Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Nintendo Switch si Nintendo Switch lite

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am facut Rito, Zora, Goron, Guidance From Ages Past.

Tot intarzii Gerudo si fac diverse side quests/ shrine quests/ adventures. Dar weekendul asta cred ca fac si Gerudo

#110
Tzur

Tzur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 03.01.2006
M-am uitat un pic ce s-a scris pe-aici.

De fapt am intrat pentru ca vroiam sa va scriu ca e promotie la jocul Live A Live (JRPG / SquareEnix), la Carrefour, la suma modica de 50 Ron (reducere 80%).

Am zis sa-l primesc mai intai, sa vad eu ca e real, cu card in el nu cu cod, si apoi sa scriu.

Dar bineinteles ca le-a descoperit vreun samsarel si le-a luat pe toate.

In fine, vroiam sa zic, avand in vedere ca am 2 copii si am luat si switch si PS4, eu cred ca switch-ul e mai misto.

Fie si doar pt ca are tone de jrpg-uri, si noi, si remake-uri.

Jocuri de actiune poti juca lejer pe un PC incropit cu un RX580 si un i5 gen 6600k la bani putini, dar combinatia de oled, portabilitate, jocuri dragute si de copii, si japoneze, mi se pare super.

Cred totusi ca e ideal sa ai si PS4 sau 5 si Switch si PC, in paralel.

#111
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am luat Live a Live din Japonia, tot cu vreo 50 de lei, dar nu am apucat sa il joc.

fromjapan.co.jp la FJ select
https://www.fromjapa...live/S01002001/

Transportul si el ieftin, daca pui vreo 4 jocuri

E SH, dar e ieftin :D

#112
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Salut , fiul meu de 13 ani vrea switch. A gasit deja el pe olx cateva variante de lite la 5-600.
Are si telefon si se joaca si pe laptop minecraft si inca ceva.
Merita switch lite via olx?
Sunt pe langa jucat eu , sunt jocuri extra telefon?

#113
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
Are sigilat la 700 pe OLX sau 800 parcă vândut de ceva firmă.
Merită 500 folosit probabil găsești și mai ieftin.
Da îs jocuri mai bune ca pe telefon dar pe telefon sunt și gratis, bine poți să iei sh și jocurile, doar cartela.

Edited by yuukan, 08 August 2023 - 18:13.


#114
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Recomand SWITCH full, nu lite. Il poate cupla la TV si juca asa cat timp sta acasa. Mult mai distractiv si mai sanatos decat ghebos pe o canapea.

P.S.: de abia la 13 ani ii iei switch?

#115
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
Cu puțin noroc găsești și switch pe tv la 700 pe OLX, e ceva mai scump dar nu nou, lite iei nou la 700. Nu prea merită SH la portabile, o să te uiți tot timpul cum la folosit altul 😁

#116
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Nici acum nu as lua, ma gandeam mai bine pc de gaming dar acolo sunt alte scoruri.
E fan minecraft, i l-am luat pe ala pe laptop si se joaca in retea de rupe cu colegii, si inca ceva asrmanator cu lupte habar nam.
Oricum sta prea mult pe ecrane.
Deci switch normal , care merge si pe tv e mai recomandat


#117
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Minecraft pe switch e meh, dar eu joc cu un prieten si el e pe switch, are peste 1500 de ore de minecraft pe switch :lol: Switch-ul e platforma cu cele mai mari vanzari de minecraft anyway... doar ca eu prefer pc-ul pentru aia.

Sunt o gramada de jocuri pe switch, dar cum o zis si ro_explorer, varianta full (v2 sau oled) e mai ok, poti juca pe tv/ monitor, il iei cu tine, ai joy cons detasabile.

#118
3mp3r0r

3mp3r0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.07.2009
Salutare .. am cumparat si eu un switch lite (astept sa vina defapt ) si ma intereseaza un card pt el .. am inteles ca memoria interna e cam mica. Banunesc ca unul de 256 sau 512 e deajuns ..si am in considerate un samsung evo plus ..  ce ati recomanda ? Ma intereseaza in special ca ce viteza sa aibe cardul ca sa mearga ok

#119
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
E bun Samsung Evo plus
Am luat un Kingston select plus, mai e și SanDisk ultra
Vitezele sunt la fel la toate inclusiv dacă iei variantele pro (nu știe Switch viteze mărite) e făcut pentru carduri normale.

Jocurile sunt mici in dimensiune, cu mici excepții, cred că Zelda e cel mai mare are vreo 15 GB. Am cardul de 128 GB, cu vreo 20 de jocuri instalate, nu simt nevoia de card de capacitate mai mare.

Edited by yuukan, 18 October 2023 - 22:40.


#120
3mp3r0r

3mp3r0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.07.2009
Am inteles ms pt sfat .. da raman la samsung atunci .. o sa ma gandesc daca 256 sau 512 .. am gasit o oferta buna 512 ..la 170 lei

#121
3mp3r0r

3mp3r0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.07.2009
Salutare ... revin cu o alta intrebare ...
Pe ce regiune aveti conturile? .. Eu am facut pe Europa ...dar vad ca pe SUA in general pretuirle sunt mai mici mai ales la oferte..
Am vazut pe net ca sunt o gramada de pers care isi fac conturi pe ambele regiuni .. si cumpara jocul de unde e mai ieftin ..se pare ..
Sau mai apare o intrebare .. se pote schimba regiunea contului fara sa afecteze jocrule care le am deja ? Si dk e ok varianta asta ..

#122
Tzur

Tzur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 03.01.2006
Interesanta intrebarea ... nu mi-am pus problema, de fapt, daca stau sa ma gandesc, n-am cumparat nici un joc online, am cautat sa cumpar doar fizice, sa aiba stick.

Dar daca ai aflat, ne poti spune la ce concluzie ai ajuns...

#123
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
poate doar daca folosesti vre-un vpn mai destept....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate