Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 

Corvaris 21 Residence - Cheile Turzii

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#1
nicu_1975

nicu_1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.07.2013
Salutare, m-ar interesa daca a contractat cineva apartament in Corvaris 5, langa statia de metrou Dimitrie Leonida.

#2
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006
Pai tu ar trebuii sa stii cel mai bine ca doar tu esti ala care le vinzi nu? Posted Image

#3
catalinn87

catalinn87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.01.2010
Corvaris nu este langa statia de metrou Dimitrie Leonida! Este pe soseaua Oltenitei, foooarte departe de metrou, cel mai apropiat mijloc de transport fiind tramvaiul 11!

#4
nicu_1975

nicu_1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.07.2013
Te inseli, eu chiar am contractat .... si am vorbit de corvaris 5, care este fff aproape de metrou.

Oricum, imi place gluma cu vanzarea.......... . Astept totusi pe cineva care a contractat pentru a discuta.

#5
dcubist

dcubist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.12.2012
in loc sa raspunzi doar sa te afli in seama ..mai bine iti gasesti ceva mai productiv de facut

cum se poate vedea si de pe situl dezvoltatorului e al 5 bloc care i`l construieste..primele 2 sunt pe oltenitei...celelate 3 sunt in zona dimitrie leonida.

daca vrei sa`ti faci o parere despre constructie cel mai bine la fata locului...sau mergand un 400 de metri mai incolo ptr a vedea corvaris 3 ..bloc finalizat anul acesta de acelasi dezvolator.

#6
Arlen

Arlen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.07.2013
Despre Corvaris 4 aveti detalii? A mai contractat cineva acolo?

#7
nicu_1975

nicu_1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.07.2013
Se pare ca nu a mai contractat nimeni in Corvaris 5,  astept in continuare pareri.

#8
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 24.04.2011
Sa inteleg ca tu nu te duci acolo, astepti totusi sa scrie cineva pe forum. Lasa tu impresia initiala si poate altii vor aduce completari.

#9
prikoke_2012

prikoke_2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.06.2012
Nu stiu cine are slaba inspiratie sa cumpere un apartament la 30m de linia metroului si la inca 50 m de presele de la IMGB. Probabil persoane mai in varsta care stau prost cu auzul. Abia astept impresii.

#10
iulian_fedeles

iulian_fedeles

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.08.2013
Eu personal sunt interesesat de apartamentele din Corvaris 5, am fost , am vazut, am stat geana pe zgomotul produs de metrou, intradevar se aude dar , din punctul meu de vedere nu este o tragedie. in prezent locuiesc in Buc. fix la Bulevard si nu se compara nivelul de zgomot din oras cu cel din Popesti.
Daca mi se aproba creditul cu siguranta voi fi unul dintre locatarii acestui bloc.
in ceea ce priveste aspectul exterior de la corvaris 3 , prea putin ma intereseaza cum arata fatada. Pe cel din 3 nu l-am vazut la structura si la rosu cum arata dar pe cel din 5 i-l urmaresc de ceva timp si sunt multumit de cum arata la partea de structura si compartimentare. Bineinteles , vreau sa presupun ca fatada va iesi mai bine decat in 3 dar nici cu blocurile reabilitate din Buc nu imi este rusine.
Mergeti in zona si faceti comparatie, asa la ochi ,cum arata corvaris 5 versus alte alte imobile  in acelasi stadiu de executie. eu spun k sunt diferente si nu ma pricep la constructii civile

#11
ocoleanuionut

ocoleanuionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 28.09.2009
Eu am contractat in C5 un ap cu 3 camere .Structura blocului este ok , cu pereti esteriori  din caramida Porosit 25 plus 10cm  izolatie ,Placa de beton armat este de 22.-25 cm , ceea ce zic eu ca este ok .PLus peretii interiori din Porosit 10 ,Deci nu are rigips carton la compartimentare .
Despre zgomot ,ce sa zic ,astept sa va cum izoleaza si tamplaria pvc cu fereastra de 5 camere .

Numai bine !

#12
jonny800902

jonny800902

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 10.02.2013

View Postiulian_fedeles, on 06 august 2013 - 14:32, said:

Eu personal sunt interesesat de apartamentele din Corvaris 5, am fost , am vazut, am stat geana pe zgomotul produs de metrou, intradevar se aude dar , din punctul meu de vedere nu este o tragedie. in prezent locuiesc in Buc. fix la Bulevard si nu se compara nivelul de zgomot din oras cu cel din Popesti.
Daca mi se aproba creditul cu siguranta voi fi unul dintre locatarii acestui bloc.
in ceea ce priveste aspectul exterior de la corvaris 3 , prea putin ma intereseaza cum arata fatada. Pe cel din 3 nu l-am vazut la structura si la rosu cum arata dar pe cel din 5 i-l urmaresc de ceva timp si sunt multumit de cum arata la partea de structura si compartimentare. Bineinteles , vreau sa presupun ca fatada va iesi mai bine decat in 3 dar nici cu blocurile reabilitate din Buc nu imi este rusine.
Mergeti in zona si faceti comparatie, asa la ochi ,cum arata corvaris 5 versus alte alte imobile  in acelasi stadiu de executie. eu spun k sunt diferente si nu ma pricep la constructii civile
de acelasi dezvoltator sunt facute mare parte din blocuri aflate in constructie acum in zona si cam seamana la structura

#13
nicu_1975

nicu_1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.07.2013
Salutare, eu am cumparat un apartament in corvaris 5 bloc 1. Daca a mai cumparat cineva acolo va rog sa-mi spuneti ce termen de finalizare v-a fost comunicat. Mie mi s-a spus ca va fi finalizat pana la 15.12.2013.

#14
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Corvaris nu este cumva ansamblul acela ridicat la 20 m de depou? :D
O sa aveti parte de vibratiile metroului din plin.

View Postprikoke_2012, on 30 iulie 2013 - 13:45, said:

Nu stiu cine are slaba inspiratie sa cumpere un apartament la 30m de linia metroului si la inca 50 m de presele de la IMGB. Probabil persoane mai in varsta care stau prost cu auzul. Abia astept impresii.


Hehe :D Iti dai seama ca fericitii cumparatori nu or sa isi toarne cenusa in cap asa repede.... stai sa treaca 1-2 ani, sa vezi atunci disperare Posted Image

#15
Iulian_tzutzu

Iulian_tzutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.09.2013

View Postnicu_1975, on 30 august 2013 - 17:43, said:

Salutare, eu am cumparat un apartament in corvaris 5 bloc 1. Daca a mai cumparat cineva acolo va rog sa-mi spuneti ce termen de finalizare v-a fost comunicat. Mie mi s-a spus ca va fi finalizat pana la 15.12.2013.
termenul e acelasi pt toti cei care au semnat........
cunosc blocul,ce numar de apartament ai?

#16
nicu_1975

nicu_1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.07.2013
Am trecut de mai multe ori sa vad stadiul constructiei......... se inainteaza destul de bine, acum se fac finisarile interioare. Mi s-a spus ca incepand cu 15 octombrie trebuiesc alese de fiecare gresia si faianta. Ca raspuns la intrebare este apartamentul 20. Astept si alte pareri.

#17
Iulian_tzutzu

Iulian_tzutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.09.2013
Gresia, faianta si parketul, au fost deja alese de foarte multi proprietari.....Saptamana viitoare cred ca se vor apuca sa monteze in cateva apartamente...

#18
Iulian_tzutzu

Iulian_tzutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.09.2013
Gresia, faianta si parketul, au fost deja alese de foarte multi proprietari.....Saptamana viitoare cred ca se vor apuca sa monteze in cateva apartamente...
Daca nu ma insel, ap 20 este garsoniera....cum urci scarile,in stanga pe mijloc....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate