Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Update firmware tastatură Redragon Manyu k579

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări,

Am o tastatură mecanică Redragon Manyu K579. Datorită faptului că schimbarea modului de lumini este greoi din taste, am dorit să instalez aplicația oficială. Cum acest model nu are, am instalat o aplicație a unui model similar care a funcționat. Totuși, pe lângă aplicație era și un fișier care a făcut, se pare, un update de firmware.

Bineînțeles că nu a mers bine, iar o parte din taste nu funcționează, rotița de volum merge invers, tastele multimedia fac altceva, unele leduri nu se aprind...

Am încercat apoi majoritatea acestor fișiere de update firmware ale modelelor similare și am găsit unul apropiat de modelul meu, care face tastatura funcțională dar nu complet totuși. Nu funcționează rotița de volum, butoanele de Macro și cele multimedia din ce am observat până acum.

Oare pot găsi ceva ajutor pe la voi?

Probabil că m-ar ajuta să o duc în service unde probabil i-ar rescrie un firmware potrivit, poate chiar pe garanție dacă nu se prind că eu am bușit-o...

Am găsit pe site-ul lor oficial o rubrică de contact, le-am scris dar nu am speranțe să răspundă.

Edited by aiulianctin, 27 October 2020 - 19:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate