Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

SsangYong și-a anunțat falimentul

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#37
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Sa-si schimbe numele...

macar pentru piata non koreana. Desi numele nici macar korean nu suna.

Japonezii practica asta cu branduri cu nume diferite, ei au inteles ce-i in mintea oamenilor.

#38
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post220v, on 22 decembrie 2020 - 19:56, said:

Baxi zici?   Posted Image
Ai pățit ceva?

#39
ReKostel

ReKostel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.10.2007
Unii pleacă, alții vin .... Ăsta este jocul pieței. Cine nu se adaptează, moare. Lucru valabil și pentru producători dar și pentru consumatori.

Edited by ReKostel, 22 December 2020 - 22:01.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum am observat că joci ping-pong. Asa ai adunat zecile de mii de posturi la misto, de-a lungul vremii :(

Man, recunoaște că ți-a scăpat porumbelul și aia e.

Baxi nou nu are nici o legatura cu numele baxi vechi. E altcineva care i-a cumparat numele. Vezi Dacia care e Reno de fapt.

View Postericmario, on 22 decembrie 2020 - 21:46, said:


Ai pățit ceva?


#41
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai tocmai asta e, ca nu vine nimeni.
am condus si eu mai demult un musso. masina confortabila, avea bancheta din spate mai inalta decat scaunele din fata.

#42
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post220v, on 22 decembrie 2020 - 22:15, said:


Nu te cunosc, hai s-o lăsăm așa. Posted Image

#43
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 22.03.2007
Nu mă încălzește cu nimic dacă pleacă unii buni și vin alții mai puțin buni. Noul Passat are doar 8 ani garanție anticoroziune. Toyota recunoaște că noile motoare nu vor mai putea fi reparate. Lumea se schimbă, da, dar să nu ne amăgim că se schimbă în bine!

#44
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Cine mai alezeaza cilindrii la o masina uzata care nu mai valoreaza mare lucru oricum? Ca asta e "problema" la Toyota. Stiu si ei ca gem dezmembrarile la orice marca pe carca asiguratilor ca 2 sensori in bara, cateva airbaguri si hopa dauna totala. Era sa zic pe carca asigurarilor :)

Asta e doar efectul schimbarii, nu motorul ei.

De ce ar mai face un motor cu rezerva pentru alezare cand masina moare din alte motive sau, daca are norocul si nu moare dauna, o omoara ala care o ia pe castane si trage de ea fara sa-si bata capul cu intretinerea.

Edited by underb, 22 December 2020 - 23:39.


#45
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 24.09.2017
Inevitabil o sa apara oameni care o sa zica cat de bine era odata, iar acum totul e praf.

@takis

1.Coroziunea. Hai sa luam cea mai ieftina masina Loganul. Chiar si alea din primele loturi(cu tabla aia nasoala) or sa apuce 20 de ani, iar astea noi care s mai bune zic ca o sa prinda si 30 de ani. Mai tine cineva masina atat? Nu mi as face grija la Passat.

2.Motoare. Hai sa luam tot loganul, motor 3 cilindrii 0,9 90cp.... Ce sa mai, ascutitoare, tot te duce 400.000-500.000 km. Si fata de alea vechi, consuma mai putin, nu polueaza atat si ai si cuplu rapid, nu turezi pana la 6000.

Ca si consumator, e trist cand o firma da faliment, asta inseamna mai putina competitivitate. E ca la telefoane, poate nu ti placea huawei dar era bine ca erau acolo.

Edited by bobitad, 23 December 2020 - 00:50.


#46
Sagacious

Sagacious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 20.11.2020
Si totusi exista si acum cumparatori, chiar unul care a postat pe forum ca si-a achizitionat un Tivoli, mare curaj pe el.

#47
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Ce va mai freaca grija in legatura cu ce fac altii cu banii lor.

#48
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttakis, on 22 decembrie 2020 - 23:23, said:

Nu mă ĂŽncălzește cu nimic dacă pleacă unii buni și vin alții mai puțin buni. Noul Passat are doar 8 ani garanție anticoroziune. Toyota recunoaște că noile motoare nu vor mai putea fi reparate.
Alezarea cilindrilor la motoare Toyota nu e posibila de o gramada de vreme, nu e nimic nou aici. Dar asta nu le-a impiedicat sa duca sute de mii de im fara probleme.

#49
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Asa mai viseaza lumea uneori, punandu-se in pielea altora, cand n-are ocazia sa traiasca personal anumite situatii si sa ia anumite decizii. E normal...

View Postpaul_kelso, on 23 decembrie 2020 - 09:30, said:

Ce va mai freaca grija in legatura cu ce fac altii cu banii lor.


#50
Sagacious

Sagacious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 20.11.2020
@ underb, tu vorbesti care nu pierzi ocazia sa muștruluiești pe cineva care isi permite sa-si achizitioneze o masina cu brizbrizuri / dotari pe care tu nu ti le permiti, tu care esti guralistul nr.1 cand vine vorba de prioritati, tu vorbesti ?
@ kelso, stai linistit ca pe mine ma bucura indivizii care isi iau tepe, am dat link-ul asa de placere.

#51
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006
Mare om, mare caracter! :)

#52
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

View PostSagacious, on 23 decembrie 2020 - 12:29, said:

...
@ kelso, stai linistit ca pe mine ma bucura indivizii care isi iau tepe, am dat link-ul asa de placere.
E de neam prost sa te bucuri de raul altuia insa, in cazul de fata, nu vad ce teapa si-a luat omul ala. Aaa, daca e teapa atunci cand iti cumperi masina noua, ok, recunosc, si eu mi-am luat tepe si o sa tot imi iau...

#53
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 02.12.2007
Am ruda care are de 5 ani un Saab 9-5 2006 sau 2007 si gaseste fara probleme piese pentru el.
O cunostinta care sta in Anglia are Rover 75.
Deci care e durerea ca da Ssangyong faliment?

#54
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View Posttakis, on 22 decembrie 2020 - 21:33, said:

Unii care fac mașini foarte fiabile, dar nu au avut puterea să se dezvolte ca să reziste pe piață, lasă locul altora care fac mașini din ce în ce mai scumpe și mai slabe calitativ.

Trist... dar dacă asta vor oamenii, atunci asta să primească!

Fiabile ca Dacia 1310, schimbi 100 de piese la ele.

Imi place argoanta asta a romanilor ce comentau si pe https://forum.softpe...ng-tivoli-2015/ unde spuneau ca e mult mai buna decat Duster, ca Dacia e praf, ca e nu stiu  cum.

Luati de aici, arogantilor, cu masinile voastre no name, care va credeti superiori posesorilor de Dacie doar prin simplul fapt ca aveti alta masina.

Edited by TheShen, 23 December 2020 - 14:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate