Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Operatie hemoroizi tehnica HAL RAR

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danaciocan

danaciocan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2020
buna ziua. Tocmai ce am suferit o operatie de hemoroizi ( grad 4) prin tehnica Hal-Rar. As dori sa stiu din experientele voastre la ce sa ma astept dupa operatie. Ce pot sa va spun eu: am fost operata joi, vineri externata ! Dupa operatie am avut dificultati in a urina iar abia luni dimineata am iesit cu scaunul afara!tot luni am reusit sa fac si pisu cat de cat normal.Cu scaunul  a fost chinul de pe lume.m-am fortat un pic ptr a putea elimina !  Mi s-a prescris antiinflamatoare si pastile ptr durere cat si supozitoare carpicon s.  Astazi ,marti, am iesit cu scaunul cat de cat ok, fara sa mai fortez dar de ieri de csnd zm fortat a iesit o chestiuta mai in afara..piele..sau o bucatica de hemoroid..nu stiu ce e. O fi normal sa fie asa? Sunt normale durerile care le am? M-ar ajuta mult sa aflu din experientele voastre...regim daca ati urmat dupa, alimente permise/ interzise..dureri ,cat a durat pana ati fost ok Multumesc

#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Respecta  indicatiile medicului chirurg.
Eu dupa operatie in fiecare dimineta beau doua pahare de apa cu zeama de lamaie si dupa 1/2 de ora mananc 5-6 frunze de salata cruda,cu asta incep ziua.Nu sant constipat niciodata.Pana la vindecare totala evita sa mananinci cascaval,carne multa, mai ales prajita,mai degraba carne fiarta,multa fructe si legume crude,lamaie sau zeama de lamaie,iaurt natural-poti face acasa.
In rest, rabdare, ca se va termina cu bine.
Sanatate.

#3
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Hal-Rar pentru gradul 4 sunt bani aruncati pe apa sâmbetei.

#4
danaciocan

danaciocan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2020
pai de ce? Stiu persoane care sunt ok dupa operatia asta chiar si la gradul 4. Si cand spun ca sunt ok..sunt si dupa 5 ani de la operatie

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate