Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

De ce nu poate să fie djl precum restul?

  • Please log in to reply
351 replies to this topic

#145
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postrihan, on 11 noiembrie 2020 - 10:27, said:

Vedeti vreo diferenta intre ghertoiul consumerist si......o pitipoanca de tip Kim Kardashian, care si ea cheltuie bani pe haine, cosmetice, parfumuri, silicoane, botox, coafor si alte inutilitati [...]
Da, o diferenta uriasa ... Kim are bani, spre deosebire de ghertoi (oricare ar fi el, consumerist sau nu).

In rest, ai niste frustrari uriase ... nu comentez mai mult, caci aici e despre @djl ...

Edited by ro_explorer, 11 November 2020 - 15:21.


#146
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,762
  • Înscris: 13.06.2004
dani.user, vezi că ai nişte păreri legate de mine în totată necunoştinţă de cauză. Crezi că dacă nu ar fi fost nebunia asta vara aş fi stat aşa de mult în casă? Internetul în cazul meu compensează lipsa prietenilor din viaţa reală.
Iar vechiturile mele o să rămână moştenire altora.
Voi nu aminţiţi de plăcerile voastre?
petit_chirstian, vezi că şi tu o dai în extreme. Există şi D.S.L.R.-uri şi unii se cară cu ele. D de la Digital    :)   Dar există aparate foto digitale mai mici decât un D.S.L.R. care scot poze la nivel acceptabil... ceva precum cele bridge. Idem, există camere video compacte fără casetă video. O maşină de acum 17 ani e vechitură nesigură?
De menţionat că eu aduc în discuţie unele subiecte pentru că nici voi nu veniţi cu ceva interesant. Dacă veniţi cu o idee, s-ar putea să aveţi suprize. Dar nu vreţi să o faceţi.

#147
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,873
  • Înscris: 15.08.2014
Fratele meu, nu poti sa umbli permanent cu camera la tine. Vezi ceva interesant, scoti tel faci o poza. Nu la aceeasi calitate ca la DSLR, dar mult calitativa decit cu se utiliza acum 20 de ani. Ai un incident, scoti tel filmezi repede, ai dovada. In lumea rezla se intimpla chestii, dar daca tu stai in casa de unde sa stii ?
Si faptul ca n ai prieteni nu ti ridica ca semne de intrebare ? Eu, strain in tara straina, si citi ca mine, mi am facut prieteni romani, francezi, alsacieni, arabi si alte natii (deci diferrente culturale mari) si tu nu poti sa ti faci in orasul de bastina ? E grav.
O masina de 17 ani este mult mai nesigura decit una de 5. Habar n ai cit a evoluat tehnologia in domeniul asta si te contrazici exact cu mine, care am facut scoala de soferi pe "Saviem" si Dacie si care am sarit de un milion de km. Eu zic sa te mai gindesti daca poti discuta argumentat cu mine pe tema asta.
Daf XF fabricatie 2010puteai sa mori in curbe linistit. Mercedes 20014,risc aproape zero. Indiciu:ASR. cauta si vezi ce face tehnologia asta.

#148
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,762
  • Înscris: 13.06.2004
Nu poţi să cari aparatul după tine întotdeuana. Cu asta sunt de acord.
Ştiu de ce nu am prieteni prea mulţi. Pentru că nu-s ca restul. De aia îmi doream să fiu ca restul.

#149
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,873
  • Înscris: 15.08.2014
P. S si ce ar trebui sa postam sa fie interesant pe tine ? Iaca, nu putem fi interesanti, ia ne asa cum suntem, dar vad ca nu poti sa ne accepti asa neinteresanti, deci din nou pb e la tine. Astepti ceva de la noi, ceva ce noi nu ti am promis, si apoi tot tu te superi ca de ce nu ne am ridicat la nivelul asteptarulor tale. Mai sa fie ! Si noi suntem aia rai !

P. S2 toti suntem diferiti, dar vrem si putem sa avem prieteni pt ca acceptam aceste diferente. Ru nu vrei sa le accepti, vrei sa taiesti in bula ta, inconjurat de oameni care gindesc ca tine, samd. Asa ceva este imposibil pt orice om de pe lumea asta. Iar tu dorind si chiar crezind ca ti se cuvine un lucru imposibil am impresia ca pe undeva te crezi superior.

Simplul fapt ca devii agresiv cind cineva vede lucrurile altfel decit tine denota ceva.

#150
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,762
  • Înscris: 13.06.2004
Hai că o dăm în comic. Eu încuiat cum sunt, nu mă supăr dacă sunt pozat cu telefonul. Dacă vreau să fac poze cu aparatul pe film, unii nu vor.
Eu m-am obişnuit că unii au televizor L.C.D. De fapt mulţi, pardon. Însă unii nu suferă că eu am televizor C.R.T.
La creaţie artistică, nu ştiu ce să zic, doar că aş suporta să aud manele sau minimal dacă mă distrez cu cineva.
Deci eu nu accept?
Pentru a avea prieteni, trebuie să ai lucruri comune cu ei. Eu nu găsesc pasiuni comune. Nu e vorba de acceptat.

#151
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,873
  • Înscris: 15.08.2014

View Postdjl, on 11 noiembrie 2020 - 16:04, said:

Hai că o dăm Ăźn comic. Eu Ăźncuiat cum sunt, nu mă supăr dacă sunt pozat cu telefonul. Dacă vreau să fac poze cu aparatul pe film, unii nu vor.
*Aia n ar vrea nici sa le faci poze cu ap digital. Oricum irelevant pt discutia de pe topic.

Eu m-am obișnuit că unii au televizor L.C.D. De fapt mulți, pardon. Însă unii nu suferă că eu am televizor C.R.T.
*Cine sunt oamenii aia care nu sufera faptul ca ai tu tv analogic ?
La creație artistică, nu știu ce să zic, doar că aș suporta să aud manele sau minimal dacă mă distrez cu cineva.
Deci eu nu accept?

Pentru a avea prieteni, trebuie să ai lucruri comune cu ei. Eu nu găsesc pasiuni comune. Nu e vorba de acceptat.
*Fals, pt avea prieteni nu trebuie sa ai pasiuni comune ci sa ai afinitati si sa accepti ca in ciuda diferentelor exista ceva in substrat care uneste.

Edited by petit_christian, 11 November 2020 - 16:28.


#152
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,112
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdjl, on 11 noiembrie 2020 - 16:04, said:

Pentru a avea prieteni, trebuie să ai lucruri comune cu ei. Eu nu găsesc pasiuni comune. Nu e vorba de acceptat.

Djl-ule, stiu ca nu esti neaparat pasionat de social media, dar poti intra pe facebook/reddit unde in mod sigur vei gasi oameni cu aceleasi interese cu alte tale, in comunitatile dedicate.
Dar asta inseamna sa depui un mic efort initial pentru a iti crea conturi si a cauta comunitatile respective.

#153
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015

View Postro_explorer, on 11 noiembrie 2020 - 15:21, said:


Da, o diferenta uriasa ... Kim are bani, spre deosebire de ghertoi (oricare ar fi el, consumerist sau nu).

In rest, ai niste frustrari uriase ... nu comentez mai mult, caci aici e despre @djl ...
Da, Kim e un model demn de urmat in viața, ce mai... Daca nu era ta-su avocat, era de mult în obscuritate. Are bani, fiindcă are fraieri care o urmăresc, că altfel ar face foamea. Repet, nu știu ce vede lumea interesant la astfel de personaje. Par genul de persoane, cu care nu prea ai ce sa discuți și să dezbati niste subiecte mai interesante. Ok, degeaba bani și faima, daca înăuntru e gol.

Edited by Vlad_22, 11 November 2020 - 16:36.


#154
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,762
  • Înscris: 13.06.2004

View PostAlexEn, on 11 noiembrie 2020 - 16:24, said:


Djl-ule, stiu ca nu esti neaparat pasionat de social media, dar poti intra pe facebook/reddit unde in mod sigur vei gasi oameni cu aceleasi interese cu alte tale, in comunitatile dedicate.
Dar asta inseamna sa depui un mic efort initial pentru a iti crea conturi si a cauta comunitatile respective.

Pe asta am făcut-o deja    :)

#155
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,112
  • Înscris: 18.12.2007

View PostVlad_22, on 11 noiembrie 2020 - 16:31, said:

Da, Kim e un model demn de urmat in viața, ce mai... Daca nu era ta-su avocat, era de mult în obscuritate. Are bani, fiindcă are fraieri care o urmăresc, că altfel ar face foamea.

Daca se cere circ, se ofera circ.
Probabil ca lumea este fascinata de acel stil de viata, stralucire, bogatie etc.
Eu nu inteleg nici moda 'instagram influencer' dar na, nu sunt eu in publicul tinta.

#156
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,762
  • Înscris: 13.06.2004
Apreciez că ai folosit ţintă, nu target.   :)

#157
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAlexEn, on 11 noiembrie 2020 - 16:42, said:



Daca se cere circ, se ofera circ.
Probabil ca lumea este fascinata de acel stil de viata, stralucire, bogatie etc.
Eu nu inteleg nici moda 'instagram influencer' dar na, nu sunt eu in publicul tinta.
Asistați sociali, moderni, asta sunt multi "influenkeri".

Edited by Vlad_22, 11 November 2020 - 16:53.


#158
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,112
  • Înscris: 18.12.2007
Dar fara diacritice.
Primul impuls a fost sa scriu target market dar am gasit apoi echivalenta, oricum se intelegea :)

View PostVlad_22, on 11 noiembrie 2020 - 16:52, said:

Asistați sociali, moderni, asta sunt multi "influenkeri".

Si totusi sunt cativa, probabil mai multi, care fac bani din chestia asta.
De acord cu tine ca sunt si multi visatori cu ochii deschisi, care si-ar dori sa le curga banii din selfie-urile pe care si le pun pe retelele de socializare.

#159
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020
djl-ule tu ce telefon folosesti ??

#160
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,117
  • Înscris: 20.12.2007

View Postdjl, on 08 octombrie 2020 - 00:03, said:

Mă Ăźntreb de ce nu pot să fiu ca restul, ca să-mi fie mai bine.
OK, ceva concluzii pana acum? Ce ai înțeles din răspunsurile primite?
Într-o luna faci 38 de ani. Ce zici, ne vedem la anul cu un topic similar?

#161
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,762
  • Înscris: 13.06.2004

View Postschismatrix, on 11 noiembrie 2020 - 19:34, said:

djl-ule tu ce telefon folosesti ??

"Nokia" 3410.

#162
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020
hai ca stai bine, ma asteptam la ceva de genul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate