Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

Realme 6S - are cineva ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Macar are sunet stereo si baterie 6000mah + snapdragon mai eficient. Si in review-ul de pe gsmarena spune ca are o camera chiar ok, oricum asta de 48mp sau de cat o fi, e slaba.

#20
alyn01

alyn01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.02.2008
Gata am intrat în posesia lui. Pt. banii pe  care i am dat este super . Ecranul are culori bune , e bine calibrat cu toate că nu e foarte luminos.Camera e bunicica, îți faci treaba cu ea.Puncte negative ar fi grosimea și sunetul din boxă, dar nu e chiar deranjant, poți să te obișnuiești. In rest , e cel mai bun , performanță, NFC,încărcare rapidă, se mișcă foarte fluid in orice. Merită.

#21
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Eu o sa il fac cadou dar trebuie sa comand de la chinezi o husa tip carte buna si o folie de sticla pentru ecran si pentru camerele de pe spate. Naspa ca in Romania accesoriile la realme sunt putine sau deloc.. de fapt nici nu prea sunt la momentul actual... Posted Image
Ecranul mi se pare mai bun ca la redmi note 8 pro. Este calitativ, nu are pixeli morti, blocati, decedati... culorile sunt frumoase, contrastul bun, timp de raspuns bun de 90 Hz, chiar si touch screenul este foarte bun. Motorasul cu vibratii parca e mai placut ca la redmi note 8 pro. Vibreaza frumos si are feedback bun.

Edited by -koss-, 18 December 2020 - 00:47.


#22
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Pentru poze supebe la 12 MP este super aplicatia asta gcam doar ca functioneaza doar pentru poze in lumina zilei.. dar chiar si asa merita. Rezultatele obtinute sunt mult peste camera stock a realme 6s

https://drive.google...qWi-wCCreM/view

#23
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Si versiune de CGCAM la care merge si night sight pe realme 6s..

http://www.mediafire...M_RN8P.apk/file

#24
Heiffer

Heiffer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 20.11.2008

View Post-koss-, on 21 decembrie 2020 - 21:55, said:

Pentru poze supebe la 12 MP este super aplicatia asta gcam doar ca functioneaza doar pentru poze in lumina zilei.. dar chiar si asa merita. Rezultatele obtinute sunt mult peste camera stock a realme 6s

https://drive.google...qWi-wCCreM/view

pentru realme 6s EU/realme 6i India este de ceva timp gcam complet functional foto+video pe toate camerele (7.4.104 v2 latest, momentan cu wiewfinder lag, este zip fix pentru cei cu root), o gasiti pe canalul realme 6i/6s oficial Telegram, sau direct pe site la celsoazevedo.com / modder Nikita, nu uitati sa luati tot de acolo si config.xml file specific realme 6i

#25
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Merge si fara root versiunea aia? Are deblocata optiunea de 48 MP sau tot la 12 MP face pozele?

Edited by -koss-, 24 December 2020 - 14:56.


#26
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
2 sampleuri de poze de la Realme 6s la rezolutia 12 MP cu Gcam facute mai mult pentru a vedea daca detaliile sunt bune si chiar sunt foarte bune detaliile la 12 MP cu aplicatia Gcam.

[ https://www.esato.com/phonephotos/cam/realme/rmx2002/202012241505dP3LwI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.esato.com/phonephotos/cam/realme/rmx2002/2020122415107Ksu3r.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostHeiffer, on 23 decembrie 2020 - 18:47, said:

pentru realme 6s EU/realme 6i India este de ceva timp gcam complet functional foto+video pe toate camerele (7.4.104 v2 latest, momentan cu wiewfinder lag, este zip fix pentru cei cu root), o gasiti pe canalul realme 6i/6s oficial Telegram, sau direct pe site la celsoazevedo.com / modder Nikita, nu uitati sa luati tot de acolo si config.xml file specific realme 6i

Varianta asta de Gcam NGCam_7.4.104-v2.0_eng.apk este foarte buna pe low light. Pozele au foarte multe detalii in lumina scazuta la interior la 12 MP.

[ https://www.esato.com/phonephotos/cam/realme/rmx2002/2020122613193Q8jsZ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by -koss-, 26 December 2020 - 15:26.


#28
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Este chiar WOW ce diferențe pot fi între două aplicații de cameră.

#29
alyn01

alyn01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 11.02.2008
Deci până la urmă camera este bună, softul este prost.

#30
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Unde se gaseste folie in afara de aliexpress ? De asta ma enerveaza chinezariile.

Edited by TruculMagic, 05 January 2021 - 22:37.


#31
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Ce să faci cu folia? Folie de sticlă?
Și eu caut folie și n-am găsit decât la suprapreț. Mai aștept puțin și o să dau comandă pe aliexpress de huse și folie de sticlă și alte accesorii că poate mai apar.

Realme 6s are folie clara de plastic aplicată din fabrică peste display.

Edited by -koss-, 06 January 2021 - 18:08.


#32
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
O husa tip carte mai de Doamne ajuta a gasit cineva pentru realme 6s?

#33
StefanN1234

StefanN1234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 21.04.2020
Ecranul e suficient de luminos?

Vad ca unele persoane se plâng de difuzor?
Chiar se aude distorsionat la volum maxim?

#34
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Da, ecranul este suficient de luminos. Eu spre exemplu il tin la 30% luminozitate pentru autonomie. Difuzorul din cate se pare peste jumatate volum in sus baraie... dar la jumatate de volum se aude destul de ok. Probabil daca l-ar seta din firmware sa se auda la maxim ca la jumatate ar fi ok. La minim sau aproape de minim mi se pare ca se aude tare. Volumul pe minim ma enerveaza ca se aude prea tare si e stresant mai ales noaptea.
Am vrut sa-mi iau de pe aliexpress o folie de sticla nilkin si s-a epuizat stocul pentru realme 6 semn ca telefoanele astea realme 6 si realme 6s s-au vandut intr-un numar incredibil de mare pe plan global.

Edited by -koss-, 23 January 2021 - 17:21.


#35
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007
Am și eu un astfel de telefon,  il folosesc ca telefon secundar.  Îl am de 3 luni și sunt foarte mulțumit de el.
Puncte forte:
- ecranul luminos la 90 Hz;
- procesor rapid în categoria lui de preț;
- gps-ul se misca impecabil;
- baterie generoasa cu incarcare rapida la 30 W;
- folie si husa in pachet:
- lansat cu Android 10, probabil va primi inca 2 update-uri majore.
Puncte slabe:
- aspect masiv;
- camere mediocre în lumina slaba.

Edited by daria02, 23 January 2021 - 19:50.


#36
StefanN1234

StefanN1234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 21.04.2020
Eu țin mereu telefonul la luminozitate maxima, de asta am întrebat dacă e suficient de luminos.

Sa înțeleg ca chiar e o problema cu difuzorul?
Adică nu poți urmări un clip YouTube la volum maxim?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate