Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare laptop buget

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 06.08.2015
Buna seara,
Revin cu post in topicul dedicat  :)
Cu ocazia BF ului din 13 noiembrie, m-am gandit ca e o ocazie buna sa imi schimb pc-ul vechi de 10 ani, care saracul, inca mai duce, dar din cauza lipsei de mobilitate(nu e prea comod sa te lupti cu perifericele lui 3 ani de zile, lunar din apartament in casa ) cred ca i-a apus vremea :)
Pentru ce folosesc laptopul- sunt student la medicina, si la fizica medicala, particip la cursuri online (stiu, covid...)
Prezentari ppx
Printez mult cursuri.deci obligatoriu sa aibe porturi usb .
Browser, youtube, mai redactez o prezentare si cam atat
Rar cate un joc pe el.  
Nu am preferinte de marca.
Ca o observatie
As vrea sa aibe ssd, ram ceva mai mult de 4 daca se poate, si daca se strica o piesa, sa nu fie sudata pe placa de baza cum poate sa fie ramul (asta e optionala totusi, dar nu as vrea sa cumpar curand alt laptop)
Ca pret, as vrea cateva optiuni intre 2000 maxim 2100 lei, dar si 2500 lei maxim maxim 2600 lei.
Ca sa am de unde alege daca sunt optiuni si reduceri bune de vinerea neagra.

Multumesc si o seara buna.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Multumim si noi, o seara placuta. Posted Image

#3
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postgogosaru100, on 24 octombrie 2020 - 22:06, said:

s-a tot raspuns la situatii de astea. Singura diferenta e numele userului care cere informatia. Rasfoieste discutiile existente si te lamuresti. Iar daca e la buget, de ce nu iei maximum ce iti poti permite?

Edited by odastramosilor, 25 October 2020 - 00:04.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai nu pune nici o intrebare, doar ne spune ce gandeste... de parca eu stiu ce laptopuri o sa fie in 2600lei de BF... , astepte pana atunci si urmareasca ofertele.

#5
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 25.08.2020
Stock-urile si preturile la laptop-uri in ultima perioada cam sunt o problema .. totusi am reusit sa-ti gasesc un laptop cat de cat decent, este vorba de Laptop Asus X545FA-EJ004 pe care il gasesti in stock la Flanco la un pret de 2.099,00 lei fiind un laptop cu un i3 de generatie 10, SSD, 4GB RAM..
Link: https://www.flanco.r...s-free-dos.html

PS: Iti recomand sa urmaresti de BF poate apar si VivoBook-urile de la ASUS la un pret mai mic fiind laptop-uri foarte frumoase, performante si durabile!

#6
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Totusi sa ai doar 4gb RAM mi se pare putin pentru zilele astea.

#7
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 15.07.2020
Salut, nu stie nimeni ce oferte vor fi, dar, in acest moment in marja de pret impusa tine sunt cam putine laptopuri.

Ai putea arunca un ochi la aceste 2 modele, la al-2-lea ai si placa video dedicata:

Laptop ASUS 15.6'' X545FA, FHD, Procesor Intel® Core™ i3-10110U (4M Cache, up to 4.10 GHz), 8GB DDR4, 256GB SSD, GMA UHD, No OS, Slate Gray:

https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Laptop ASUS X509JB cu procesor Intel® Core™ i3-1005G1 pana la 3.40 GHz, 15.6", Full HD, 4GB, 256GB SSD, NVIDIA® GeForce® MX110 2GB, Free DOS, Slate Grey:

https://www.emag.ro/...rch-Action=view

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postgogosaru100, on 24 octombrie 2020 - 22:06, said:

Printez mult cursuri.deci obligatoriu sa aibe porturi usb .

Toate laptopurile aibe usb.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate