Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

inviat dupa 3 zile

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
338 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Sfanta treime...

Si din cate am inteles, invierea, este foarte bine documentata...

#20
EugenCernat

EugenCernat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 31.05.2016
Da, au filmat cei de la Discovery "evenimentul" in direct.

#21
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010
Ca tot veni vorba @EugenCernat, ce dovezi sunt in lumea pagana(ca sa zic asa) despre existenta cuiva care a facut minuni in vremurile acelea. Pentru ca sa vindeci pe toti din Israelul acelor timpuri, trebuie sa fi ramas ceva scris. In afara Bibliei.

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostEugenCernat, on 09 decembrie 2020 - 19:17, said:

Da, au filmat cei de la Discovery "evenimentul" in direct.

Pai, daca nu crezi documentarea respectiva, cum poti sa crezi orice din trecut ? Exista material de prima mana si material secundare...Na, pe asta se bazeaza

#23
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Eugene sa fi atent ca vei prinde si tu invierea a doi trimisi ai Domnului. Asta ca toata lumea sa se lamureasca de puterile lui Dumnezeu. Asa profeteste biblia  si tot ce a fost profetit in biblie s-a implinit.

nico999900 Iisus este stipulat ca mare profet in Coran.

Edited by nico123, 09 December 2020 - 19:23.


#24
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View Postjimi91, on 09 decembrie 2020 - 19:15, said:

Sfanta treime...

Si din cate am inteles, invierea, este foarte bine documentata...
Ceva documente sa nu fie din sfera bisericii?

Cum se explica faptul, ca in vremea lui Isus erau atatia posedati de "diavol" In ziua de azi de ce nu mai ii mai posedeaza in halul ala?

#25
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postnico99900, on 09 decembrie 2020 - 19:18, said:

Ca tot veni vorba @EugenCernat, ce dovezi sunt in lumea pagana(ca sa zic asa) despre existenta cuiva care a facut minuni in vremurile acelea. Pentru ca sa vindeci pe toti din Israelul acelor timpuri, trebuie sa fi ramas ceva scris. In afara Bibliei.

Pai exista documente...se bazeaza pe evanghelii, adica, texte scrise de 2000 de ani....trebuie sa existe martori. Nu e chiar asa, stiau si eu ca fac lucrari care trebuie sa faca fata timpului. Daca a mai fost corupta, probabil...nu ai cum sa stii...

View Postnico99900, on 09 decembrie 2020 - 19:22, said:

Ceva documente sa nu fie din sfera bisericii?

Cum se explica faptul, ca in vremea lui Isus erau atatia posedati de "diavol" In ziua de azi de ce nu mai ii mai posedeaza in halul ala?

Nu sunt eu in masura sa-ti raspund clar si obiectiv... ma depaseste subiectul. Stiu doar ca multe din aceste eveniment au fost foarte bine inregistrate

#26
EugenCernat

EugenCernat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 31.05.2016

View Postnico123, on 09 decembrie 2020 - 19:19, said:

Eugene sa fi atent ca vei prinde si tu invierea a doi trimisi ai Domnului. Asta ca toata lumea sa se lamureasca de puterile lui Dumnezeu. Asa profeteste biblia  si tot ce a fost profetit in biblie s-a implinit.

Cand va fi asta, la ce data, ce ora si pe ce canal? SciFi, cumva?

#27
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 25.10.2007
L-am intrebat pe un popa si a zis ca vei avea ocazia sa-L intrebi direct. Nu a zis clar cand dar tu fii pregatit..

#28
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Eu zic ca a stat in coma alcoolica nici 3 zile nici 3 nopti. Bautura consumata? Apa transformata in vin! s-ar parea ca se folosea si pe atunci vin falsificat si facut din prafuri!

#29
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Evangheliile sunt documente istorice, care e rostul intrebarii, depasesc in acuratete orice alta lucrare scrisa de oricine altcineva. Biblia in intregime este o naratiune istorica, exceptand pasajele profetice dar care in ultima instanta tot istorie sunt...istorie revelata...din viitor.

#30
EugenCernat

EugenCernat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 31.05.2016

View PostArgv, on 09 decembrie 2020 - 19:25, said:

L-am intrebat pe un popa si a zis ca vei avea ocazia sa-L intrebi direct. Nu a zis clar cand dar tu fii pregatit..

Aoleu! Era sa scap un vant de emotie. Pe care popa l-ai intrebat? pe popa-prostu"?

#31
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View Postjimi91, on 09 decembrie 2020 - 19:25, said:


Pai exista documente...se bazeaza pe evanghelii, adica, texte scrise de 2000 de ani....trebuie sa existe martori. Nu e chiar asa, stiau si eu ca fac lucrari care trebuie sa faca fata timpului. Daca a mai fost corupta, probabil...nu ai cum sa stii...



Nu sunt eu in masura sa-ti raspund clar si obiectiv... ma depaseste subiectul. Stiu doar ca multe din aceste eveniment au fost foarte bine inregistrate
Si eu stiu ca a existat extintia dinozaurilor, si aceste evenimente au fost foarte bine documentate.

#32
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

View PostEugenCernat, on 09 decembrie 2020 - 19:25, said:

Cand va fi asta, la ce data, ce ora si pe ce canal? SciFi, cumva?
Nimeni nu stie data si ora ca antihristul sa fie luat pe nepregatite ca acest eveniment va fi filmat si va face inconjurul globului ca stire la televiziunile de stiri..

#33
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View PostXlander, on 09 decembrie 2020 - 19:29, said:

Evangheliile sunt documente istorice, care e rostul intrebarii, depasesc in acuratete orice alta lucrare scrisa de oricine altcineva. Biblia in intregime este o naratiune istorica, exceptand pasajele profetice dar care in ultima instanta tot istorie sunt...istorie revelata...din viitor.
Deci Biblia e singura dovada istorica.

#34
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postnico123, on 09 decembrie 2020 - 19:19, said:

Eugene sa fi atent ca vei prinde si tu invierea a doi trimisi ai Domnului. Asta ca toata lumea sa se lamureasca de puterile lui Dumnezeu. Asa profeteste biblia  si tot ce a fost profetit in biblie s-a implinit.

nico999900 Iisus este stipulat ca mare profet in Coran.

Noi credem ca a fost fiul lui Dumnezeu...Coranul, din punct meu de vedere, a fost folosit in scop politic. Ei spun ca aceasta biblie, cica ar fi perfecta, ca nu sufera modificari, ca nu a fost corupta. Ca profetul lor Mohamed este ultimul profet...plm

Interesant e cum a fost transmisa aceasta carte...Mohamed era analfabet si a inceput sa primeasca diverse mesaje de la Dumnezeu...Cum omul nu stia sa scrie sau sa citeasca, si-a pus oamenii sa invete Coranul...Adica, Gigel, to memorezi strofa x, Marcel, tu strofa y si tot asa...Au mai fost razboaie, au mai murit din oamenii care stiu parti din Coran....nu se stie daca e complet Coranul sau daca a fost corupt...au fost mai multe versiuni etc.
Ei spun ca nu, ca e perfecta. Asa a vrut Dumnezeu :))

#35
EugenCernat

EugenCernat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 31.05.2016
Altfel spus egal cu zero.

View Postnico99900, on 09 decembrie 2020 - 19:31, said:

Deci Biblia e singura dovada istorica.


#36
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostArgv, on 09 decembrie 2020 - 19:25, said:

L-am intrebat pe un popa si a zis ca vei avea ocazia sa-L intrebi direct. Nu a zis clar cand dar tu fii pregatit..
de la CONSTANTIN încoace se tot așteaptă...și se așteaptă...
Controlul populației se face prin diferite metode.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate