Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

working time

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View PostTalkabout, on 28 septembrie 2020 - 20:37, said:

Manager de departament. Cred totusi ca voia sa imi testeze nervii, el fiind constient de ineptiile pe care le zice

mananca rahat, si ala nu prea are ce cauta in functie de conducere cu asa comportament, devine toxic pentru echipe. Probabil are "preferatii" lui. Sa zicem totusi ca in discutia voastra a avut o doza mare de ironie si sarcasm si nu te-ai prins tu de ele Posted Image Nu cred ca i-ar placea nimanui sa vina managerul si sa-i spuna ca astazi trebuie sa stea peste program juma' de ora pentru ca s-a dus de 5 ori la toaleta.

#20
YalFa

YalFa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 02.05.2020

View PostTalkabout, on 28 septembrie 2020 - 19:58, said:

Salutare,
Fara sa fie un topic tehnic, va intreb pe cei care lucrati in IT, la un program normal de 8-9h pe zi, in orele astea includeti si micile pauze de 10-max 15 min / ora sau alea sunt separate? Am avut o discutie cu cineva, care zice ca, contractual, daca ai 40h/saptamana, atata si trebuie sa lucrezi efectiv. Daca iti iei mici pauze de tigara sau asa, alea in mod normal nu ar trebui sa intre in alea 8-9h pe zi care ‘curg’™ din moment ce te ai pontat Posted Image))
Nu stiam ca inca in secolul asta cineva mai gandeste asa, la fel cum nu stiu in care Univers angajatii lucreaza efectiv fix cat e norma. Tu te pontezi de intrare la 9, si de iesire la 17, la 8 ore de lucru / zi (facem exceptie de overtime, care e o alta poveste). Sau 8-16. Dar in timpul asta iti iei si mici pauze. Nu cat sa bata la ochi, dar orice angajat cred ca isi ia. Si mai important decat a monitoriza timpul asa, cred ca, conteaza efectiv sa iti faci treaba bine (rezultatul final).
Conform cu cine am discutat, daca eu imi iau 10 min pauza / ora (sa imi odihnesc ochii, ca asa mi-a recomandat medicul), tre sa muncesc cu 80’ in plus de fapt pe langa alea 8h.
Nu credeam ca o sa ajung sa am discutiile astea cu cineva, dar se pare ca cineva inca traieste intr-o bula, ancorat in perioada comunista.
Pe la voi la firme cum e?
Dar tu in 8 ore nu faci doar programare. Nu prea ai avea cum, din simplu motiv ca daca tu reusesti sa faci efort intelectual 8 ore , a doua oara iti zic ca o sa clachezi imediat.
De aceea  un programator, pe langa programare mai face si documentatie, mai faci si niste traininguri, mai participa la sedinte, mai are  team-hours, adica ore alocate pt care este
platit sa socializeze cu echipa, unde sa discute orice altfel de probleme , altele decat munca.
Voi nu aveti asa ceva ?

PS: atat timp cat livrezi la timp, poti s-o lalai toata ziua si sa lucrezi noaptea.Nobody cares.Esti stapan (si responsabil) de timpul tau.
Just deliver in time !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate