Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Zborurile Anglia - Romania cu Wizzair pe 30.12.2020 se efectueaza?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019
Suntem deja în 31. A zburat?

#38
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005

View Postdorin_2k, on 29 decembrie 2020 - 13:16, said:

La zboruri de ieri cu statusul "necunoscut". Nu anulat sau aterizat.

Din ce-am observat eu de-alungul timpului, pe flightradar24, apare statusul de unknown:
a) daca zborul e anulat (nu e raportat tot timpul ca anulat de ei
b) daca zborul e intarziat cu x ore, in loc sa apara delayed si cu orele reale trecute la ATD-ul aferent (actual time of departure)
c) uneori zborul e indicat ca fiind cu alt ID (nu mi-e clar aici de e glitch de la ei sau alteceva). De ex la BlueAir se intampla asta destul de des.

0B 3077 - Bucuresti - Oradea
0B 3078 - Oradea - Bucuresti

Pe 20dec 0B 3077 apare cu status unknow. Dar returul 0B 3077, in aceeasi zi a fost operat cu 3ore intarziere (probabil au schimbat ora plecarii). Daca selectezi itinerariul pe toata ziua, observi ca de fapt zborul Bucuresti - Oradea apare ca fiind operat drept BLA1NV, si nu ca 0B 3077 (la fel s-a intamplat in aceeasi zi si cu zborul OTP - LIN).

Informatiile cele mai reliable sunt cele de la compania aeriana sau aeroport.

View Postdan210, on 28 decembrie 2020 - 12:20, said:

in mod normal cine ti-a vandut biletul sau wizz te va informa pe email sa faci check in sau daca se anuleaza zborul


Doar ca in ultima vreme, Wizz a inceput sa practice notificarea anularii unor zboruri cu 1-2zile inainte plecarii (unii se plangeau pe grup de facebook ca au primit notificarea de anulare si in aceeasi zi cu 5-8ore inainte de zbor). Uite eu de exemplu am 2zboruri spre Luton. Unul pe 2ian (care inca n-a fost anulat... probabil urmeaza azi sau maine). Inca unul pe 30dec, de care m-au notificat cu 2 zile inainte si m-au reprogramat pe 3ian (care si acela va fi anulat, ca restrictia e valabila si pe 3ian).


View Postdorin_2k, on 29 decembrie 2020 - 13:16, said:

Totuși cineva văzut aseară la știri la ProTV că au plecat câțiva cu avionul la Londra.

Vazusem si eu stirea respectiva postata pe facebook (dar din alte surse). Acolo era vorba de 2zboruri charter (care cum spunea si colegul sebulbus intra in alta categorie).

Attached Files


Edited by ghitapg2, 31 December 2020 - 07:36.


#39
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019
Având în vedere că inițiatorul caută modalități de a recupera ceva credit de la wiz am dedus că zborul a fost anulat.
A rămas dorin_2k să ne spună dacă i-a zburat colega.

Edited by exqusit_drunk, 31 December 2020 - 09:35.


#40
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Na, daca nu citesti mesajele de aici
De pe 29 am raspuns

View Postdorin_2k, on 29 decembrie 2020 - 13:16, said:

A ajuns la aeroport și... Nu zboară.

Se întoarce acasă și așteaptă mesaj pt un nou zbor.
I-au reprogramat pe 5 ianuarie zborul

Edited by dorin_2k, 02 January 2021 - 21:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate