Mussettine

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 15.04.2011
Exact asta doream să punctez și eu, topicul e inițiat de un domn care e la limita maxima a îndatorării. În aceste condiții ce poate spera, să scadă valoarea? Până la urmă e omenește să fii optimist, fiecare își știe cel mai bine situația. Dar nu toți cumpărătorii lucrează în IT și au credite la nspe bănci. Mare atenție la ce informații alegeți să procesati, un moment de reverie va poate costa ani din viata. Cum bine zicea cineva pe aici, au fost caritas, fni, scheme investiționale, etc. Și ei spuneau ca investițiile vor creste de zece ori, ca uriașul din basm. Prostii, în România mor oamenii arși în spitale, nu mai credeți tot ce zboară. Duceți va în orice capitala europeana, eu când ma întorc dintr o excursie și vad haosul arhitectural și blocurile care arata ca după război intru în depresie. Dar na, visatul e gratis.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

 vali, on 18 februarie 2021 - 11:14, said:

"bună ziua, aș vrea să Ăźncep un topic serios, dar voi folosi cloace, pentru că sunt un tip deștept și așa dau tonul unei discuții civilizate".

Pt ca astea sunt ce am eu, cloace. Dacă tu crezi ca 40mp cu bucătăria pe un perete și vedere la un bloc comunist sau la o darapanatura de casa internelica sau un teren viran din pipera e un lux atunci ai greșit topicul. Sunt niste chicinete cărora și le va duce prețul la cer și cu care noi ne vom retrage în glorie.

#22
zicugol

zicugol

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 271
  • Înscris: 14.06.2020

 MembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 11:17, said:

...

O dai in injurii cand treaba nu merge pe cresterile spectaculoase asa cum ai estimat la cumparare...
Asa a inceput si marea recesiune din 2008. Cu frustrarile celor care au cumparat la preturi astronomice.

Editat de ech, 21 februarie 2021 - 14:40.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

 Mussettine, on 18 februarie 2021 - 11:19, said:

Exact asta doream să punctez și eu, topicul e inițiat de un domn care e la limita maxima a îndatorării.

35.2%. Hai... Pe bune?



#24
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.681
  • Înscris: 29.03.2006
Da, o sa creasca, dupa care o sa vina un cutremur care sa niveleze si asiguratorii vor da faliment fara sa acopere.

Editat de loock, 18 februarie 2021 - 11:22.


#25
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Voi aveti habar la ce preturi sunt locuintele in US si Occident? In satul infect cu nume de cioban care este Bucuresti, 3000 euro mp? Populatia Romaniei scade dramatic de la un an la altul, nu mai vine nici un emigrant si voi credeti ca are viitor?

#26
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 03.12.2001

 MembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 11:19, said:

Pt ca astea sunt ce am eu, cloace.
n-ai înțeles nimic. dă-i înainte.

#27
zicugol

zicugol

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 271
  • Înscris: 14.06.2020

 Mussettine, on 18 februarie 2021 - 11:19, said:

Exact asta doream să punctez și eu, topicul e inițiat de un domn care e la limita maxima a îndatorării. În aceste condiții ce poate spera, să scadă valoarea? Până la urmă e omenește să fii optimist, fiecare își știe cel mai bine situația. Dar nu toți cumpărătorii lucrează în IT și au credite la nspe bănci. Mare atenție la ce informații alegeți să procesati, un moment de reverie va poate costa ani din viata. Cum bine zicea cineva pe aici, au fost caritas, fni, scheme investiționale, etc. Și ei spuneau ca investițiile vor creste de zece ori, ca uriașul din basm. Prostii, în România mor oamenii arși în spitale, nu mai credeți tot ce zboară. Duceți va în orice capitala europeana, eu când ma întorc dintr o excursie și vad haosul arhitectural și blocurile care arata ca după război intru în depresie. Dar na, visatul e gratis.

https://forum.softpe...8#entry27545940

#28
nestoro

nestoro

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.288
  • Înscris: 17.09.2020

 Mussettine, on 18 februarie 2021 - 11:19, said:

Exact asta doream să punctez și eu, topicul e inițiat de un domn care e la limita maxima a îndatorării. În aceste condiții ce poate spera, să scadă valoarea? Până la urmă e omenește să fii optimist, fiecare își știe cel mai bine situația. Dar nu toți cumpărătorii lucrează în IT și au credite la nspe bănci. Mare atenție la ce informații alegeți să procesati, un moment de reverie va poate costa ani din viata. Cum bine zicea cineva pe aici, au fost caritas, fni, scheme investiționale, etc. Și ei spuneau ca investițiile vor creste de zece ori, ca uriașul din basm. Prostii, în România mor oamenii arși în spitale, nu mai credeți tot ce zboară. Duceți va în orice capitala europeana, eu când ma întorc dintr o excursie și vad haosul arhitectural și blocurile care arata ca după război intru în depresie. Dar na, visatul e gratis.

Eu am sub 20% grad de indatorare si impartasesc in mare parte aceleasi sperante, doar ca sunt usor mai modest, eu, zic ca un 30-40% e mai realist. Dar doar pentru apartamentele noi.

Editat de nestoro, 18 februarie 2021 - 11:24.


#29
qwerty15

qwerty15

    New Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 18.02.2021

View PostMembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 11:12, said:


Vor fi cele noi construite in 2028 vreo 3500 de euro mp. Cele construite azi si vandute atunci nici macar 1500 de euro mp nu va da lumea pentru ele.

View PostMembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 11:19, said:


Exact astea construite azi in bataie de joc ca cele de care spui tu vor scadea cu vreo 30 - 50 % peste 7 ani cand vor vrea sa le vanda cei care le-au cumparat azi cu 2500 de euro mp.

Editat de Dany_Darke, 18 februarie 2021 - 11:54.


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

 vali, on 18 februarie 2021 - 11:22, said:


n-ai Ăźnțeles nimic. dă-i Ăźnainte.

Pai dacă vorbești în dodii... Zi-le nene pe romaneste.

#31
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.888
  • Înscris: 22.01.2007
Eu nu inteleg pe ce baza vor creste asa mult preturile. Cresc si salariile in ritmul asta? Bucurestiul se va dezvolta intrun ritm alert?

#32
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.875
  • Înscris: 23.06.2006

 MembruAnonim, on 18 februarie 2021 - 11:17, said:

Pt tine am calculat acum gradul meu de îndatorare (datorii/total activ) =35.2%

rate/venit? ai pus și gaj nevasta? adică aduni și venitul ei? sau solo?

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

 nestoro, on 18 februarie 2021 - 11:23, said:



Eu am sub 20% grad de indatorare
.
Ala oficial calculat de banca sau ala neoficial, adevărat?

#34
Mussettine

Mussettine

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 15.04.2011
E sărăcie mare în România, băieți, și o să fie din ce în ce mai rău. Nu am nici un motiv de optimism, uitați va la școala care se face acum on-line și la cea pe care am făcut o noi. Faceți asa o comparație. Educația e cel mai mare asset al unei țări, dar la ce vine din urma din cauza scolii on-line.. În învățământ se mai duce doar cine nu are loc pe o piață competitiva, e călduț acolo. Copilașii ăștia se vor găsi peste câțiva ani în situația ipotetica de a cumpăra o locuință😂

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

 Flat, on 18 februarie 2021 - 11:25, said:



rate/venit? ai pus și gaj nevasta? adică aduni și venitul ei? sau solo?

Bah. Citește mai sus ce am calculat.
Gradul meu de îndatorare "ala real" e mai jos. Ala de îl calculează banca e peste minimul acceptat. Pt ca bancile sunt idioate, nu iau decât veniturile certe, adică bonusul soției de ex nu îl ia... Asa ca o butada.

Editat de MembruAnonim, 18 februarie 2021 - 11:27.


#36
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.767
  • Înscris: 06.09.2006

 Mussettine, on 18 februarie 2021 - 11:26, said:

Copilașii ăștia se vor găsi peste câțiva ani în situația ipotetica de a cumpăra o locuință��

Pai tocmai, vor da 3 k euro pe m2 fara sa se gandeasca de ce si cum :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate