Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Amazfit GTR 2

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#55
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Așteptăm impresii și poze cu el desfăcut

#56
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
Alea le găsești pe pe tot YouTube-ul...
Pe minea interesează autonomia, precizia de senzorilor, fluiditatea SO al ceasului și cum se comporta aplicația Zepp.

Edited by KeNz011, 18 November 2020 - 17:18.


#57
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Fluiditate super ok,spo2 si heart rate corespund cu cele de pe un pulsoximetru de 69 de lei.Are comenzi vocale offline,in engleza Ecranul e superb.Restul vedem mai încolo.

A,și încă o treabă faina poți să îți setezi patternuri personalizate la vibrații,respectiv sa vibreze in moduri diferite în funcție de tipul de alertă,apel,mesaj,WhatsApp,etc.

#58
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
Am văzut și eu comenzile offline la un clip după yt si m-au impresionat mai ales rapiditatea preluării comenzii. Sunt curios după atâta butonare care că fi prima autonomie a ceasului. Nu că ar fi cea reală..

Eu mișto faza cu vibrațiile că poți să îți dai seama dinainte de unde este notificarea.

Cu emojiurile cum sta ? Că nu cred că le vede pe toate la notificări. Și mai am o curiozitate, daca îți trimite cineva o poza pe watsapp, pe notificarea de la ceas poi vedea acea poza gen că la Samsung ?

Edited by KeNz011, 18 November 2020 - 17:51.


#59
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Nu se vede poza pe WhatsApp.Si la Emoji nu se vad toate.

Pe la 4 fără l-am desfacut,l-am împerecheat cu aplicația,update de firmware,avea cred că în jur de 50 baterie,acuma la 18:14 mai are 39.Oricum nu e concludent,tot îl butonez și mă joc cu el.

#60
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View Postmuresan, on 18 noiembrie 2020 - 17:47, said:

Fluiditate super ok,spo2 si heart rate corespund cu cele de pe un pulsoximetru de 69 de lei.Are comenzi vocale offline,in engleza Ecranul e superb.Restul vedem mai încolo.

A,și încă o treabă faina poți să îți setezi patternuri personalizate la vibrații,respectiv sa vibreze in moduri diferite în funcție de tipul de alertă,apel,mesaj,WhatsApp,etc.
cat de des masoara spo2? cum e cu analiza somnului si restul analizelor?

#61
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Abia de 6 ore l-a primit, de unde analiza somnului???

Edited by danghetau, 18 November 2020 - 21:13.


#62
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Suferiți cumva de vreo afecțiune gravă (respiratorie, cardiaca etc) ca să aveți nevoie să va măsurați SpO2 mai mult de odată pe zi ?
Analiza somnului e doar informativa. Daca suferiți de vreo afecțiune (apnee, somnambulism etc) consultați doctorul. Datele oferite de aceste device-uri nu au acuratețe și nici nu sunt relevante din punct de vedere medical.

#63
florin43

florin43

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.12.2005
L-am primit si eu ieri spre seara, e varianta global; nu l-am butonat suficient, a facut upgrade la imperecherea cu telefonul;cureaua e subtire, placuta, dar pentru mine pare cam mica; voi cauta sa o schimb;
oare unde pot gasi separat un incarcator? imi e teama ca il ratacesc.

#64
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Cica 1530 pret nou , LOL

#65
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostAndySoft, on 20 noiembrie 2020 - 10:31, said:

Cica 1530 pret nou , LOL
Au modificat acum este 699

#66
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
In sfarsit am reusit sa activez primirea apelurilor pe ceas.Pentru asta e nevoie ca in meniul ceasului la setari,conexiuni ,bluetooth sa dati o cautare si cand gaseste telefonul sal imperecheati.Poate pare simplu,dar de alaltaieri ma chinui cu treaba asta.Se aude binisor,intr-o incapere linistita se aude chiar bine si tare,si probabil si la volan se va auzi.Ce era enervant e ca fara functia asta nu vedeam pe ceas nici notificare ca ma apeleaza cineva.In rest,ceasul e super ok,bine eu am trecut de la un Mi Band 3 si un Haylou LS02,o jucarie acest Haylou.Pasii ii numara relativ corect,plus minus 10 la 100,somnul e inregistrat bine,azi i-am dat sa inregistreze si REM.Folie pentru el trebuie sa primesc de la SmartProtection,le-am trimis poze cu ceasul masurat cu o rigla si cu curbura ecranului,dupa ce vine va spun cum este.Atat deocamdata.
A,am instalat o aplicatie Zepp modificata,si vrsiune mai veche,ma gandeam ca poate cu aia or merge apelurile.Cu Zepp oficial din play store,zicea ca ceasul nu are comenzi vocale offline,dar ele functionau.Acuma daca am rezolvat cu apelurile o sa revin la aplicatia oficiala.Oricum ceasul e nou,si urmatoarele updateuri de aplicatie si firmware vor rezolva ce nu este chiar ok,si vor aduce functii noi,inclusiv Alexa.

Edited by muresan, 20 November 2020 - 11:54.


#67
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2014

Quote

#60 41exPublicat: 18 noiembrie 2020 - 21:09
cat de des masoara spo2?

Quote

SPO2 se masoara cu comanda manuala, bratul trebuie sa stea nemiscat in timpul masurarii.

#68
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Eu sunt curios de baterie , va rog sa postati dupa cateva zile de folosire cam cat s-a consumat si bineinteles  ce setari folositi, diferat de la persoana la persoana.

#69
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009

View PostAndySoft, on 21 noiembrie 2020 - 17:50, said:

Eu sunt curios de baterie , va rog sa postati dupa cateva zile de folosire cam cat s-a consumat si bineinteles  ce setari folositi, diferat de la persoana la persoana.

Apron ✌️, până ep 15 trebuie să mă hotărăsc ce sa iau Amazfit GTR2 sau Garmin Venu.

#70
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
garmin, polar...sunt mai misto, mai sport mai...dar in recenzii cam zic astia ca nu-s asa precise chiar daca ofera multe

#71
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
Nu ai cum sa compari garminul polar sunato la precizia senzorilor fata de un samsung, Huawei și restul. Au și ei hibele lor doar că sunt ok special făcute pt precizie la sport nu Smart.

#72
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2014
Dupa prima incarcare bateria a tinut 3 zile.Am avut parte si de prima blocare a ceasului, s-a blocat cu afisajul aprins si nu mai primea nicio comanda.A trebuit sa tin apasat butonul de comanda apasat timp de 10-15 secunde pana ce afisajul s-a stins, apoi a aparut logoul Amazfit si a inceput sa incarce softul.Acum functioneaza normal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate