Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Garantie iPhone

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

View PostNego10, on 04 ianuarie 2021 - 14:29, said:

Exista vreo posibilitate sa il primesc inapoi pana maxim sambata dimineata sau astept si il duc luni cel mai bine? A luat cineva contact cu depanero pana acum si cum au fost?
Daca ai neaparata nevoie de el in weekend du-l doar luni. Ma indoiesc ca fac ceva saptamana asta. In plus pentru inlocuire au nevoie de acordul Apple oricum si de un terminal cu exact specificatiile tale.

Acum vreo 5 ani era mai simplu ca aveau varietate mai mica de terminale; acuma este mult mai complicat. Oricum termenul legal este de 15 zile asa ca nu te baza ca rezolva totul in 3-4 zile.

#38
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
L-am lasat la depanero. Mi-au zis deja ca piese nu sunt, deci va fi înlocuit a vorbit tipa de la Recepție si cu cei din service(a fost si le-a aratat si telefonul).

#39
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Iti pot da si banii inapoi. Suna maine-poimaine !

#40
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Ieri las telefonul in service la depanero dupa ce doamna de la receptie a fost cu telefonul in spate la tehnicieni si au spus ca "95% va fi inlocuit ca piese nu sunt pt telefoane si oricum orice defect de sticla Apple da inlocuire". Bun multumit de interactiune las telefonul in service fix cand se pregateau sa inchida. Astazi la 8:38 primesc email + mesaj ca telefonul a intrat la verificari si eram chiar foarte multumit de promptitudinea aratata. Doar ca ma suna o domnisoara de la customer service(foarte draguta si amabila) sa imi zica ca cica telefonul nu are nimic Posted Image))). Ii explic frumos situatia ca a fost deja dus in spate si au recunoscut ca e caz de service, chiar mi-a dat un email in care i-am trimis poze atasate cu cele 2 defecte si a notat tot ce am reclamat. Mi-a placut ca a stat frumos in telefon cu mine pana a primit reply-ul cu pozele. In fisa de service a fost trecut 2 pete pe spate(se dezlipeste sticla) dar nu a specificat si cele 2 zone. Eu banuiesc ca "tehnicianul" a aruncat un ochi la telefon asa in greata si nu a vazut nimic. Concluzie: interactiunea cu depanero 10, service 1. Astept sa revina cu un telefon sa imi zica cum sta situatia.

Edited by Nego10, 05 January 2021 - 11:17.


#41
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Am primit mesaj dupa de la ei:
Buna ziua,
Piesele necesare reparatiei produsului Dvs. inregistrat cu nr. Xxxx au fost comandate.
Toate cele bune,
Echipa  Depanero
Am fost la ei sa ma asigur ca e schimbat si nu reparat(deși nu vad ce puteau sa comande?!) si mi-a zis si tipul ca mesajul e generic si se referă la telefon. Acum astept.


#42
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
De ce nu il returnezi. Le dai telefon si le spui ferm ca vrei altul sigilat.

Ma gandesc sa nu te tina mai mult cu piesele.
Eu cand am fost in aceasta situatie o data le-am cerut fie banii , fie alt telefon sigilat.
Au ales sa imi dea banii intrucat am dorit alt tip de telefon.

Edited by alex321, 05 January 2021 - 17:52.


#43
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009
Pentru ca e mesaj generic: piesele comandate se refera probabil la telefonul replacement de la Apple. Ma indoiesc ca are Depanero stoc de terminale replacement (atatea variatiuni de culori, stocare si modele).

Au facut si ei 2 poze, o fisa de garantie si le trimite Apple un alt telefon. Asa sa tot faci “garantii” la clienti ;-)

#44
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Sincer sa fiu nici nu vad ce puteau face mai mult. Pana la urma e vorba de un terminal care a fost folosit in cel mai rau caz 30 de zile si deja avea probleme cu sticla spate. Asta este al doilea caz(pentru mine personal) in care am primit telefon cu defect de fabricatie. Platesti ceva si in caz ca nu e legit telefonul primesti unul nou, pe langa ecosistem garantia lor de un an este ceva super si arata inca odata ca sunt o firma premium. Oricum citisem undeva ca daca se depaseste un anumit procent, care oricum este foarte mic, costurile sunt suportate de compania respectiva(ma refer la componente defecte). Acum sa vedem cand ajunge din Cehia, ca iphone 11 nu se gaseste pe stoc de ceva timp si ceva imi spune ca acelasi lucru se intampla si pt replacement. Sunt curios ce se intampla in acest caz.

#45
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Am fost si am ridicat telefonul(model number incepe cu N, deci replacement). Stare perfecta, baterea Health 100% asa cum ma asteptam si stiam.

Attached Files



#46
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
pentru un 11 luat de la emag cat am garantie? 1 an sau 2? mersi

#47
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.04.2015
Doi ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate