Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14588 replies to this topic

#8587
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View Postoaspetele, on 04 decembrie 2022 - 08:02, said:

Evident ca nu stiu care e varianta corecta pentru un roman adevarat, dar ma intreb de ce trebuie musai sa pupi pe cineva in cur?
Cica daca nu o faci esti molusca si nu ai coloana vertebrala. Si nu esti roman ADEVARAT.
Stie oare garett ca "impartialii" sunt sputnici, unelte ruZZe?

#8588
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,228
  • Înscris: 02.09.2014

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 08:18, said:

No idea, întreabă-i pe cei care țin musai să pupe UE în cur!


Herța, Bucovina de Nord, Chilia, Ismail, Cetatea Albă...
Îmi place câți uită, voit sau nu, tot circul făcut de Ucraina cu Bâstroe și golful Musura, ping-pong-ul cu balizele de pe Brațul Chilia etc!
E doar o situație de "inamicul inamicului", ne convine, pragmatic vorbind, că îi frăgezesc pe ruși.
Dar faza cu pupatul în cur e exagerată, tbh.


Dacă nu am fi în NATO, PUNCT!
UE nu doar că e o glumă proastă dpdv militar, e cățelul docil al Rusiei de câteva decenii bune!
Dacă era după UE eram oblast deja!
Eu personal nu uit si nu iert nimic. Situatia de acum este, asa cum spui si tu, de "inamicul inamicului meu este prietenul meu".
Mi-as dori ca Ucraina, dupa ce ii scoate in suturi pe rusi de pe teritoriul ei, sa devina cu adevarat o tara europeana si civilizata.
Nu am nimic impotriva daca e primita in NATO si in U.E., dar sa indeplineasca niste conditii clare: reducerea drastica a coruptiei, tratarea cu respect si conform normelor U.E. a minoritatilor nationale etc.
In privinta U.E. mi-as dori o reforma reala si profunda a acestei organizatii, care sa se ocupe de lucruri cu adevarat serioase, nu sa stabileasca chestii absurde de genul "cat sa fie curbura la un castravete". Nu am de ce sa o injur, sunt un tip realist si stiu ca atat integrarea in U.E. cat si cea in NATO au avut un pret, ca asa e in viata, nimic nu e pe gratis. Ca lucrurile au fost mult mai dificile pentru noi, se datoreste exclusiv clasei politice incompetente si hoate care a pus stapanire pe Romania inca din decembrie 1989.
AUR? Un partid breloc al serviciilor de informatii si al PSD-ului, s-a vazut asta cand au votat cu ambele maini pensiile speciale.
Trebuie sa recunoastem ca serviciile si-au facut mai bine treaba de data asta, iar creatia lor a aparut cand trebuie si a mizat pe temele corecte (pentru o parte din electorat) asa ca nu s-au mai facut de ras obtinand scoruri electorale mult peste maxim 1% cat scoateau precedentele creatii ("Noua Dreapta", de exemplu).

#8589
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Discutia asta Moldova care ii pupa in cur pe rusi mergea pe vremea lui Dodon...pentru cine are dificultati de intelegere a unui text simplu, mai pun o data ce a zis Simion (cu toate ca si atunci am subliniat). El nu s-a referit la Moldova, ci la guvernul de la Chisinau, guvern care este cel mai pro european si cel mai apropiat de Romania in toata istoria Republicii Moldova.

Quote

"Un alt adevăr pe care tot noi trebuie să îl spunem este că România nu mai trebuie să finanţeze nici măcar cu un leu Guvernul de la Chişinău. Mi-e drag de unii miniştri de peste Prut, dar mai drag îmi este adevărul. Nu facem decât să finanţăm separatism antiromânesc finanţând acea guvernare. Sau finanţându-l pe primarul Chişinăului, antiromânul Ion Ceban. Asta fac, din păcate, cei care au pe mână banii noştri. Niciun leu pentru Guvernul de la Chişinău, după cum tot un adevăr pe care trebuie să îl spunem este că s-au alocat prea multe fonduri pentru refugiaţii care au venit din Ucraina", a spus Simion.


Deci, ca sa raspund la "dileme"...da, cine e de acord cu ce zice gunoiul asta de Simion e putinist. Ca e voit sau nu...n-a zis nimeni ca dronele rusofile sunt manate de inteligenta, uneori o fac fara sa stie, pentru ca nu pricep ce fac si de ce fac.

Altfel, ce sa zic, spor la votat AUR, efect zero asupra guvernarii, daca macar avem mizeria stransa la un loc si la vedere.

#8590
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostTS030, on 04 decembrie 2022 - 10:18, said:

Stie oare garett ca "impartialii" sunt sputnici, unelte ruZZe?
Știe oare ts030 că "europenii" sunt slugile ruzziei?
schröder s-a angajat la Gazprom, angie a pus pe butuci industria europeană, macroul îl pupă în cur pe volodea și acum pe timp de război.
nehammer ăla de nu ne vrea în Schengen a fost în vizită OFICIALĂ la Moscova DUPĂ începerea războiului!
https://edition.cnn....intl/index.html
Despre ce vorbim?

View Postgeorge_alexandru, on 04 decembrie 2022 - 10:35, said:

...n-a zis nimeni ca dronele rusofile sunt manate de inteligenta...
Mno, adevărul este că dronele necondiționat euromaniace debordează de o inteligență de invidiat!
Asimptomatică...

#8591
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 10:40, said:

nehammer ăla de nu ne vrea în Schengen a fost în vizită OFICIALĂ la Moscova DUPĂ începerea războiului!
https://edition.cnn....intl/index.html
Despre ce vorbim?


despre asta?
“This is not a friendly visit. I have just come from Ukraine and have seen with my own eyes the immeasurable suffering caused by the Russian war of aggression,” Nehammer was quoted as saying in a statement issued by his office after the meeting outside Moscow.
“I made the decision to go to Moscow, to look in President Putin’s eyes and confront him with what I saw,” the Chancellor said in an interview with CNN’s Becky Anderson Wednesday.

Plus ca era vorba in principiu de ministrul de externe, nu de cancelar ca opozant al integrarii.

#8592
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017

View Postoaspetele, on 04 decembrie 2022 - 08:02, said:

Evident ca nu stiu care e varianta corecta pentru un roman adevarat, dar ma intreb de ce trebuie musai sa pupi pe cineva in cur?

Pentru ca intelegerea realitatii este pentru unii o chestie prea complexa si trebuie tradusa in nuante extreme, gen alb-negru, pupat in cur - injurat.....etc.

Nu exista...sustinem Ucraina pentru ca...motive. E o nuanta prea fina...pupam in cur Ucraina (echivalentul albului sau negrului de mai sus). Asta cu toate ca s-a tot explicat pe topicurile dedicate de ce e imporant sa nu pice Ucraina.

Oricum, imi place cum s-au oparit dupa declaratia lui Simion astia care "nu sunt deloc rusofili".

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 10:40, said:

Mno, adevărul este că dronele necondiționat euromaniace debordează de o inteligență de invidiat!
Asimptomatică...

If <condition> then <whatabout>. Scriptul merge, chatbot-ul e functional Posted Image

Edited by george_alexandru, 04 December 2022 - 10:50.


#8593
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Wow, I'm impressed! Not! ;)

#8594
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,068
  • Înscris: 30.07.2006

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 07:54, said:


Ai trei variante:
-înjuri și Ucraina și pupi în cur ruzzia
-înjuri și ruzzia și pupi în cur Ucraina
-înjuri și ruzzia și Ucraina și UE
Care este varianta corectă pentru un român ADEVĂRAT?

Ala e romanul cu sindromul Tourette.
Dubios anturaj mai ai

#8595
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View Postmarius.bunu, on 04 decembrie 2022 - 11:06, said:

Ala e romanul cu sindromul Tourette.
Dubios anturaj mai ai
A uitat sa puna poza lui Simion si-a Sosoacei la "roman ADEVARAT". Ca, nu-i asa, romanul ADEVARAT e cel ce se imbraca in ie chinezeasca.

#8596
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 10:40, said:

Știe oare ts030 că "europenii" sunt slugile ruzziei?

Fals .Multe falsuri si multe jumatati de adevaruri  in discurs-urile tale .

"Este posibil ca invazia rusă a Ucrainei să fi făcut din președintele Volodimir Zelenski un erou în Uniunea Europeană (UE). Dar organismul de 27 de membri a continentului nu este încă pregătit să facă din Ucraina un membru cu drepturi depline, pentru care Zelensky se străduiește din greu.
La nivel emoțional, toate cele 27 de națiuni UE sunt alături de Ucraina în lupta sa împotriva Rusiei. Niciodată până acum țările UE nu au oferit atât de mult ajutor economic și militar pe cât îl oferă Ucrainei.
Dar când apare problema de a face din aceasta un coleg membru al UE, ei lasă deoparte compasiunea. Ele nu oferă Ucrainei nicio relaxare în multe criterii și diferite proceduri de aderare pentru a deveni membru UE.
Ceea ce a făcut UE până acum este că oferă Ucrainei ajutor financiar pentru a se pregăti pentru îndeplinirea criteriilor UE. Acesta a propus un pachet de sprijin fără precedent pentru Ucraina de până la 18 miliarde EUR pentru 2023.
Acestea vor veni sub forma unor împrumuturi foarte concesionale, plătite în tranșe regulate începând cu 2023 ( pachet de sprijin de 18 miliarde EUR pentru Ucraina pentru 2023 (Europa.eu) .
Această „asistență financiară stabilă, regulată și previzibilă” – în medie de 1,5 miliarde EUR pe lună – va ajuta la acoperirea unei părți semnificative a nevoilor de finanțare pe termen scurt ale Ucrainei pentru 2023.
UE a declarat: „Reformele vor însoți sprijinul din cadrul instrumentului (pachetul financiar), pentru a consolida în continuare statul de drept, buna guvernare, măsurile antifraudă și anticorupție în Ucraina.
Prin urmare, luând în considerare evoluția de pe teren, sprijinul financiar va fi încadrat de condiții de politică orientate spre consolidarea instituțiilor Ucrainei și pregătirea terenului pentru un efort de reconstrucție de succes, precum și sprijinirea Ucrainei pe calea sa europeană (pentru a deveni membru UE). ”

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 07:54, said:

Ai trei variante:
-înjuri și Ucraina și pupi în cur ruzzia
-înjuri și ruzzia și pupi în cur Ucraina
-înjuri și ruzzia și Ucraina și UE
Care este varianta corectă pentru un român ADEVĂRAT?
Nu, nu sunt DOAR -3 variante .

Cele 3 variante sunt pentru cei cu sindromul Tourette cum bine a spus cineva mai sus .

Un roman adevarat isi vede de capra lui -o face grasa si frumoasa si empatizeaza cu oricine este agresat de rusi sau de unguri -dusmani declarati ai Romaniei .

Edited by Daco_Get, 04 December 2022 - 11:39.


#8597
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

View Postgarett, on 04 decembrie 2022 - 10:40, said:


nehammer ăla de nu ne vrea în Schengen a fost în vizită OFICIALĂ la Moscova DUPĂ începerea războiului!
https://edition.cnn....intl/index.html
Despre ce vorbim?


In viziunea dumitale cam asa arata un "pupat un cur rusesc" OFICIAL?!

Cancelarul Austriei, Karl Nehammer, a declarat că s-a dus la Moscova pentru a "privi în ochii președintelui Putin și a-l confrunta cu ceea ce am văzut" în Ucraina, a declarat el miercuri pentru CNN.

Nehammer a declarat că a invocat presupuse atrocități rusești în Ucraina în timpul unei întâlniri "dure" și neprietenoase luni cu Vladimir Putin – prima ședință occidentală cu președintele rus de la lansarea invaziei sale în Ucraina în februarie.

"Nu este o vizită amicală. Tocmai am venit din Ucraina și am văzut cu ochii mei suferința incomensurabilă cauzată de războiul rusesc de agresiune", a declarat Nehammer, citat într-o declarație emisă de biroul său după întâlnirea din afara Moscovei.

"Am luat decizia de a merge la Moscova, de a privi în ochii președintelui Putin și de a-l confrunta cu ceea ce am văzut", a declarat cancelarul într-un interviu acordat miercuri lui Becky Anderson de la CNN.

Întrebat despre mentalitatea lui Putin în timpul întâlnirii, Nehammer a spus că Putin a fost foarte dur și clar în mesajele sale.
"Din punctul său de vedere, el trebuie să apere Federația Rusă, rușii care trăiesc în estul Ucrainei", a spus el.

Putin a acuzat de mult timp Ucraina că a încălcat drepturile etnicilor ruși și vorbitori de limbă rusă din țară și și-a încadrat invazia ca pe o "misiune specială" pentru a-i proteja pe vorbitorii de limbă rusă – în special în regiunea donbasului de est – de genocidul din partea "neo-naziștilor". Până la invazia din februarie, Donbasul a fost locul unui război de mică intensitate între separatiștii susținuți de Rusia și forțele ucrainene, în care mii de oameni au murit din 2014. Afirmațiile sale de genocid și neo-nazism de stat sunt ambele nefondate.
Nehammer a declarat că Putin a menționat negocierile de pace de la Istanbul, iar cancelarul austriac a subliniat că vede o oportunitate în aceste discuții pentru a pune capăt războiului.

Cancelarul a declarat că l-a confruntat pe Putin cu privire la crimele de război și i-a spus că "este necesar să avem justiție internațională, Organizația Națiunilor Unite

#8598
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017

View Postargonaut, on 04 decembrie 2022 - 13:13, said:



In viziunea dumitale cam asa arata un "pupat un cur rusesc" OFICIAL?!

Cancelarul Austriei, Karl Nehammer, a declarat că s-a dus la Moscova pentru a "privi în ochii președintelui Putin și a-l confrunta cu ceea ce am văzut" în Ucraina, a declarat el miercuri pentru CNN.


Probabil a citit doar titlul...

Sau vreun site dubios care ia o știre și o prezintă de asa maniera să sune "cum trebuie". De aceea tot zic că știrile trebuie verificate întâi în mai multe surse și nu luate ca atare doar pentru că ne validează niște presupuneri, dorințe sau obsesii.

PS. Acum am văzut că știrea era din CNN iar titlul destul de edificator.

Edited by george_alexandru, 04 December 2022 - 13:31.


#8599
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
teoretic era ocazia perfecta sa alipim basarabia acum. dar nici Romania, nici basarabia, nici ue nu zice nimic. de ce? cred ca la asta se referea simion..

#8600
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Pentru că alipire înseamnă a lua niște teritorii cu japca. Cam ce fac rusii acum și ce au făcut și cu Crimeea.

Simion recita din propaganda rusească, dar și el și electoratul său sunt prea retardati să-și dea ca în acest moment el contrazice fix programul partidului, deoarece un guvern precum cel actual în Republica Moldova este calea cea mai sigura pentru o eventuala unire în viitor.

Edited by george_alexandru, 04 December 2022 - 14:44.


#8601
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
cu japca ni s-a luat. am invatat la istorie ca din cauza rusiei. deci acum ca sa securizam zona si sa pedepsim rusia ar fi perfecta alipirea. deci cine nu vrea sa fim din nou uniti daca rusia nu mai e la masa deciziei?

#8602
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostPunter, on 04 decembrie 2022 - 14:34, said:

teoretic era ocazia perfecta sa alipim basarabia acum. dar nici Romania, nici basarabia, nici ue nu zice nimic. de ce? cred ca la asta se referea simion..
Si asta tot retorica ruZZa este, cica sa luam teritorii, exact ruZZian style...
Ce sa zica UE, "bai baieti, e liber la invadat alte tari"?

#8603
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017

View PostPunter, on 04 decembrie 2022 - 14:56, said:

deci cine nu vrea sa fim din nou uniti daca rusia nu mai e la masa deciziei?

Cetățenii României
Cetățenii Republicii Moldova

Doar prin voința celor două popoare se poate face unirea.

Puteau să facă un referendum cu privire la voința poporului român, dar ei au alte preocupări...

Chestia cu unirea a fost tot timpul de fațadă. Aurarii însă nu se prind, așa cum nici pestele nu se prinde când vede momeala.

La aurari momeala consta in chestii cu unirea, lgbt, imigranti, musulmani si in general chestii care nu le schimba/afecteaza viata in vreun fel, dar de care ei sunt convinsi ca sunt critice pentru supravietuirea lor si a acestui popor.

Edited by george_alexandru, 04 December 2022 - 15:13.


#8604
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,361
  • Înscris: 28.07.2008

View PostPunter, on 04 decembrie 2022 - 14:56, said:

cu japca ni s-a luat. am invatat la istorie ca din cauza rusiei. deci acum ca sa securizam zona si sa pedepsim rusia ar fi perfecta alipirea. deci cine nu vrea sa fim din nou uniti daca rusia nu mai e la masa deciziei?
Cetățeni de acolo NU VOR!
Sau crezi ca recomandabil sa ne transformam pe noi in orci invadatori si pe ei in "ucraineni"?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate