Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Credite din Europa cu 2% dobândă

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Bogdanporo

Bogdanporo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2021
buna ziua ,as dori sa stiu daca cineva a luat sau a incercat sa ia un credit cu 2% dobanda de la emprutis din Franta sau de la postitaliane din Italia ? exista asa ceva ,se pot incheia contracte bancare de la distanta ,cum te verifica daca te incadrezi etc ,mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat ,cateva opinii sau sfaturi mi ar fi de folos .multumesc

#2
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 14.03.2013

View PostBogdanporo, on 15 februarie 2021 - 14:19, said:

buna ziua ,as dori sa stiu daca cineva a luat sau a incercat sa ia un credit cu 2% dobanda de la emprutis din Franta sau de la postitaliane din Italia ? exista asa ceva ,se pot incheia contracte bancare de la distanta ,cum te verifica daca te incadrezi etc ,mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat ,cateva opinii sau sfaturi mi ar fi de folos .multumesc
Sigur. Daca esti rezident in respectiva tara. Altfel, nu prea merge.

#3
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,156
  • Înscris: 29.09.2006
E posibil ca in viitor Revolut si altii asemanatori sa intre pe nisa asta.

Ce ofera banciile noastre e avantajos doar pt ele.

Daca am credit score f bun si fac un credit cu rata de 25% din venituri obtin o dobanda de 7-8%.Posted Image

#4
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,258
  • Înscris: 30.07.2006

View PostBogdanporo, on 15 februarie 2021 - 14:19, said:

buna ziua ,as dori sa stiu daca cineva a luat sau a incercat sa ia un credit cu 2% dobanda de la emprutis din Franta sau de la postitaliane din Italia ? exista asa ceva ,se pot incheia contracte bancare de la distanta ,cum te verifica daca te incadrezi etc ,mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat ,cateva opinii sau sfaturi mi ar fi de folos .multumesc

Nici in Romania nu stiu daca iei credit fara sa te vada ala la fata.

Darmite intr-o tara unde nu ai rezidenta, casa cu care sa garantezi si nici nu realizezi nici un venit.
Cum te strange ala de "cojite" daca nu platesti rata?

Edited by marius.bunu, 15 February 2021 - 15:50.


#5
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 14.03.2013

View Postpaco rabanne, on 15 februarie 2021 - 15:30, said:

E posibil ca in viitor Revolut si altii asemanatori sa intre pe nisa asta.

Ce ofera banciile noastre e avantajos doar pt ele.

Daca am credit score f bun si fac un credit cu rata de 25% din venituri obtin o dobanda de 7-8%.Posted Image
Nu prea cred. Dobanda aia are acea valoare din anumite motive economice (discutia e complexa aici). Nimeni nu iti ofera credit in Germania (spre exemplu) daca tu esti rezident si locuiesti/muncesti in Romania. Din multe motive pe langa incredere.

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Dream-on Op!  Vezi conditii(ca tu ai vazut numai on-line si atat).  Mai sant ceva bariere,crede-ma!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate