Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Avrig Park Residence

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
In Ro am vazut si bucătării fără geam direct, deci..:)
Știe românul mai bine..are aer curat de la ventilator\hotă, îi monteaza și un bec și are lumina "natur" :))

#38
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006

View PostZarath, on 15 iunie 2021 - 23:21, said:

Blocurile din anii 80 au geam la baie.

Am spus blocuri noi. La blocurile din anii 80 e alta mancare de peste.

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O hota e tot un ventilator cu un debit mai mare. O elice care scoate aerul dintr-o parte si il muta in cealalta.
Aerul proaspat vine pe geam sau pe sub usa din alte incaperi cu geam si inlocuieste aerul pe care il extrage hota sau ventilatorul.
Nunarul de motoare e irelevant, de obicei astea cu doua motoare sunt niste pocnitori de 3-400 de lei. Conteaza debitul extras, conteaza la ce presiune din camera inca pot scoate aerul si conteaza cat de silentioase sunt.
Un ventilator bun de baie montat cum trebuie e oricum mai scump decat sa pui un geam de 30x30.

#40
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

View PostMembruAnonim, on 16 iunie 2021 - 16:07, said:

Ventilatorul extrage mult mai eficient mirosul si aburul din baie, la fel cum si hota e mult mai eficienta decat un geam deschis.
Iarna cel putin e o placere sa stai cu geamul deschis la baie si cu gresie pe jos.

Una nu exclude pe cealalta ... baile cu geam au si aerisire la care se poate monta ventilator.


#41
tiberiu_popescu

tiberiu_popescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.07.2018
Ati deviat bine de tot subiectul. Ar fi mai interesant sa discutam despre proiectul in desfasurare.

#42
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Fiecare cum isi doreste..
Eu ma refeream la geamuri de baie ceva mai mari..un 100 inaltime x 50 latime sa zicem.
Pe principiul ventilatorului scump..propun sa eliminam si geamul de !a dormitor...ca e prea ieftinatura

#43
Pavilion8373

Pavilion8373

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 10.04.2008
Asa arata la Nusco geamul de la baia matrimoniala. La dus va fi cu ventilator(apt 3 cam)

Attached Files



#44
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Așa da, felicitari arhitectului. De băi tip grotă cu bec suntem sătui

#45
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Mie îmi place lumina naturală. Ca să văd măcar ziua. Oricum, mă rad (bărbieresc) doar când e lumină naturală afară.
Cât despre ansamblu, repet, şi ăştia bagă prostia cu open space şi fără uşă între hol şi sufragerie. Dar probabil vor vinde datorită locaţie.

#46
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,577
  • Înscris: 11.03.2006
Pe mine ma intereseaza un studio. Cele dinspre primarie (N-V) s-au vandut, au mai ramas cele cu vedere pe spate, S-E (spre o cladire de birouri, VDF, din cate am inteles). Ploua, asa ca am amanat vizita din santier. E Ok vederea spre primarie, pe de alta parte in N-V nu vezi soarele.

#47
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
NV , il vezi doar dupa-amiaza spre seara. Cam atat.

#48
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004

View Postcumparator, on 19 iunie 2021 - 09:06, said:

Pe mine ma intereseaza un studio. Cele dinspre primarie (N-V) s-au vandut, au mai ramas cele cu vedere pe spate, S-E (spre o cladire de birouri, VDF, din cate am inteles). Ploua, asa ca am amanat vizita din santier. E Ok vederea spre primarie, pe de alta parte in N-V nu vezi soarele.

De acum vreo 2-3 săptămâni.

Attached File  DSC09658.JPG   477.44K   172 downloads

Ah, colegule, mulțumesc că ai postat pe un subiect piesa "Over there". Că dădusem de ea într-un documentar, dar nu știam cum se numește.

#49
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Cred că au ajuns cu structura la ultimul nivel.
O clădire de birouri de la maxim 100 metri (a fost "Varzafone" în ea) e închiriat.

#50
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Dap. Vodafone era acolo acum vreo 15-20 de  ani, cand au intrat pe piata din Romania.  O alta perioada de timp a fost doar locul unde aveau serverele si mult hardware. Pe urma au mutat si partea asta. Acum sunt divserse alte firme in cladire.

#51
valkyr_v

valkyr_v

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.08.2015
A fost cineva pe șantier, de preferință cu un structurist/arhitect/om care știe ce vorbește? Sunt curios de niște păreri avizate.

#52
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
ap de 60mp incepand cu 171000+tva si include o "enorma terasa" de 32mp care de fapt e o fasie intinsa pe juma` de apartament
promotional, treci si prin bucatarie sa ajungi in ap...basca livingul facut praf...macar au gasit loc pt tv

totul la doar 3300 de euro mp util.....acum nu va zgarciti la locul de parcare, care e doar 12k

da nah....nu e prost cine cere

#53
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
bai ce zgariciti sunteti . Stiti cat costa metrul patrat la Monaco ? 60.000 Euro.   Ala zic si eu pret mare. La Avrig e pomana. Eu zic sa va bagati.  :)

#54
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

 Bogotta, on 18 august 2021 - 07:09, said:

Stiti cat costa metrul patrat la Monaco ? 60.000 Euro.   Ala zic si eu pret mare. La Avrig e pomana. Eu zic sa va bagati.  Posted Image

Adevarul e ca se si compara Monaco cu Piata Obor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate