Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Duamna doctor :)

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postr_murphy, on 10 noiembrie 2020 - 20:29, said:

si mai este un aspect Posted Image domnu' dan, domnu, vasile ... pai mai nene, daca tot il domnesti, il domnesti pe numele de familie nu pe numele de botez Posted Image dar ie grele cu cestiunile astea...
lucruri de oameni inchisi la minte
cat timp nu ti se adreseaza cu "ce faci, fă, Doina," e ok

#38
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 25.04.2007

View PostLex404, on 10 noiembrie 2020 - 21:57, said:

Asta crezi tu.

Transmisiile pe zoom pot avea amprenta audio și se poate detecta exact ce user a înregistrat. E practic un watermark audio.

View Postwaterman, on 10 noiembrie 2020 - 22:20, said:

Au înregistrat-o domnii studenți care peste câțiva ani se vor uita la pacienți ca la o insecta și vor pretinde cu aceeași nonșalantă sa fie apelați cu “ domnul / doamna doctor “

Ipocrizie maxima
Si daca o sa fie descoperit cel ce a facut inregistrarea ce o sa se intample in cazul de fata?
Asistenta asta universitara de la Microbiologie din cadrul UMF Carol Davila este arhicunoscuta ca un caz patologic. Acest clip adus aici este un fleac pe langa ce au mai postat studentii pe net. Daca auziti ce debiteaza despre pisica, studenta care nu vrea sa iasa de sub trotineta, etc, ati zice ca inregistrarea cu "duamna doctor-doctor" e o bagatela.
In plus, povestea cineva ca la ora altei colege de breasla, "duamna doctor-doctor" tot baga capul pe usa clasei si zicea: "esti o libelula...esti o libelula...", de aceea cred ca si colegii ei sunt satui de afectiunea psihica a madamei.

Eu nu cred ca vreun rector sau decan ar lua masuri impotriva celor care o inregistreaza si o dau pe net deoarece s-ar repercuta impotriva lor ca au permis unui astfel de specimen sa predea. Probabil ca asteapta si acestia sa dospeasca bine cazul si sa fie indepartata de Minister. Nu de alta dar sa nu fie acuzati ca nu au suflet fata de cineva cu o asemenea afectiune. Ca de copii se pare ca putin le pasa.

#39
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Comportamentul descris seamana f. mult cu al unuia din profesorii din liceu.
A predat vreo 2 ani pana sa fie data afara
Chiar avea afectiuni psihice, facea crize si in cancelarie.

Bine, nici noi nu aveam minte multa, in prima luna de liceu cred ca am reusit sa facem sa iasa de la ore cel putin vreo 5 profesori.

Edited by gumball3000, 11 November 2020 - 13:42.


#40
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018
cred că nu are  legătură capacitatea de-a preda cu boala doamnei.poate fi un profesor capabil.v-ar conveni să nu mai aveți dreptul de-a vă exercita profesia   că v-a lovit necazu? nu cred

repede ați sări că-i discriminare ca un informatician să nu mai poată face programe că are această boală

#41
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016

View PostEMPP, on 11 noiembrie 2020 - 14:48, said:

cred că nu are  legătură capacitatea de-a preda cu boala doamnei.poate fi un profesor capabil.v-ar conveni să nu mai aveți dreptul de-a vă exercita profesia   că v-a lovit necazu? nu cred

repede ați sări că-i discriminare ca un informatician să nu mai poată face programe că are această boală

Da foarte bine , atunci ar trebuie sa-i fie suspendata activitatatea pana se va face ma bine(daca e cazul), nu putem sacrifica tinerii studenti de dragul duamnei doctor.

#42
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
*Doamnei Doctor Adam

#43
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostEMPP, on 11 noiembrie 2020 - 14:48, said:

cred că nu are  legătură capacitatea de-a preda cu boala doamnei.poate fi un profesor capabil.v-ar conveni să nu mai aveți dreptul de-a vă exercita profesia   că v-a lovit necazu? nu cred

repede ați sări că-i discriminare ca un informatician să nu mai poată face programe că are această boală

ti se pare ca preda ok?

Unii chiar trebuie sa guste din rahat ca sa isi dea seama ca daca e maro, miroase ca un rahat si arata ca un rahat E UN RAHAT?

#44
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Au suspendat-o.

https://www.g4media....or-la-orel.html

Edited by mircea812, 11 November 2020 - 15:47.


#45
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018

View Postioppo, on 11 noiembrie 2020 - 15:01, said:

ti se pare ca preda ok?
nu mi-a predat niciodată ca să spun că da ori ba.
ție ți-a predat?

#46
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postgumball3000, on 11 noiembrie 2020 - 14:57, said:

*Doamnei Doctor Adam

*Doamnei Doctor Madalina Adam

Edited by jimi91, 11 November 2020 - 15:58.


#47
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostEMPP, on 11 noiembrie 2020 - 15:49, said:

nu mi-a predat niciodată ca să spun că da ori ba.
ție ți-a predat?

Eu nu trebuie sa gust, multumesc. IMi dau seama ce e.

#48
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020
Cica au suspendat-o pe catzeaua aia schizofrenica aia de la conducerea umf-ului. Paaaardon, pe DUAMNA doctor adam.

Edited by schismatrix, 11 November 2020 - 19:08.


#49
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Doamna doctor Mădălina Adam pentru tine

:)

#50
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Pe langa "relatia" cu studentii, eu sunt curios cum isi trata aceasta persoana pacientii... ii punea sa se tarasca in patru labe, sa ii pupe pantofii ca sa ii vindece?
Posted Image

#51
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020

View Postwaterman, on 11 noiembrie 2020 - 21:03, said:

Doamna doctor Mădălina Adam pentru tine

Posted Image
Yupyup, scuzele mele.

Un specimen dezagreabil, sper sa o dea de tot afara. Nu-i normal sa iti tratezi studentii in asemenea hal, fac pariu ca aceeasi atitudine de cretina infatuata o are si fata de pacienti.

#52
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Eu mi-o imaginez in pat... Posted Image))ar fi show Posted Image))

Doamna doctor Madalina Adam, scuzati-mi indrazneala, dar , avand in vedere prestatia mea orala din ultimele luni, as considera o felatie, un lucru, cel putin echitabil

Raspunsul Doamnei Doctor Madalina Adam

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U6hHZFE19gU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by jimi91, 11 November 2020 - 21:20.


#53
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Ce nu inteleg:
1. Care e problema sa te adresezi unei femei cu titlul de doctor cu "doamna doctor"? Cere ceva ne-rezonabil? Oare cum i se adresau studentii inainte? Tin minte, din timpul facultatii in Romania, cand unul dintre asistentii nostri si-a sustinut teza de doctorat. Am fost foarte mandri sa asistam la sustinerea tezei si dupa aia se ne adresam cu "domnule doctor". Pentru noi era un exemplu de urmat, un prieten si un indrumator. Nu asa ar trebui sa fie lucrurile?
2. Cum a ajuns individa asta (si nu doar individa asta, mai era o inregistrare cu o individa de la ASE, intr-o stare de "alternate reality" foarte avansata) sa aiba o pozitie intr-o universitate de top? Trebuie sa dai concurs pentru fiecare avansare, concurs la care nu esti candidatul unic, am inteles ca exista o comisie nationala care verifica credentialele (activitatea de cercetare, adica descoperiri originale etc). Cum un om cu evidente probleme psihice poate trece prin sistem? Ce se intampla in universitatile din Romania? Impresia mea era ca sunt institutii super competente.... dar poate am avut noroc sa am de a face doar cu oameni foarte buni.

Edited by clorel_utnapishtim, 23 November 2020 - 02:54.


#54
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
la 1: respectul se castiga. Nu se solicita. Ca asa se solicita si banii inainte de catre o curva la o mue scurta pe centura.
Care e diferenta intre acestea doua "duamne" daca ambele solicita?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate