Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

HTC U20 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019
Din câte am înțeles de pe forumul xda-developers, HTC U20 5G nu a fost lansat decât în câteva țări din Asia și nu are pe el decât limba engleză și limbile asiatice ale țărilor unde a fost lansat. Unii europeni care l-au cumpărat de pe site-uri internaționale au avut surpriza neplăcută să constate că limba țării lor nu există în lista de limbi disponibile pe acest telefon.

Recent, l-am găsit în stocul mai multor magazine online românești, printre care Evomag, Itarena și Vexio: https://www.compari....ual-p604429410/

Cu toate acestea, pe site-ul official de asistență a clienților HTC România, acest dispozitiv nu este listat: https://www.htc.com/...port/?&family=0 . Asta mă face să cred că dispozitivul este adus de acele site-uri menționate anterior în mod neoficial.

Voi ce păreri aveți?

Edited by Lucian_Hodoboc, 07 February 2021 - 15:44.


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Părerea mea e că sunt destule alte telefoane pe piață, deci ai de unde să alegi altceva.

ps. Ăștia de la htc erau cam morți, nu?

#3
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019

View Postericmario, on 07 februarie 2021 - 16:05, said:

Părerea mea e că sunt destule alte telefoane pe piață, deci ai de unde să alegi altceva.

ps. Ăștia de la htc erau cam morți, nu?

Eu nu găsesc un alt telefon cu 8 GB RAM, 256 GB de memorie, ecran de 6,8 inchi și camere atât de bune la vreo 3000 de RONi.

#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Poco F2 Pro?!

S20 FE?

Xiaomi Mi 10?

#5
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Până-n 3.000 lei există Huawei P40 Pro.

Edited by Gif2D, 07 February 2021 - 16:58.


#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostLucian_Hodoboc, on 07 februarie 2021 - 16:21, said:

Eu nu găsesc un alt telefon cu 8 GB RAM, 256 GB de memorie, ecran de 6,8 inchi și camere atât de bune la vreo 3000 de RONi.
Atunci trebuie să cumperi htc-ul ăsta.

Poți să spui lei liniștit, nimeni n-o să se supere.
Bănuiesc că înainte de RON nu te-ai exprimat cu ROL.

#7
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019

View Postericmario, on 07 februarie 2021 - 17:00, said:

Atunci trebuie să cumperi htc-ul ăsta.
Dacă nu are limba română, nu îl voi cumpăra... Ceea ce ne aduce la motivul pentru care am deschis acest topic. Posted Image

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Știai deja că nu are limba română, și atunci la ce ai mai deschis topicul ăsta?

#9
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019

View Postericmario, on 07 februarie 2021 - 17:25, said:

Știai deja că nu are limba română, și atunci la ce ai mai deschis topicul ăsta?

Având în vedere că diverse companii lansează diverse modele de telefoane pe diferite piețe, în diferite perioade, și că HTC a lansat acest model în toamna anului trecut, dar telefonul nu a existat în niciun magazin din România (cu excepția lui QuickMobile) până acum câteva zile (când l-au introdus în stoc trei magazine de IT cu reputație bună pe Compari), m-am gândit că poate cei de la HTC s-au hotărât să extindă piața de desfacere și în Europa...

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nu stiu ce "scula de bascula" e HTC U20 la camere, ca recenziile telefonului sunt mai rare decat firele de par de pe capul unui chelios, dar OnePlus Nord il cumperi la 2400 de lei direct de la producator in varianta cu 12GB ram, are ecran Fluid-Amoled la 90Hz, suport software mult mai ok, garantie si e mai raspandit decat U20.

Edited by Hider141, 08 February 2021 - 08:36.


#11
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019

View PostHider141, on 08 februarie 2021 - 08:34, said:

Nu stiu ce "scula de bascula" e HTC U20 la camere, ca recenziile telefonului sunt mai rare decat firele de par de pe capul unui chelios, dar OnePlus Nord il cumperi la 2400 de lei direct de la producator in varianta cu 12GB ram, are ecran Fluid-Amoled la 90Hz, suport software mult mai ok, garantie si e mai raspandit decat U20.

Dar este inferior în ceea ce privește aspectul pe care eu îl consider cel mai important: dimensiunea ecranului. Îmi doresc un phablet cu ecran cât mai mare.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Atunci Samsung Galaxy Note 10 Plus e cel mai ok, are ecran de 6,8"
La Altex îl găsești cu 3000 de lei varianta Aura Black

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate