Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Bagaje pentru avion

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Sper sa nu vi se para absurd dar intreb doar.

Sambata acuma, urmeaza sa plec catre londra pentru un an de zile, bilet luat,cu cala, adica bagaj de 20kg(se poate face upgrade la 32kg)  un geamantan de 55x40x23 cm (nu specifica greutatea) si un ghiozdan in spate, bineinteles, ca nu am nevoie de atata, ci doar cel de cala si cam atat.
Dar, credeti ca este posibil, sa iau cu minte calculatorul? adica doar unitatea? gen nu o sa am probleme, cand il scaneaza sau ceva? Posted Image) ma bate gandu sa fac upgrade la 32, unitate are doar 9kg, si sa bag acolo Posted Image dar poate raman naiba fara el
Nu, nu am laptop.
Puteti rade. :D

Edited by Calypsso, 01 October 2020 - 18:46.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Merge, fara probleme.

#3
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020
poti sa il iei , dar sa vezi in cate bucati o sa ajunga

#4
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Poti sa-l iei, cred, dar de ce ai face asa ceva? Daca e scump, sa nu pateasca ceva si sa ti para rau, iar daca e ieftin, de ce nu ti-ai lua unu' seocond din UK, ca oricum tre' sa-ti iei monitor, tastatura, etc.
Si varianta mai usoara, decat sa-l cari cu tine cu avionul, trimite-l cu Pandoras Curier, te costa o suta de lei, si e mai in siguranta.

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Inveleste-l bine intre alte boarfe si nu e nicio problema.

#6
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
De fapt nu m-am ganditl la asta, ca aia dau geamantanele le arunca, am vazut ultima oara cum le aruncau.
Este destul de scumpicel sa spun asta,

Stiam ca exista firme de curierat dar ma gandeam ca, costa destul de mult, am sa incerc Pandoras Curier sa vad despre ce e vorba.
Multumesc

Edited by Calypsso, 01 October 2020 - 19:20.


#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Scoti hardurile din el si le iei cu tine, in buzunar. PCul poti sa-l pui la cala sau sa cauti ceva curier door-to-door roman (sunt pe la 1.5lire/KG). Daca nu-ti ajunge intreg, nu ai decat sa-ti iei un PCeu (SH?) si sa pui HDDurile tale in el - si voila, ai iar PCul tau. Daca iti ajunge, la fel, pui HDDurile si aia e.

#8
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

 dexterash, on 01 octombrie 2020 - 19:45, said:

Scoti hardurile din el si le iei cu tine, in buzunar. PCul poti sa-l pui la cala sau sa cauti ceva curier door-to-door roman (sunt pe la 1.5lire/KG). Daca nu-ti ajunge intreg, nu ai decat sa-ti iei un PCeu (SH?) si sa pui HDDurile tale in el - si voila, ai iar PCul tau. Daca iti ajunge, la fel, pui HDDurile si aia e.
M-am gandit si la asta, sa-mi iau hardurile, si placa de baza, ramii si atat, placa video intentionez sa-mi cumpar una din seria rtx 3000, o carcasa amarata gasesc eu pe acolo iar procesorul il bag in buzunar Posted Image)
In fine, vad eu cum fac, ideea era sa vad daca am voie cu asa ceva.
Ce site-uri/firme de curierat door-to- door sunt? pentru Romania-UK.

Edited by Calypsso, 01 October 2020 - 20:51.


#9
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Salut,
De ce nu iei cu tine doar componentele, fara carcasa? Si iti cumperi acolo o carcasa. Iti ramane mai mult spatiu in bagaj si mai putine griji de deterioare componente daca le pui cate una in bagaj. Eventual cumperi folie cu bule de la magazinele de bricolaje.

#10
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Sfatul meu: nu iti lua calculatorul in bagajul de cala. E foarte ieftin sa il trimiti cu un curier si vei avea nevoie de spatiu in bagaj pentru altele (crede-ma, vei avea nevoie). Bagajele de cala nu sunt tratate gentil, e posibil sa fie aruncate de colo-colo.

#11
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

 Calypsso, on 01 octombrie 2020 - 18:44, said:

Sper sa nu vi se para absurd dar intreb doar.

Sambata acuma, urmeaza sa plec catre londra pentru un an de zile, bilet luat,cu cala, adica bagaj de 20kg(se poate face upgrade la 32kg)  un geamantan de 55x40x23 cm (nu specifica greutatea)
cum nu se specifica daca ai scris-o chiar tu mai sus

 Calypsso, on 01 octombrie 2020 - 18:44, said:

Nu, nu am laptop.
Puteti rade. Posted Image
nu-i de ras, ia-ti ba un laptop, io am luat unul anul trecut de pe ebay cu 80 de lire, exact ca unul pe care-l am de vreo cativa ani, doar ca are bateria mai buna

 clorel_utnapishtim, on 01 octombrie 2020 - 21:26, said:

Sfatul meu: nu iti lua calculatorul in bagajul de cala. E foarte ieftin sa il trimiti cu un curier si vei avea nevoie de spatiu in bagaj pentru altele (crede-ma, vei avea nevoie). Bagajele de cala nu sunt tratate gentil, e posibil sa fie aruncate de colo-colo.
da, curierii sunt ingeri, ei nu le arunca de colo colo

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lM3SRG7D21Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dan210, 01 October 2020 - 21:45.


#12
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
https://www.dedeman....-50-m/p/4008140
Si il infasori ca pe Tutankhamon, hardurile le ei la bagaj de mana sau treci pe ssd desi e timpul scurt sa transferi datele.

Bafta

#13
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Pregatit/a pentru 14 zile carantina ? la Londra ?, cu mare atentie ca e destul de groasa treaba.

Edited by keta, 02 October 2020 - 01:32.


#14
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 clorel_utnapishtim, on 01 octombrie 2020 - 21:26, said:

Bagajele de cala nu sunt tratate gentil, e posibil sa fie aruncate de colo-colo.

"Posibil"? Poti fi chiar sigur :)!

#15
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

 keta, on 02 octombrie 2020 - 01:31, said:

Pregatit/a pentru 14 zile carantina ? la Londra ?, cu mare atentie ca e destul de groasa treaba.

E pe naiba...stau eu de 10 zile, nici macar nu m-a sunat cineva sa ma intrebe ce fac. SI la Luton, cred ca am avut 20 de ciori in avion, cu puradei cu tot, crezi ca pe aia ii verifica cineva?

#16
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

 wiseguy76, on 02 octombrie 2020 - 13:57, said:



E pe naiba...stau eu de 10 zile, nici macar nu m-a sunat cineva sa ma intrebe ce fac. SI la Luton, cred ca am avut 20 de ciori in avion, cu puradei cu tot, crezi ca pe aia ii verifica cineva?
Da pe naiba, tocmai astăzi am ajuns și ploua continuu, am avut și eu o grămada de cioroi p’acolo, mulți nu aveau foaia aia ce trebuie sa completez cu covid/ul avea pe telefon ii trimitea nu știu unde, eu am avut-o printată m-a întrebat dacă o am am zis da nici nu sa uitat la ea, și m-a lăsat sa trec
O sa innbunesc 2 săptămâni.
Încă caut firme ceva de curierat sa-mi aduc pc-ul. La Pandoras curier, e 1£ pe kg, creca pun la asta sa vina intr-o săptămâna măcar

#17
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

 Calypsso, on 03 octombrie 2020 - 21:27, said:

La Pandoras curier, e 1£ pe kg, creca pun la asta sa vina intr-o săptămâna măcar

E 20 de lire minim, ce e peste 20 de kile e 1 lira/kg.

#18
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Pai și dacă am mai puțin de 20kg tot 20 de lire primesc ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate