Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Palatul lui Putin

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
160 replies to this topic

#91
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Dumnezeu ii incearca pe oameni (ca sa le vada sufletul) dandu-le putere si averi, iar apoi le spune la un moment: "nebune, la noapte vor cere sufletul tau si toate acestea cui vor ramane?". Hotia, coruptia nesimtirea, este o plaga in toate tarile foste comuniste. In unele tari e tinuta sub control iar in altele e un scop personal si politic al celor ajunsi la varful statului.

#92
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,883
  • Înscris: 21.03.2020
Nu stiu cum face Dumneazeu dar vad ca alege mai mereu prost oamenii pe care ii incearca...

#93
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Au palit de invidie toti cocalarii din tarile mici la vederea casei domnului Putin.

Stai sa vezi casa lui Obama. Doar ca despre dansul nu prea au voe sa comenteze ca i salta imediat.

Trebe sa priceapa ca zeul pe pamant nu e florin salam si nici adian copchilul minune ci domnul putin iar in Ro domnul iohannis

#94
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,261
  • Înscris: 03.03.2007

View Postcipri2bau, on 24 ianuarie 2021 - 17:02, said:

Au palit de invidie toti cocalarii din tarile mici la vederea casei domnului Putin.

Stai sa vezi casa lui Obama. Doar ca despre dansul nu prea au voe sa comenteze ca i salta imediat.

Dumneata esti ridicol de-a dreptul. Nu cred ca te-ar angaja nici macar rusii ca troll, au si ei mandria lor :D

Stii sa faci diferenta intre casa, vila, palat si magaoaia aia a lui Putin? Ce e cu whataboutismele astea?

#95
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Altul care paleste de invidie in fata edificiului in care locueste domnul putin cand merge la marea neagra.

Stai sa vezi locuinta si de la marea alba si de la marea kara si de la marea siberiei de est si de la marea japoniei. Are una si in insulele kurile si la marea azov si la marea caspica si in ialta si in crimeia.

Bai, ideal ar fi sa invatati macar ce inseamna amenajari interioare cu stil si calitate nu prostiile alea cu turnaflete

Edited by cipri2bau, 24 January 2021 - 17:12.


#96
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,169
  • Înscris: 07.11.2006

View PostGlCA_Contras, on 24 ianuarie 2021 - 11:17, said:

Miting care si-a atins scopul: de la un guvern  de analfabeti am ajuns la unul de meritocrati...

Asta-i gluma zilei,saptamanii,lunii.
Meritocrati doar in sensul ca au "meritat" acel post fiind parte din coalitia de guvernare.Pana acum.
Vorbim peste trei luni.Cel mult..

Edited by adisz, 24 January 2021 - 17:12.


#97
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Cred ca cei mai invidiosi sunt aia din tarile baltice si fufele alea de la miting care trebe sa ceara bani pe la barbatii occidentali ca sa aibe hrana. Rusoaicele alea mai tinere is date dracu, ca si ucrainiencele, au umplut toate siturile cu ofertele lor.

Oricum domnul Putin nu e un om rau este chiar un om bun si va asigur ca daca florin salam vrea sa filmeze videoclipul urmatorei piese poate apela la domnul putin si ii poate inchiria la un pret modest locuinta de la marea neagra ptr filmarea videoclipului.

View Postadisz, on 24 ianuarie 2021 - 17:11, said:

Asta-i gluma zilei,saptamanii,lunii.
Meritocrati doar in sensul ca au "meritat" acel post fiind parte din coalitia de guvernare.Pana acum.
Vorbim peste trei luni.Cel mult..
E bun guvernul domnului Catu, este de toate, unii cereau autostrazi doar ca sa i enerveze pe pesedisti.

#98
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,943
  • Înscris: 15.06.2007

View Post41ex, on 24 ianuarie 2021 - 05:29, said:

navalnai asta n-a vazut ce a patit dragnea?

in locul lui putin as locui numai in cele mai luxoase hoteluri, peste tot in lume, tot timpul. si n-as plati nimic.
si crezi ca nu o face?

#99
Clio1973

Clio1973

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 30.01.2017

View Postcipri2bau, on 24 ianuarie 2021 - 17:20, said:

Cred ca cei mai invidiosi sunt aia din tarile baltice si fufele alea de la miting care trebe sa ceara bani pe la barbatii occidentali ca sa aibe hrana.  

Oricum domnul Putin nu e un om rau este chiar un om bun

Lămurește mă ,că nu s din Transnistria și pricep mai greu.
De ce să fie invidioși balticii, când au salarii de două ori mai mari decât rușii?
Iar ,, fufele" rusoaice dacă necesită sprijin financiar din ,,putredul" occident, înseamnă că bărbații ruși sunt impotenți financiar.
Zici că tov.Putin ,,este..un om bun".
Ia întreabă i pe ucrainieni.A și pe Georgieni...

Edited by Clio1973, 24 January 2021 - 19:31.


#100
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostGlCA_Contras, on 24 ianuarie 2021 - 11:17, said:

Miting care si-a atins scopul: de la un guvern  de analfabeti am ajuns la unul de meritocrati
Posted Image
Yeah, we sure did...

#101
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017

View PostClio1973, on 24 ianuarie 2021 - 19:30, said:

Lămurește mă ,că nu s din Transnistria și pricep mai greu.
De ce să fie invidioși balticii, când au salarii de două ori mai mari decât rușii?

si preturi de 4 ori mai mari decat rusii

#102
Clio1973

Clio1973

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 30.01.2017

View Postcipri2bau, on 24 ianuarie 2021 - 19:40, said:

si preturi de 4 ori mai mari decat rusii

Ce zici de un experiment.Dacă se ridică obligativitatea vizelor o zi, pe granița dintre Rusia și țările baltice.
Care  și unde crezi că s ar muta, balticii în Rusia sau rușii în țările baltice ?

Edited by Clio1973, 24 January 2021 - 20:16.


#103
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
-In tarile baltice capsunarii rusi si amatorii de talharii si pomeni. Iti dai seama, nu s au descurcat 20 xe ani acasa pai incearca si altceva.
-In rusia bogatanii daca sunt siguri ca nu pierd banii, amatorii de loc liber spatiu liniste si confort si adeptii comunismului si megalomaniei

Nici eu nu m as duce in rusia, sistemul semidictatura trece in orice tara prin puncte critice. Si cred ca nu au nici destule magazine.

Edited by cipri2bau, 24 January 2021 - 20:55.


#104
Clio1973

Clio1973

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 30.01.2017

View Postcipri2bau, on 24 ianuarie 2021 - 20:51, said:

-In tarile baltice capsunarii rusi si amatorii de talharii si pomeni. Iti dai seama, nu s au descurcat 20 xe ani acasa pai incearca si altceva.
-In rusia bogatanii daca sunt siguri ca nu pierd banii, amatorii de loc liber spatiu liniste si confort si adeptii comunismului si megalomaniei

Nici eu nu m as duce in rusia, sistemul semidictatura trece in orice tara prin puncte critice. Si cred ca nu au nici destule magazine.

,,Tu" (voi 2 )ești din Tiraspol dacă nu  ești cumva chiar  din Rusia.
Scrii la comandă și răstălmăcești lucrurile.
Îi faci ,,căpșunari" pe cei care încearcă să scape de sărăcia și dictatura din Rusia.
Dar, de Rusia s au săturat și bogătașii ruși.Fug în vest care pe unde pot să nu fie otrăviți .N am auzit însă de bogătași occidentali să se mute n Rusia,da poate mi dai o listă de ..vreo 10 multimilionari occidentali care s au mutat acolo.
Sau una cu copiii lor care trăiesc la Moskova.
Nu ești,,tu" ăla care făcea apologia semidictaturii, sau poate n am înțeles ce scriai?


#105
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Era parca un bogatas francez care zicea ca vrea sa se mute in rusia.
Nu i rusine sa fi capsunar. Nu pot fi toti ca Putin.
Sau in Ro e rusine sa muncesti sa fi muncitor barman croetoreasa frizer? Trebe numai actrese patroni si programeri?

In fine cred ca cine ar pleca din rusia in tarile baltice ar face o ca sa mearga in germania desigur nu sa stea in tarile baltice

#106
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,883
  • Înscris: 21.03.2020
Troll Patrol cand iesi din tura?

#107
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Altul care paleste de invidie ca nu are locuinta de serviciu luxoasa la marea neagra.
Mai dude, realitatea e ca cine chiar isi permite nu isi face casa langa marea neagra cea poluata, nu vezi si plaja romaneasca ce saracie pana si sarantocii merg la alte mari de ex la adriatica egee mediterana baltica. Sunt multe alte locuri in lume mult mai faine decat marea neagra. Daca a ales locul chiar acolo din imensitatea de rusie inseamna ca e chiar neatractiva orice alta zona din rusia. Pana si conferinta de la yalta, ca nu aveau alta zona mai buna ptr marii musafiri. Rusia e o tara friguroasa si puternic confinentala, prea putini se avanta sa traiasca toata viata in asa clima dura.
Oamenii prefera zone cu climat cald si oceanic cu temperaturi relativ stabile si amplitudini mici sezoniere. Gandeste te ca Florida sau California de exemu sunt un paradis. Uk e prea aglomerata si poluata ca sa fie atractiva cand te retragi din activitate. Nu stiu cum 140 milione stau in zona rusia cu minus 30 grade ceva normal si minus 50 grade uneori. E clar ca doar ptr domnul Putin stau in asa conditii climaterice severe. Canada abia gazduieste de 8 ori mai putini in spatiu de doar 2 ori mai mic. Daca deschizi definitiv frontiera cu Sua fug toti din canada in sua

#108
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostGlCA_Contras, on 24 ianuarie 2021 - 11:17, said:

Miting care si-a atins scopul: de la un guvern  de analfabeti am ajuns la unul de meritocrati...
Apreciez sarcasmul. :)
Just, si-o atins scopul.

View Postcap_tepos, on 24 ianuarie 2021 - 10:01, said:

Asteptau, dar... nu s-au ales cu nimic. Ceea ce spui despre Eltzin este pur fantezist,
Absolut deloc.
Inca unul ca Eltzin si ajungeau rusii sa-i cheme pe americani sa le faca o "primavara".

View PostKokoshmare, on 24 ianuarie 2021 - 10:34, said:

Ce ar fi sa te uiți la cât mai multe din filmele alea și sa vezi cum sunt privatizate clădirile și domeniile respective cu proprietari în off-shore-uri?
Tu iei de bun absolut tot ce se spune acolo ?
Ai impresia ca proprietarii din off-shore-uri sunt stiuti de orice tiriplici ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate