Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

iPhone7 vs Huawei p40lite

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
marculescuadrian

marculescuadrian

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2020
Eu comparatia asta intre Iphone 7 si Huawei P40 Lite o vad inegala din urmatoarele puncte de vedere: 4.7 inci vs 6.4 inci, 183 grame vs 138 grame, 4200 mAh (cu incarcare rapida pe 40W) vs 1960 mAh.

Parerea mea, in cazul folosirii telefonului preponderent pentru retele sociale este ca Huawei este peste iPhone 7 (asta pentru ca Iphone este cu aproape 4 ani mai vechi decat Huawei), doar ca P40 Lite vine fara GMS, ceea ce nu te avantajeaza daca vrei sa folosesti Facebook si Instagram.

Daca tot se ofera alternative, vin si eu cu una: Huawei Nova 5T, un telefon ieftin si foarte potent din multe puncte de vedere (procesor, baterie)..

#20
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 06.12.2006

View PostMishhuu, on 17 decembrie 2020 - 19:50, said:

Salutare! merita sa fac trecere de la iPhone 7 la un p40 lițe? Sunt mare fan iPhone pentru sistemul lor care funcționează fără lag, telefonul îl folosesc doar pentru apeluri Facebook Instagram, și doar bateria de la iPhone ma dezavantajează in rest telefonul ar fii ok. Cel puțin mine huawei mi se pare peste telefoanele din același buget de la Samsung. Am butonat recent o tableta de la Huawei și am rămas chiar surprins.

Buna treaba, recomandari de iphone unei persoane care se gandeste la un telefon de 600 lei, p40 lite.
Pentru FB si Insta P40 lite este absolut suficient, vrei mai mult, schimba bateria la iphone 7.
Daca ai buget de iphone, minim XR (2400 lei) sau mai astepti si cumperi iphone 11 la 2500-2700 lei.
Pentru ce baterie are Iphone SE 2020 nu as decarta 2100-2300 lei.

#21
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
P40 Lite este diedetic (ca mancarea fara sare si prajiturile neindulcite).Posted Image
Se gasesc iPhone 7 impecabile si la 800 lei!

Edited by breitner, 05 January 2021 - 17:35.


#22
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Iphone 7, oricum ai lua-o, e sub p40 lite. Ai specificații mai bune, camera e mai ok și bateria îl ține și 2 zile. Vrei Iphone, gandeste-te la un XR minim.

View Postdba, on 04 ianuarie 2021 - 11:21, said:



Buna treaba, recomandari de iphone unei persoane care se gandeste la un telefon de 600 lei, p40 lite.
Pentru FB si Insta P40 lite este absolut suficient, vrei mai mult, schimba bateria la iphone 7.
Daca ai buget de iphone, minim XR (2400 lei) sau mai astepti si cumperi iphone 11 la 2500-2700 lei.
Pentru ce baterie are Iphone SE 2020 nu as decarta 2100-2300 lei.

Ăla e p40 lite E. Și e o porcărie de telefon. Găsești altele mai bune la 600 de lei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate