Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

iPhone 12 Pro/12 Pro Max

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
3225 replies to this topic

#55
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
This is iPhone 12 Pro
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cnXapYkboRQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004
Un lucru este clar. Sunt imposibili de batut la marketing.
Cum prezinta 5G, un utilizator mai atehnic sigur o sa zica ca este inventat de ei.:)

Foarte bine arata 12 Pro.

#57
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Spunea cineva că iPhone 12 mini ar fi pentru puști.
Nu, nu e.

În general iPhone este pentru cei care sunt capabili să folosească cât mai multe din funcțiile pe care le are un telefon, nu doar apeluri, un email și un browser.

Dacă puștiul are deja vreo 15-16 ani, poate.

Dacă nu, este mai bine pentru bugetul familiei să optați pentru o variantă mai accesibilă, dacă e musai să fie iPhone, atunci unul din anii trecuți sau iPhone SE2020.

#58
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
La ce pret are iphone 11 mini numai pentru boracei nu este...

#59
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
--

iPhone 12 este cea de a patra iterație a telefonului apărut în 2017 și care s-a numit atunci iPhone X.

În materie de design avem practic doar două telefoane: cel apărut în 2017 și cel apărut în 2007.

Primul iPhone are ca ultim reprezentant iPhone SE2020. Este de observat că iPhoneSE2020 are același design și aceleași dimensiuni cu 6, 6S, 7 și 8. De ce nu i-au spus iPhone 9?

Pe cel de-al doilea iPhone îl vom vedea și anul viitor la iterația a 5-a.

Sigur că sunt diferențe de configurație între toate aceste modele, însă asemănarea asta dintre modele lansate la 5 ani diferență între ele este modul în care Apple se căznește să le spună fanilor să țină mai mult de telefoane, să nu le mai schimbe ca pe șosete.
Și tot același lucru spun și actualizările disponibile și pentru telefoanele lansate acum 5 - 6 ani de zile.

#60
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Criza, pandemia, restul producatorilor.
Iti dai seama daca S20 se aproprie ca pret de Iphone.
Inainte de la era o prapastie de pret diferenta intre alte branduri si Apple.

Acum te uiti atent la pret si de gandesti? Hm... la cum stau preturile mai bine cumpar Iphone 11 pro.

#61
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostKoal, on 14 octombrie 2020 - 14:15, said:

Spunea cineva că iPhone 12 mini ar fi pentru puști.


Fix invers, pustii vor telefoane cu ecran mare, pentru ca de obicei e singului lor computing device. Un om adult si responsabil care stie sa isi administreze viata si are si bani sa isi faca placerile de obicei alege un telefon pentru comunicare, o tableta pentru consum si enterteinment, un computer cu ecran cat mai mare pentru lucru.

#62
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Eu sunt inculpatul care o sa achiziționeze pentru puști un 12 mini. Ca pret este ok și ce ma intereseaza cel mai mult este mărimea, acesta fiind cel mai mic iphone ca dimensiuni de ceva ani. Și acesta cred ca este cam mare enteu mânuțele lui dar nu îl mai pot duce cu zăhărelul mult timp, asta deși are 11 ani. Are un pc pentru scoala și jocuri, eu un macbook pro și restul familiei iphone. Sper sa fie încântat deși ii tot scrie moșului de samsung de ceva ani...

#63
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Merita iPhone mini , e super și după ce îl butonează nu ii mai  trebuie samsung .
  Dar așa este când nu folosești un lucru sa sti care este diferența , eu am renunțat in 2013 la android și nu îmi pare rau , iar acum iOS e super simpatic cu widgeturi .

Dar frumos ar fi sa ii cumperi și un Apple Watch lângă , un se ca e mai ieftin , presupun ca nu e nevoie de EKG și saturația de oxigen .

Și dacă ii mai cumperi și un mini homepod uita de concurenta .

#64
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Belkin says the 3-in-1 charger will be available "winter 2020" for $149.99, and it will come in black and white versions.


Teste preliminare cu iPhone 12 5G in USA

Attached Files



#65
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
12 mini ma încânta și pe mine, acel 5,8!era suficient pentru mine...acum au 6.1, prea mare. Sa ii pună si pen și are și note concurenta, Note de anul acesta e superb, pacat de baterie și procesor.
Mini o sa fie foarte popular având aceeași tehnologie in ecran, nu mai sunt diferențele asa mari precum la seria 11 și X.

Edited by eugen_udroiu, 14 October 2020 - 16:10.


#66
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
https://9to5mac.com/...r-and-location/

Eu pt camera Lidar o sa optez pt pro , in rest mini e super din toate punctele de vedere este precum iPhone 5 când a apărut .

Attached Files



#67
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020

View Posttudor_ionutz2000, on 14 octombrie 2020 - 12:44, said:

Nici nu ma gandesc sa il iau de alta parte decat de la orange.
wow, mai există oringi? Noroc cu voi că îmi mai amintiți. Bănuiesc că vrei să îl iei la liber?
Personal am urât dintotdeauna să iau telefoane la abonament.

Ce super excited e bvdan :)))))))) Cred că o să își ia toate modelele de 12.

#68
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Îmi ajunge iPhone 12 pro și as vinde xs și iPhone 7 si as cumpara un mini pt mama mea, dar rămâne de văzut cum stau cu bugetul .


#69
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View PostCatean, on 14 octombrie 2020 - 15:10, said:



Fix invers, pustii vor telefoane cu ecran mare, pentru ca de obicei e singului lor computing device. Un om adult si responsabil care stie sa isi administreze viata si are si bani sa isi faca placerile de obicei alege un telefon pentru comunicare, o tableta pentru consum si enterteinment, un computer cu ecran cat mai mare pentru lucru.

Și totuși trraba asta cu display-uri cât mai mari a prins și în mediul business.

View Postschismatrix, on 14 octombrie 2020 - 16:18, said:


wow, mai există oringi? Noroc cu voi că îmi mai amintiți. Bănuiesc că vrei să îl iei la liber?
Personal am urât dintotdeauna să iau telefoane la abonament.

Ce super excited e bvdan :)))))))) Cred că o să Ă®și ia toate modelele de 12.

Atunci când ajungi să plătești un telefon timp de 24 de luni cu un super avans( asta daca vrei un abonament cât mai ieftin), altfel dai în jur de 1000 de lei și ai practic o rată de 300 de lei. Care ar fi avantajul? Mai bine cash. Ultima oară când am făcut abonament, a fost la Vodafone printr-o portare de la Orange, am plătit 3300 de lei apoi un abonament de 150 de lei timp de 24 de luni. Socoteală... Și asta pentru că n-am găsit stoc la iPhone x. Nu se găsea în primă fază decât la operatori.

View PostBvdan2016, on 14 octombrie 2020 - 16:11, said:

https://9to5mac.com/...r-and-location/

Eu pt camera Lidar o sa optez pt pro , in rest mini e super din toate punctele de vedere este precum iPhone 5 când a apărut .
Nu poți compara cu iPhone 5. Pe vremea aia exista decât un singur model care se lansa pe timp de un an. iPhone 5 era practic singurul și cel mai bun.Acum ai mai multe opțiuni.

Edited by gigiultrafin, 14 October 2020 - 16:51.


#70
duradavid01

duradavid01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 18.12.2015
In Norvegia e:
13.999kr 12 Pro MAX
12.999kr 12 pro

Pentru nici 100de euro, parca, as alege MAX-ul pentru baterie 😅



#71
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postduradavid01, on 14 octombrie 2020 - 16:57, said:

In Norvegia e:
13.999kr 12 Pro MAX
12.999kr 12 pro

Pentru nici 100de euro, parca, as alege MAX-ul pentru baterie 😅

Cât înseamnă în lei 🤔?

#72
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
https://www.cursbnr.ro/

iPhone 12 pro 5842.20 lei

La istyle iPhone 11 pro parca a costat 5600 lei anul trecut și la eMAG 5400 parca sau ceva de genul

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate