Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Simplu - Mircea Bezergheanu

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Știu, știu, unii nu-l suportați. Nici nu trebuie, nu vă obligă nimeni, nici măcar să-l urâți.

Ideea e că România nu prea are oameni care să vorbească despre fotografie, cu fotografie. Sunt puțini, iar Mircea Bezergheanu este unul dintre ei.
Mircea pentru mine nu este nici "maestre", nici "căpitane", nici nimic altceva decât simplu, Mircea.

Ambasador sau pseudoambasador, influencer sau reprezentant al unor firme ori mărci, nici nu contează. Fiecare este liber să îl urmărească sau nu, ori să meargă mai departe. Dar cu siguranță pentru unii dintre noi, în tot ceea ce face Mircea, există informație interesantă, importantă. Unii deja știu aceste informații, topicul nu-i pentru ei.


Pentru că trăim timpurile pe care le trăim și nici vremea de afară nu ține cu noi, o prezentare a unui studio/birou de lucru al unui fotograf. Poate sunt chestii care unora plac și îi inspiră măcar să ne facem ordine pe birou :D

Vizionare plăcută!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cA5VFZvgvHc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
A mentiona ura inca din primul rand nu e cel mai fericit mod de a promova.

Edited by dani.user, 28 November 2020 - 21:57.


#3
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

 Reactor2015, on 28 noiembrie 2020 - 21:35, said:

Pentru că trăim timpurile pe care le trăim și nici vremea de afară nu ține cu noi...
Vremurile de afara nu tin cu noi, cu vremea nu este nici o problema!

#4
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Daniel, ai lipsit ultimii ani de pe forum și nu știi care este atitudinea unor colegi de aici la adresa lui Mircea Bezergheanu (glumesc)? Care și el a fost coleg cu noi, dar din păcate... dacă mă pierdeți pe mine, ceea ce unii chiar își doresc, nu e nicio pierdere, dar alții...
Să știi că userul meu, ca nume, ascunde multe chestii, dar nu identitatea mea. Cam tot ceea ce fac/scriu este o reacție la modul cum acționează anumiți colegi și deseori, nu le place dacă-i tratezi cum te tratează ei pe tine. Dar lasă, că pe mine m-ai sancționat de-aiurea, nu te uit :D Drept dovadă, prefer să nu prea te bag în seamă. Ceea ce nu contravine regulamentului. Da frate, sunt acru, așa am fost învățat (chiar de unii dintre voi) să fiu, să reacționez. Culmea, eu chiar fiind un om foarte rezervat și liniștit, până mă provoci :D

Dar, aș prefera să rămânem on-topic. Nu am nicio problemă dacă se dorește ștergerea primului rând, cu obligativitatea reintroducerii cu prima ocazie când începe iar hatereala de doi bani la adresa lui Mircea.

#5
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Sunt destul de vechi pe aici...nu cred ca am vazut un rand pe aici in care sa se spuna ca Mircea Bezergheanu nu este un fotograf bun.

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am afirmat eu asta în postul inițial? :) Ca m-ai făcut de am recitit ce am scris. Nu, nu am zis asta.
Dar am văzut cum a fost ciufulit de unii colegi și de aia am început în felul ăla.
În postări anterioare, cum ziceam ceva de Mircea, cum săreau unii în sus că e așa și pe dincolo și că... React...ionez și eu la ce văd :D

Mi s-a părut fain clipul făcut de Mircea și util în același timp. Oricine vrea să facă un studio de făcut live-uri găsește chestii utile în ce a făcut el. Și apreciez la el atenția la detalii.
Dacă aș fi răutăcios m-aș lua de el că stă cu "basca" în cap în casă :D Dar la el e marcă înregistrată.

#7
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Cine il uraste pe Mircea??????

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cine e Mircea??????

#9
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Sunt Mircea, a întrebat cineva de mine?

Pentru cine știe farsa :D

#10
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

 ericmario, on 29 noiembrie 2020 - 12:18, said:

Cine e Mircea??????

Baiatu ala.din scrisoare, tovarasu lu' Bayazid Ilderim, ala de a jucat la Galata ;)

Edited by StefanSC, 29 November 2020 - 14:27.


#11
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
E OK omul și îmi place maxim că e biased pentru că și mie îmi place Olympus. Uite-așa!

#12
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
La mișto, că a trecut pă Șony. Că tot am vazut că sunt pasionați de scrijelire pe lung.
Lăsând orice glumă, să vedem ce face cu Sony la zâne. Are pe mână un aparat de top pentru videografie și un obiectiv pe măsură.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wGnnptgL0mQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Am vazut si eu aseara video si sunt curios ce o sa zica.
Pare foarte usor "tunul" ala in mana lui.Posted Image

#14
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nu e nici chiar așa de greu, dar comparativ cu 300mm f4 de la Olympus...
Dacă pleci în expediție și cari doar cu cârca, și 300mm f4 pare greu după câțiva kilometri :D Pățit.

#15
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Obiectivele Sony, nu au marcat punctul rosu in general, sau doar obiectivul ala nu are? Punctul necesar pentru potrivirea rapida in montura.

#16
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Obiectivele Sony au punctul roșu dar e... alb. Iar pentru obiectivele albe nu i-o fi lăsat orgoliul să pună roșu Posted Image
Eu am un mic sticker fosforescent (alb-verzui) și pe aparat și pe obiectiv ca să văd și noaptea sau pe întuneric. Foarte util. Și pe capace și parasolare am tot așa, câte o dungă din aia și le văd ușor pe întuneric dacă le scap pe jos noaptea.
Iar la ieșirile în grup folosesc batoane din alea de lumină și le pun pe trepied (și trepiedul are stickere fosforescente pe el) să nu dea careva peste el când e ordin pe unitate "fără frontale" Posted Image

L.E. punctul ăla alb este de fapt o semisferă ieșită în afară. Poate așa o fi și la obiectivul de care zicea Mircea și de aia nu se vede, dar se simte.
L.L.E. exact așa este. Au pus alb pe alb, bine e un soi de gri albul de pe obiectiv, dar tot nu se vede foarte ușor. Așa că Mircea a bulit-o :D Nu l-a văzut acolo, dar e.
Attached File  600.jpg   179.36K   14 downloads

Edited by Reactor2015, 17 December 2020 - 18:52.


#17
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Bug-uri la ultimul update Olympus.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZiiYrpD0KNk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate