Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

NEXTGEN - asociat unic Telekom - 1 post în format 4K

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nou în grilă: Travel Mix 4K.

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Pe ce frecventa?

#3
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Hmm, deci au pasit si nemtii in era UHD...Poti sa ne dai mai multe detalii?

#4
marianfloarea

marianfloarea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.04.2008
Frecventa este 610000 KHz.
Poza atasata.

Attached Files


Edited by marianfloarea, 02 December 2020 - 20:56.


#5
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014

View Postmarianfloarea, on 02 decembrie 2020 - 20:50, said:

Frecventa eate 610000 KHz.

E singur pe frecventa?

Edited by iZet, 02 December 2020 - 20:54.


#6
marianfloarea

marianfloarea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.04.2008
Nu este singur. Mai este si 24Mix Teleshop SD

#7
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Stiam de vreo 3 saptamani de Travel Mix 4k, dar nu am vrut sa va inflamez, dat fiind faptul ca multi ar fi crezut ca e de domeniul SF-ului...

Observ o desprindere din ce in ce mai vizibila de ce face Telekom-ul. Mi-ar placea sa continue NXT si in viitor, sa nu fie pur si simplu înghițit...

#8
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Telekomului ii este greu sa investeasca in programe 4k, abonatii lor majoritari sunt pe DTH si IPTV...Asta inseamna schimbarea decodoarelor la aproape 1 mil de clienti...Iar faptul ca au 3 programe in plus sau minus nu inseamna o desprindere, pana la urma tot Telekomul decide in companie...

#9
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Are cineva adresa tip dreambox de la TravelMix 4K (ex: :8001/1:0:19:A860:1AF:2C:FFFF0000:0:0:0:)?

#10
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Cat de neinteresant e postul tv... nici acum nu a fost introdus in grila vreunui provider pirat de iptv. Look 4K aparuse in cateva ore de la lansare Posted Image)

Edited by iZet, 07 December 2020 - 20:33.


#11
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Da, dar fata de Look chiar este 4k...

#12
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

View PostiZet, on 07 decembrie 2020 - 20:32, said:

Cat de neinteresant e postul tv... nici acum nu a fost introdus in grila vreunui provider pirat de iptv. Look 4K aparuse in cateva ore de la lansare Posted Image)

NU a fost introdus ca nu am furnizat noi streamul IP pentru piratii de pe net. Cat despre opinia dv. NU cred ca este  formulata incorect. E pacat de munca unor colegi sa aruncati dv. cu vorbe goale, sunt convins ca nu ati urmarit Travel Mix 4K

#13
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postbestfm, on 08 decembrie 2020 - 18:44, said:



NU a fost introdus ca nu am furnizat noi streamul IP pentru piratii de pe net. Cat despre opinia dv. NU cred ca este  formulata incorect. E pacat de munca unor colegi sa aruncati dv. cu vorbe goale, sunt convins ca nu ati urmarit Travel Mix 4K
Grilă travel Mix 4k este ffff slabă, departe de varianta HD.

#14
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014

View Postbestfm, on 08 decembrie 2020 - 18:44, said:

NU a fost introdus ca nu am furnizat noi streamul IP pentru piratii de pe net. Cat despre opinia dv. NU cred ca este  formulata incorect. E pacat de munca unor colegi sa aruncati dv. cu vorbe goale, sunt convins ca nu ati urmarit Travel Mix 4K

Pentru mine nu e neinteresant. L-as urmari, insa n-am de unde (ca nu-s abonat Ines sau Nextgen). Si.. nu trebuie sa furnizati stream pentru pirati, isi iau singuri. :).

#15
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

View Postcrursu, on 08 decembrie 2020 - 19:42, said:

Grilă travel Mix 4k este ffff slabă, departe de varianta HD.

Sunt de acord, grila este mult mai slaba.Dar nu asa cum ne jignesc o parte dintre trolii de pe forum. Am avut numai piedici cu distributia, cu toate ca am investit in acest canal 4K dar sunt interese care depasesc logica mea. Abonatii vor canale 4k. Sigur am pierdut din elanul unui proiect frumos in acest timp de uzura, dar de cateva zile am reusit sa intram pe Next Gen si este o noua provocare pentru noi de a realiza mai multe emisiuni in formatul 4K. Mai mult, avem o provocare tehnologica pentru anul 2021. Suntem un trust de media ce isi doreste performanta, editorial si tehnic si ne finantam exclusiv din zona comerciala (publicitate). Pentru toate canalele HD nu incasam bani de la retelele de cablu si implicit de la abonati . Noi ne vedem de drum si va asigur ca sunt perspective frumoase pentru viitor!

View PostiZet, on 08 decembrie 2020 - 19:45, said:

Pentru mine nu e neinteresant. L-as urmari, insa n-am de unde (ca nu-s abonat Ines sau Nextgen). Si.. nu trebuie sa furnizati stream pentru pirati, isi iau singuri. Posted Image.

Ok. scuze, am inteles eu gresit! Ne intereseaza opiniile dv. Vă mulțumesc!

#16
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
@bestfm: Daca sigla ar fi mai mica, tare bine-ar fi. Si sa dispara si "4K HDR - 4K HDR Premium", ca ocupa mult prea mult loc. Iar HDR-ul.. de ce tip e? HLG? HDR10?

Attached Files



#17
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

View PostiZet, on 08 decembrie 2020 - 22:40, said:

@bestfm: Daca sigla ar fi mai mica, tare bine-ar fi. Si sa dispara si "4K HDR - 4K HDR Premium", ca ocupa mult prea mult loc. Iar HDR-ul.. de ce tip e? HLG? HDR10?

Sigla NU este asa la TV, avem numai un logo Travel Mix cu extensia 4K, ce prezentati dv. este o varianta de logo pe care o folosim pentru youtube.

#18
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Hmm... inseamna ca piratii pe care-i piratez au luat-o razna :)) Mai sap :)) Multumesc pentru informatii!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate