Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Meci din Liga Campionilor suspendat din cauza limbajului arbitrului roman

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
826 replies to this topic

#793
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009

View Postajax2854, on 14 decembrie 2020 - 15:16, said:

Am.tente rasiste, bine. Altul care ma cunoaște mai bine decât ma cunosc eu. ��������

În România, negru este negru. Spunele negrilor aia ca  daca vin în România și li se spune negru sa nu sară la bătaie pe strada la oameni ca ii paste pușcăria. Asta nu ca suntem noi cu capul, dar este ilegal sa te iei la bataie pe strada aiurea.
Aberațiile PC sunt valabile ptr vest.
Aici suntem de acord. Nu vad vreo diferenta. In plus, eu nu ma ascund dupa manusi si incerc sa provoc discutii anti-PC, ceva mai la vest de Ro.

View Postajax2854, on 14 decembrie 2020 - 15:16, said:

Si nu, antrenorul secund nu are numar pe geaca si nici dracu nu știe cine e webo. Acum este celebru  dar tot nu l-as recunoaște.
Dintre toți negrii fotbaliști, asta este un ilustru nimeni.
De acord ca la ora meciului mai toata lumea habar nu avea de Webo, dar acum suntem la mult dupa meci si puteai sa te referi la el in alt mod.

#794
motor-v8

motor-v8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 03.11.2019

View PostCy_Cristian, on 14 decembrie 2020 - 15:07, said:

Taie. Ai scris cioara pt ca ai tente rasiste.

Tenta nu, este.
Daca un ar fi nu ar spune asa ceva.
Gandindu-ne bine singura asemanare intre o cioara si un african e culoarea.

#795
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Si ce dacă puteai ?
Daca era singurul alb intr un grup de negri si ar fi zis Coltescu "elimina l pe ăla alb " nu era nici un fel de problemă.
Ăsta i dublul standard, o abjecție corect politică.

#796
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009

View PostCovertTwo, on 14 decembrie 2020 - 15:25, said:

Si ce dacă puteai ?
Daca era singurul alb intr un grup de negri si ar fi zis Coltescu "elimina l pe ăla alb " nu era nici un fel de problemă.
Ăsta i dublul standard, o abjecție corect politică.
Daca te certi cu mine, inseamna ca n-ai urmarit bine subiectul.
Eu am spus tot timpul ca saracul Coltescu n-are vina de a fi rasist.
In schimb ajax l-a facut "cioara" pe webo intr-o postare anterioara. Iar aia e rasism. Acum stim despre cine e vb si putem sa-l identificam in n moduri (printre care si "ala negru"). Dar in nici un caz intr-un mod rasist.

Edited by Cy_Cristian, 14 December 2020 - 15:34.


#797
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Ok,sry.

#798
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

View PostCy_Cristian, on 14 decembrie 2020 - 15:28, said:

Daca te certi cu mine, inseamna ca n-ai urmarit bine subiectul.
Eu am spus tot timpul ca saracul Coltescu n-are vina de a fi rasist.
In schimb ajax l-a facut "cioara" pe webo intr-o postare anterioara. Iar aia e rasism. Acum stim despre cine e vb si putem sa-l identificam in n moduri (printre care si "ala negru"). Dar in nici un caz intr-un mod rasist.

Vezi, daca nu esti atent, am mai scris pe topicul asta, daca ii spunea cioara, cum am spus eu, radeau toti de webo si ne parea ca e cool, ca nu a inteles nimic din ce vorbea Coltescu.
Eu sunt la km distanta de a fi rasist, dar iti repet, nu as vrea sa am probleme cu toti neavenitii astia ca sunt rasist ca ma uit la o cladire sau mai stiu eu ce.
Foarte bine ca aia din secta lor i-au taiat avantul individului.

#799
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009

View Postajax2854, on 14 decembrie 2020 - 15:37, said:

Vezi, daca nu esti atent, am mai scris pe topicul asta, daca ii spunea cioara, cum am spus eu, radeau toti de webo si ne parea ca e cool, ca nu a inteles nimic din ce vorbea Coltescu.
Eu sunt la km distanta de a fi rasist, dar iti repet, nu as vrea sa am probleme cu toti neavenitii astia ca sunt rasist ca ma uit la o cladire sau mai stiu eu ce.
Foarte bine ca aia din secta lor i-au taiat avantul individului.
Hai sa-ti aduc minte ce-ai scris. Sublinierea imi apartine, fara a altera contextul.

View Postajax2854, on 14 decembrie 2020 - 12:53, said:

Brigada romaneasca, toti arbitrii romani. Daca nu gresesc, UEFA nu impune arbitrilor sa vorbeasca in engleza.
Pe langa asta, cioara aia s-a bagat in discutia dintre niste oameni ce vorbeau intr-o limba necunoscuta lui.


#800
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

View PostCy_Cristian, on 14 decembrie 2020 - 15:42, said:

Hai sa-ti aduc minte ce-ai scris. Sublinierea imi apartine, fara a altera contextul.

Tu poti sublinia ce vrei. Eu am scris in primele pagini pe undeva ca...Daca idiotul de coltescu il facea Cioara pe idiotul ala negru, acum radeam ca nu a inteles ce i-a spus desi, ar fi fost mega rasist si ar fi meritat un sut mare in cur acest mare arbitru Coltescu. (sarcasm, e praf ca arbitru). Restul sunt povesti nemuritoare si PC.

#801
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostCy_Cristian, on 14 decembrie 2020 - 14:59, said:


Ai scris "cioara" sau nu?
A jignit pasărea !

View PostCy_Cristian, on 14 decembrie 2020 - 15:07, said:


Taie. Ai scris cioara pt ca ai tente rasiste.
Și ? N-are voie sau cum ?

#802
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Traiasca auricii, acum se pot exprima liberi ca la ei in padure...

Va las sa va distrati cu ei Posted Image

#803
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009

View Postajax2854, on 14 decembrie 2020 - 16:38, said:


Tu poti sublinia ce vrei. Eu am scris in primele pagini pe undeva ca...Daca idiotul de coltescu il facea Cioara pe idiotul ala negru, acum radeam ca nu a inteles ce i-a spus desi, ar fi fost mega rasist si ar fi meritat un sut mare in cur acest mare arbitru Coltescu. (sarcasm, e praf ca arbitru). Restul sunt povesti nemuritoare si PC.
Sunt de acord ca nu se inflamau spiritele pe teren pt ca nu era rost de vreo confuzie, dar ar fi fost mult mai rau dupa.
In paragraful subliniat de mine este apelativul dat de tine lui Webo, nu vreo ipoteza de lucru.

View PostGlCA_Contras, on 14 decembrie 2020 - 21:55, said:

Traiasca auricii, acum se pot exprima liberi ca la ei in padure...
Va las sa va distrati cu ei Posted Image
Poti sa ignori anumite postari la fel cum voi face si eu. Daca atata pot, nu cred ca le poate deschide mintea cineva.

#804
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostGlCA_Contras, on 14 decembrie 2020 - 21:55, said:

Traiasca auricii, acum se pot exprima liberi ca la ei in padure...
Ai tras tu concluzia . Nu am cum să fiu cu AUR pentru că ăia sunt cu biserica . Ca idee .
Până acum nu ne puteam exprima liber ?

View PostCy_Cristian, on 14 decembrie 2020 - 21:57, said:

Daca atata pot, nu cred ca le poate deschide mintea cineva.
De unde știi tu că atâta putem ? Ți s-a arătat în zaț ?
Minte deschisă nu înseamnă să accepți orice mizerii de la un jeg care mai și știa că negru nu e nigger , niegro sau mai știu eu ce bălării belemiste .

#805
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Daca in proverbul cu cioara si vulpea rolul ciorii e jucat de un negru, nu avem voie sa spunem "reluam de la replica ciorii" ? Posted Image

Apropo, lui Danciulescu ii se spune corbul si nu a mai facut atat tam-tam.

Edited by Ion_de_la_Raion, 15 December 2020 - 12:02.


#806
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Asta cu Danciulescu ca fiind cioara, rrom, etc sunt niste mizerii care n-ar trebui sa fie scrise pe un formum de oameni seriosi. La fel si maimuta si alte expresii de genul.
Nu e deloc cool si nu pareti mai interesanti

#807
piratu2191

piratu2191

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.10.2005
La noi in tara nu exista rasism, uite ce zice tzyganca Posted Image) [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E-p-co2yHDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
+ ca "Cioara" e un alint pt ei, aripile sunt cenusii si traiesc peste suta de ani Posted Image
Despre negri-zmoala nu avem cultura necesara, vedem maxim 1-2 pe an.

Danciu este neam cu Laca, treaba lor ce sunt (cunosc romani mai inchisi la culoare ca tz1ganii si invers ), dar au facut ce-a trebuit pe caini la timpul potrivit, unul 97-01, celalalt toata viata !

Edited by piratu2191, 16 December 2020 - 02:54.


#808
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View Postvalitudor, on 16 decembrie 2020 - 00:41, said:

Asta cu Danciulescu ca fiind cioara, rrom, etc sunt niste mizerii care n-ar trebui sa fie scrise pe un formum de oameni seriosi. La fel si maimuta si alte expresii de genul.
Nu e deloc cool si nu pareti mai interesanti

Nu e nicio mizerie, Danciulescu chiar avea porecla corbul ( https://www.romanian...danciulescu.htm ).
I s-a mai spus si Danciu-gol, asta nu insemna ca era dezbracat.

#809
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Pe mine cel mai mult m-a amuzat reactia turcilor....s-au gasit sa ne acuze de rasism ei care au macelarit pe armeni si kurzi...cat de ipocriti pot fi sa-i critice pe altii....
Bine ca de la un retardat ca Erdogan nu ma pot astepta la altceva...

#810
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pe mine ma supara (si inca rau de tot) reactia uefa (cu litere mici), acest organism corupt pana-n maduva oaselor si care intra cu bocancii in propriile legi si regului. Ei sustineau ca nu permit amestecul politicii in sport dar au cedat la interventia criminalului de erdogan (tot cu litera mica).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate