Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Unghii incarnate

- - - - -
  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#73
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
Ma bucur ca ai scapat de durere ...si implicit de problema.
Ar fi bine sa pui poze aici (nu pt reclama produsului ci pt a afla cat mai multe persoane ca se poate rezolva problema unghiei incarnate fara durere).
Bafta

#74
diannette

diannette

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.09.2007

 cicorico, on Dec 5 2007, 22:49, said:

Ma bucur ca ai scapat de durere ...si implicit de problema.
Ar fi bine sa pui poze aici (nu pt reclama produsului ci pt a afla cat mai multe persoane ca se poate rezolva problema unghiei incarnate fara durere).
Bafta


nu stiu daca ii o iodee as de biuuna sa pun poze la vedere..poate ca unora nu le-ar placea as dea bot in bot cu ceva urat.
Pantru ca la inceput era fff urat.

#75
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
Daca dai un search pe google la  "3 to spange" o sa vezi niste poze groaznice.
Treaba e ca multi se sperie de "sarmulitza" aia .... dar nu doare.
Este singura solutie fara durere.
Eu as chinui catziva medici sau pedichiuristi/e... in Bucuresti nu exista si nici nu au auzit (mai exact nu vor sa auda) despre metoda asta.... pt ca isi pierd clientii.
Incredibil.

Edited by cicorico, 11 December 2007 - 21:21.


#76
potyi

potyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.06.2007

 cicorico, on Dec 11 2007, 22:18, said:

Daca dai un search pe google la  "3 to spange" o sa vezi niste poze groaznice.
Treaba e ca multi se sperie de "sarmulitza" aia .... dar nu doare.
Este singura solutie fara durere.
Eu as chinui catziva medici sau pedichiuristi/e... in Bucuresti nu exista si nici nu au auzit (mai exact nu vor sa auda) despre metoda asta.... pt ca isi pierd clientii.
Incredibil.
Nu trebuie sa fi atat de suparat nici pe medici si nici pe pedichiuriste! 3 to spange este o solutie foarte buna cu care scapi de operatie si nu este dureroasa dar nu poti predinde unui medic care a invatat 6 ani sa faca un fel de pedichiura!De partea cealalta ,privind pedichiuristele sistemul 3 to spange implica o responsabilitate in plus, se stie ca la nici un salon nu te primeste cu infectie iar aici apare si asa ceva . In concluzi 3 to spange ramane o granita intre chirurgie si pedichiura . Cu speranta asteptam"luminita din capatul tunelului"

#77
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
Ba trebuie sa fiu suparat pt ca in lumea asta nu mai exista MEDICI care vindeca oameni....ci medici care vor sa faca bani ...inainte de a face bine semenilor sai.
Este adevarat...treaba cu infectia este destul de sensibila...dar in loc sa "schingiuiesti" un om mai bine ii tratezi infectia si il trimiti la 3TO SPANGE sau sa-l indrumi sa faca exact ceea ce am facut si eu >>>vezi sfaturile din prima pagina <<<(pt ca medicii si pedichiuristii ar trebui sa stie despre aceasta "minune" ...ca in fiecare meserie exista reviste de specialitate, stiri, perfectionari etc)...oricum asta depinde de interesul fiecaruia. Si acum nu vreau sa aud comentarii de genul "stii cum e sa fii medic, cat de greu e... s.a.m.d pentru ca nimeni nu este obligat sa isi aleaga o anumita meserie.
Asa cum politistul tre' sa alerge dupa infractori sau sa dirijeze circulatia pe frig si ploaie, asa cum gunoierii trebuie sa adune gunoiul (fie ca e urat mirositor), asa cum operatorul PC tre' sa stea 8 ore cu ochii in calc....asa cum fiecare meserie are avantaje si dezavantaje ....asa si medicul tre' sa trateze pacientul cu cea mai mare responsabilitate si sa aplice solutia cea mai putin chiunuitoare pt pacient.
Treaba e ca traim intr-o lume in care traiesc din ce in ce mai putini oameni.... (devenim animale, roboti etc).
Bafta

Edited by cicorico, 15 December 2007 - 23:46.


#78
potyi

potyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.06.2007

 cicorico, on Dec 16 2007, 00:42, said:

Ba trebuie sa fiu suparat pt ca in lumea asta nu mai exista MEDICI care vindeca oameni....ci medici care vor sa faca bani ...inainte de a face bine semenilor sai.
Este adevarat...treaba cu infectia este destul de sensibila...dar in loc sa "schingiuiesti" un om mai bine ii tratezi infectia si il trimiti la 3TO SPANGE sau sa-l indrumi sa faca exact ceea ce am facut si eu >>>vezi sfaturile din prima pagina <<<(pt ca medicii si pedichiuristii ar trebui sa stie despre aceasta "minune" ...ca in fiecare meserie exista reviste de specialitate, stiri, perfectionari etc)...oricum asta depinde de interesul fiecaruia. Si acum nu vreau sa aud comentarii de genul "stii cum e sa fii medic, cat de greu e... s.a.m.d pentru ca nimeni nu este obligat sa isi aleaga o anumita meserie.
Asa cum politistul tre' sa alerge dupa infractori sau sa dirijeze circulatia pe frig si ploaie, asa cum gunoierii trebuie sa adune gunoiul (fie ca e urat mirositor), asa cum operatorul PC tre' sa stea 8 ore cu ochii in calc....asa cum fiecare meserie are avantaje si dezavantaje ....asa si medicul tre' sa trateze pacientul cu cea mai mare responsabilitate si sa aplice solutia cea mai putin chiunuitoare pt pacient.
Treaba e ca traim intr-o lume in care traiesc din ce in ce mai putini oameni.... (devenim animale, roboti etc).
Bafta
Ai dreptate "il trimiti la 3 to spange" UNDE?

#79
WolFBoY

WolFBoY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2007
Salut,
am si eu o problema cu unghia de la degetul mare al piciorului stang, de cateva luni. A intrat foarte tare in carne si ma doare acel loc cand ma ating sau cand ma lovesc. Nu vad deloc coltul pentru ca este adanc bagat. Ce dumnezeu as putea sa fac? O operatie, ceva, orice ca nu mai rezist!

#80
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
Pai citeste si tu de la prima pagina ...toate cele scrise in acest topic (merita). Daca nu se amelioreaza deloc mergi la doctor. Primul lucru este sa iti cumperi Betadine si sa iti dai de 3 ori pe zi cu el pe deget...incearca sa nu mai iesi pe afara (stai in casa descult).
Bafta

#81
rde_03

rde_03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2007
am avut si eu de 2 ori la viata mea...odata la 17 ani degetul mare piciorul stang spre exterior, odata la 24 ani la degetul mare piciorul drept spre interior ...in ambele cazuri consider ca vinovata a fost incaltamintea purtata prea mult. ambele cazuri s-au solutionat cu operatie prin taierea a jumatate din unghie + carnea din jur...a aratat naspa dar s-a vindecat. solutia aplicata pt a nu mai avea probleme ? incaltaminte larga + slapi la servici ...incerc sa port incaltaminte cat mai putin posibil...

#82
diannette

diannette

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.09.2007
mi-e super ciuda!!!!
ca acum cativa ani am apelat la medic pentru a trata o unghie incarnata. adica m-au ars cu azot lichid. super super super dureros si traumatizant.
de ce mi-e ciuda?
ca atunci nu exista 3 to spange. acum scap se pare ;) mult mult mai usor.
multumesc cui trebe...cine stie cunoaste.
deci....nu va chinuiti cu operatii, taieturi, umblat descult(poate raciti avanad in vedere ca e iarna) , rani, si rabdat durere.
as de usor puteti scapa....
am revenit cu acest post pentru ca vad ca sunt persoane care nu citesc de la inceput si inca se intreaba ce pot sa faca.
clar!!! 3 to spange.
pacat ca nu emai cunoascuta metoda si pacat ca inca nu sunt multi cei care o stiu aplica.
Pacat ca nu ma duc nicaieri de rev ca as fi putut dansa in niste pantofi frumosi :P

#83
WolFBoY

WolFBoY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2007
am citit tot ce s-a zis si am vazut multe pro si contra in legatura cu operatia sau alte metode. un vecin de-al meu s-a operat si acum nu mai are nimic. in toate cazurile de unghie incarnata iti taie pe jumate unghia, si daca da nu iti mai creste unghia la loc, o sa fiu doar cu jumate de unghie la picior?

#84
zarzanel

zarzanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 01.09.2007
Salut, as dori mai multe informatii referitoare la metoda 3 to spange. V-as ruga pe cei care ati recurs la aceste metoda daca imi puteti oferi datele de contact ale tipei care se ocupa de asa ceva. Am nevoie de acest raspuns fiindca ma aflu intr-o situatie dificila, sa merg la doctor chirurg sau sa folosesc alte metode.

#85
zarzanel

zarzanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 01.09.2007
Salut, as dori mai multe informatii referitoare la metoda 3 to spange. V-as ruga pe cei care ati recurs la aceste metoda daca imi puteti oferi datele de contact ale tipei care se ocupa de asa ceva. Am nevoie de acest raspuns fiindca ma aflu intr-o situatie dificila, sa merg la doctor chirurg sau sa folosesc alte metode.

#86
potyi

potyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.06.2007

 WolFBoY, on Jan 3 2008, 00:10, said:

am citit tot ce s-a zis si am vazut multe pro si contra in legatura cu operatia sau alte metode. un vecin de-al meu s-a operat si acum nu mai are nimic. in toate cazurile de unghie incarnata iti taie pe jumate unghia, si daca da nu iti mai creste unghia la loc, o sa fiu doar cu jumate de unghie la picior?
da! o sa ramai cu jumatate de unghie sau cu o unghie deformata, depinde cum reuseste interventia!

#87
potyi

potyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.06.2007

 zarzanel, on Jan 3 2008, 20:37, said:

Salut, as dori mai multe informatii referitoare la metoda 3 to spange. V-as ruga pe cei care ati recurs la aceste metoda daca imi puteti oferi datele de contact ale tipei care se ocupa de asa ceva. Am nevoie de acest raspuns fiindca ma aflu intr-o situatie dificila, sa merg la doctor chirurg sau sa folosesc alte metode.
Salut ! Tipa are site la pagina 4 sau 5 !

#88
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
What nu ramai cu jumatate de unghieunghia creste la loc problema este ca in momentul in care unghia creste se incarneaza din nou.
Cititi toate cele 3 pagini si o sa dati de tipa care aplica 3 TO SPANGE.
potyi sunt doar 3 pagini aici :))

Edited by mianna, 05 January 2008 - 17:51.
fara exces de puncte de suspensie!


#89
potyi

potyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.06.2007

 cicorico, on Jan 5 2008, 18:43, said:

What nu ramai cu jumatate de unghieunghia creste la loc problema este ca in momentul in care unghia creste se incarneaza din nou.
Cititi toate cele 3 pagini si o sa dati de tipa care aplica 3 TO SPANGE.
potyi sunt doar 3 pagini aici :) )
SCUZE ! eram cu gandu in alta parte. Te poti uita la fara link.

Edited by mianna, 05 January 2008 - 22:19.


#90
aiurel2006

aiurel2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.09.2006

 potyi, on Jan 5 2008, 19:43, said:

SCUZE ! eram cu gandu in alta parte. Te poti uita la fara link.
va rog si eu fiti mai expliciti cu informatia despre aceasta metoda ( cum putem da de cei de la Tg- Mures ?? ) un tel , un link ceva ??? ce atata secretomanie ??? am citit toate 3 paginile si nu am vazut  o adresa !!!!!!!!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate