Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Avrig Park Residence

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Si din ce motiv reziliaza? Ce este prevazut in antecontract care sa ii dea dreptul la reziliere?

#74
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Probabil inca o ilegalitate, la multele deja adunate .....  Se bazeaza pe faptul ca nu au de a face cu oameni puternici, plini de bani, care pot angaja o casa de avocatura mare si care poate da cu ei de pamant. Daca te duci la NNKDP de exemplu, probabil trebuie sa le dai 20k Euro doar pentru reprezentare.  Ei bine, un astfel de dezvoltator stie foarte bine ca nimeni nu se va bate cu el. Balanta puterii inclina clar intr-o parte.

#75
p8pescu

p8pescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2022
Confirm si eu aceasta practica cu "nu semnam CVC-ul daca nu cumparati si loc de parcare + boxa".

Am rezervat o garsoniera in scop investitional (sa o inchiriez) si nu a fost nicio problema cand am achitat avansul si parafat antecontractul.

Dupa intarzierea livrarii cu 2+ ani, acum vor ca sa cumpar loc de parcare + boxa (nu-s ieftine, ~1250 eur/mp de boxa si unele au aproape 12 mp) pentru a finaliza tranzactia.

#76
SilviaAnna

SilviaAnna

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2023

View PostClientavrig, on 30 ianuarie 2023 - 21:36, said:



Acum e tarziu. Ne-am grabit si am gresit.

Incercam doar sa spun la ce se astepte cei care au de gand sa cumpere aici in continuare.

Oamenii forteaza foarte mult lucrurile, sunt agresivi, litigiosi si nu puteti avea incredere in nimic din ce spun sau promit.

Mie mi-au spus ca daca nu le achit loc de parcare si boxa imi reziliaza antecontractul si vand altcuiva.

Buna ziua,

Sunt si eu client in acest bloc. Mi-au mentionat de boxa si parcare insa nu au adus in discutie, momentan, rezilierea contractului. In cazul in care vor actiona in mod unilateral, vor restitui avansul?

#77
p8pescu

p8pescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2022

 SilviaAnna, on 03 februarie 2023 - 14:30, said:


Buna ziua,

Sunt si eu client in acest bloc. Mi-au mentionat de boxa si parcare insa nu au adus in discutie, momentan, rezilierea contractului. In cazul in care vor actiona in mod unilateral, vor restitui avansul?

Buna ziua,

Da, am inteles ca iti cer cont bancar in care sa faca restituirea banilor + a dobanzii aferente.

#78
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Au pus armătura până la nivelul finalului paterului. De pus beton pe acolo, nu ştiu când. Acum 1-2 săptămâni ridicau şi ceva cofraje cu macaraua.

#79
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017

Vizualizare mesajp8pescu, pe 08 februarie 2023 - 09:47, a scris:

Buna ziua,

Da, am inteles ca iti cer cont bancar in care sa faca restituirea banilor + a dobanzii aferente.


Si o cutie de bomboane + flori , eu asa am auzit.

Edited by Bogotta, 05 April 2023 - 13:59.


#80
corason1987

corason1987

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.05.2023
Salutare!

Sunt si eu client Avrig. Nu am apucat sa semnez inca, iar acum ca am obtinut creditul ei refuza sa mi-l mai vanda.
Mai sunt clienti in aceasta situatie? Cum ati rezolvat? Sau, in cazul pesimist, ati primit avansul inapoi?

Multumesc anticipat!

#81
p8pescu

p8pescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2022
Salut,

Care este motivul invocat pentru refuzul lor?

Edited by althea, 19 May 2023 - 04:22.


#82
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

 djl, on 05 aprilie 2023 - 12:16, said:

Au pus armătura până la nivelul finalului paterului. De pus beton pe acolo, nu ştiu când. Acum 1-2 săptămâni ridicau şi ceva cofraje cu macaraua.

Şi de atunci a rămas aşa. Nu au mai făcut nimic.
În diagonală, pe Str. Ion Heliade Rădulecu, lângă fosta "Mecanică Fină" e un alt proiect, unde se mişcă rapid.

#83
SMG16

SMG16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.11.2020
Ceva update uri de la acest proiect? au terminat faza 1?
Vad ca au dat drumul la vanzari faza 2

#84
p8pescu

p8pescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2022

View PostSMG16, on 13 februarie 2024 - 15:00, said:

Ceva update uri de la acest proiect? au terminat faza 1?
Vad ca au dat drumul la vanzari faza 2

N-au terminat nici faza 1...
Lucrarile de la faza 2 sunt sistate de ceva timp si nu ma mira... ce preturi si ce randari au apartamentele acelea... jale.

#85
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Preturi mai mari ca la ONE ?   De mirare. Am auzit ca doar un loc de parcare la ei ajunge la 59.000 Euro

#86
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Cel de pe Str. Chirstigii (lor) face parte tot din proiect sau e un altul. Că dacă ăla e Faza 1, înseamnă că terminată faza 1, dar locatari, cam canci.
Apartamentele sunt total aiurea. Fără hol de intrare cu uşă şi la open space, alea de 3 camere sunt semidecomandate, la unele (încă proiect) au pus perete oblic, deşi nu se va învecina cu ceva deja construit. Păcate de potenţialul zonei...
În rest, pe Str. Avrig. la acelaşi nivel de construcţie precum în postul meu de mai sus. Deci nu recomand.

#87
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Pai marea bataie e pe zona de Nord. Restul vad ca degeaba se mai dezvolta.  Inclusiv Halep tocmai a dat 3 milioane pe 2 apartamente dezvoltate de o gașcă din care face parte si Olaroiu. A devenit un geniu imobiliar fatuca asta. ...  Ce-o fi in capul ei nu stiu.

#88
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Prima dată când am citit ştirea mă gândeam că se mută în bloc-notesul de pe Şos. Electronicii; dar pe acolo e Răducanu, nu Olăroiu.
Le-au luat banii minţile şi fac tot felul de prostii imobiliare.
Halep îşi vinde vila din Snagov. Să vedem dacă îi dă cineva 4 bulioane de Euro pe ea.

#89
p8pescu

p8pescu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2022

View PostBogotta, on 14 februarie 2024 - 07:47, said:

Preturi mai mari ca la ONE ?   De mirare. Am auzit ca doar un loc de parcare la ei ajunge la 59.000 Euro

Am mai gasit doua screenshoturi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate