Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Casca bluetooth cu microfon built in sau extern?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013
Salut,

Mi-am cumparat pana acum doua casti, una MPOW Thor, si a doua COWIN E7. Pareau bune dupa reviewurile pe care le-am citit.

Castile sunt foarte bune pentru ascultat, dar microfonul nu prea e bun, se aude foarte incet.
Cu MPOW Thor am incercat si conectat la telefon si la laptop si la fel volumul este foarte slab. Adica celalalt de abia aude. A trebuit sa scot casca cowin de la ureche si sa vorbesc la ea tinand-o in mana ca sa ma auda celalalt pe skype. Cu alta casca cu fir jabra pe usb, merge foarte bine, acelasi pc cu acelasi skype.

As vrea sa-mi cumpar o casca bluetooth cu microfon incorporat dar care sa aiba un microfon bun.

Am vorbit cu altcineva pe zoom, avea o casca bluetooth la fel cu microfon incorporat si se auzea foarte bine. Nu cunosc persoana suficient de bine sa o intreb modelul.

Stiu ca castile cu microfon cu tija, sunt mai bune decat cele care au microfonul incorporat dar nu ma asteptam sa fie atat de varza microfonul asta incorporat.

Sunt dispus sa platesc mai mult pana la 1500RON, m-am cam saturat sa stau cu casca cu fir la servici si am nevoie de o casca buna ca sa pot sa si vorbesc la ea nu doar sa ascult. Binenteles cu cat mai ieftina cu atat mai buna, dar am nevoie sa poata sa ma auda cealalta persoana normal nu sa stau sa tip. Nu am nevoie de calitate de inresigstrare nici nu am nevoie sa fie super cool, sau super hi-fi, o sa o foloesc pentru la servici, dar daca cele cool sunt singurele decente cu un microfon built-in decent atunci cumpar casca respectiva fara ezitare.

Sau poate trebuie sa setez eu ceva in windows, volumul microfonului, dar ma indoiesc pentru ca nu mergea microfonul bine, se auzea de parca eram in fundul gradinii si cand era conectat la smartphone.

De preferinta as prefera o casca cu microfon built in, dar daca trebuie sa cumpar una cu microfon separat extensibil, cu tija, sper ca ati inteles ce vreau sa spun, so be it. Vreau doar sa mearga normal Posted Image

Va multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Pai alea sunt casti de ascultat
Microfonul ala incorporat e acolo ca sa dea bine in poze
Functioneaza dar nu te astepta la performante extraordinare
Daca vrei un microfon cu adevarat functional, incearca casti de gaming
Cam asta e

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eu am un set de AKG K830 de la facerea lumii și n-am astfel de probleme. Te-ai gândit să dai microfonul mai tare din Windows?

#4
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013

 Naijax, on 12 decembrie 2020 - 12:27, said:

Pai alea sunt casti de ascultat
Microfonul ala incorporat e acolo ca sa dea bine in poze
Functioneaza dar nu te astepta la performante extraordinare
Daca vrei un microfon cu adevarat functional, incearca casti de gaming
Cam asta e
Mi-e greu de crezut ca toate sunt la fel cu microfonul incorporat, cum spuneam am vorbit cu cineva si se auzea foarte bine cu o casca cu microfon incorporat....

 xeleron, on 12 decembrie 2020 - 14:08, said:

Eu am un set de AKG K830 de la facerea lumii și n-am astfel de probleme. Te-ai gândit să dai microfonul mai tare din Windows?
Din pacate e cum ma asteptam, am gasit in Win10 la Device Properties and Test Microphone o optiune din control panel, pentru Headset-ul de la Cowin E7, cu volumul din software al microfonului dat la maxim am ajuns la 9% volum in timpul vorbirii, si apoi cand am vorbit mai tare la 19%.
Am scos casca de pe cap si am vorbit in ea, din directia de sub ea cum ar veni, si atunci am ajuns la 99%, ceea ce imi confirma teoria ca nu prea pot sa fac mare lucru cu casca asta.
Atunci revin la intrebarea, ce casca imi recomandati cu Bleutooth si cu microfon integrat sau nu, dar sa fie ceva mai de incredere. Jabra? JBL? Sony? la care sa mearga si microfonul bine nu numai casca.

Edited by leny29, 12 December 2020 - 16:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate