Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

OnePlus 8T

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#325
myhayinferno

myhayinferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.08.2008

 Dau, on 15 august 2022 - 13:24, said:



Cu aceeași problemă ma confrunt și eu de aproximativ 1 lună. Efectiv rămân fără acoperire, tot pe Vodafone. Și pana nu restartez terminalul nu am ce sa ii fac.

Vreo soluție?

Soluția era să schimb telefonul sau rețeaua.
Am schimbat telefonul.


#326
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Mi se pare o solutie cam extrema având în vedere ca nu l-am primit moca la extindere de abonament, ci chiar am plătit vreo 3200 de lei din câte îmi amintesc.
De altfel, pana l chestia asta am fost super mulțumit de el.

#327
myhayinferno

myhayinferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.08.2008
Mai ai o variantă.
Mai mult ca sigur ai problema asta de când ai făcut update la android 12.
Încearcă să-i faci downgrade la 11, și vezi dacă e ok.

#328
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Problema cu semnalul o am și eu pe 8T, cu android 11. Deci downgrade nu e o soluție definitivă.

#329
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Ideea este ca pana acum o luna, ouda, nu am am întâmpinat nici măcar o singura data problema asta!

#330
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
Salutare poate cineva sa imi confirme daca s-a rezolvat plata cu telefonul la versiunea de 12.1 c33 ? Am revenit pe 11 dupa ce am trecut pe 12 prin oxigen update si erau destule probleme . Ce recomandati sa raman in continuare cu a11?

#331
C0rn3l25

C0rn3l25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2022
Problema cu google pay a fost de la Oxygen updater. Nu mai folosi aplicația din play store. Actualizează software doar din setările telefonului.

#332
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016
Va salut, daca este cineva interesat de o husa sandstone bumper originala + folia de sticla originala (pe cutie scrie ca e pt. Oneplus 9r dar este 100% compatibila cu 8t avand dimensiuni identice), ambele produse noi si sigilate, pm me.

Attached Files



#333
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007

 sarp05, on 19 septembrie 2022 - 12:04, said:

Salutare poate cineva sa imi confirme daca s-a rezolvat plata cu telefonul la versiunea de 12.1 c33 ? Am revenit pe 11 dupa ce am trecut pe 12 prin oxigen update si erau destule probleme . Ce recomandati sa raman in continuare cu a11?

Eu am primit OTA-ul oficial la OxygenOS12 pe la inceputul lunii, iar acum o saptamana am primit si ultimul update C.35 tot pe cale oficiala.
Am avut si eu probleme cu primele versiuni de OOS 12 , am facut trecerea de vreo 2 ori de la 12 la 11 cand faceam eu update manual.( atat cu imagininea de install , cat si prin aplicatia Oxygen Updater )
Vad ca pe cale oficiala e totul mai ok  , nu e perfect nici acum , dar ma descurc.
Observ si o imbunatatire semnificativa a autonomiei : Attached File  WhatsApp Image 2022-09-30 at 21.16.34.jpeg   88.21K   57 downloads

Este recordul meu , doar Wi-Fi ce e drept , dar nu am mai avut asta de 2 ani de cand il am si asta ma face sa il mai folosesc cel putin 1 an ...

#334
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Pentru cei ce aveți probleme cu semnalul la telefon, pica când schimba intre 3g->4g, 4g->4g+, 4g->5g și îi ia mult sa îl găsească gen 5-10-15 minute, dar cu un restart are semnal imediat, se rezolva în service cu schimbare placa de baza. Recomand sa îl trimiteți, dar inițial merita sa vb la suport sa se asigure că îl repara, că la mine inițial au zis că nu are nici un defect si mi l-au trimis înapoi cei din service, lene sa testeze corect. După ticket l-au reparat cum trebuie.

La mine făcea indiferent de rețea, vdf, digi, roaming, chiar și cu 2 cartele in el.

#335
constable_ro

constable_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 27.03.2010
După ultimul update la android 13 nu mai inregistreaza convorbirile telefonice.
Stie cineva o rezolvare?

#336
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Hello,

A reusit cineva sa activeze 5G pe Vodafone pe Android 11?
VoLTE & VoWIFI merge dar 5G nu

#337
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Trebuie sa treci pe 12 sau 13. Altfel nu vei avea. Eu am 13 și e totul ok.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate