Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Error 1020 Access denied

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Incerc sa accesez un site al unei firme dintr-o tara baltica care vinde anumite produse de nisa de unde am comandat de cateva ori si de peste o luna cand incerc sa intru pe site imi apare aceasta eroare: Error 1020 Access denied. This website is using a security service to protect itself from online attacks.
Mentionez ca eroarea imi apare numai cand incerc sa accesez siteul respectiv cu ip-uri din Romania, am incercat prin VPN cu alte ip-uri din Romania si tot NU merge dar daca intru prin VPN cu ip-uri din alte tari merge si initial m-am gandit ca poate au blocat Romania din anumite motive dar contul meu de client inca este functional si la lista tarilor in care livreaza inca au Romania deci nu inteleg care e problema.
As vrea sa le dau mail sa intreb ce se intampla, au blocat cumva Romania? Daca da eu atunci mai pot comanda sau nu? Dar mi-e sa nu pic in penibil si problema sa fie de fapt la mine sau mai degraba la providerul de net.

Edited by Winc, 13 September 2020 - 02:38.


#2
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Daca vrei un ajutor, ofera macar un link cu site-ul respectiv...! Noapte buna!

Edited by arisel, 13 September 2020 - 03:06.


#3
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Nu inteleg pentru ce ar trebui sa dau link-ul de la acel site?  Presupun ca e o eroare care ar putea aparea la orice site, deci nu conteaza link-ul. Atasez un print screen cu eroarea respectiva:


Attached File  Error_1020.jpg   38.18K   37 downloads



#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostWinc, on 13 septembrie 2020 - 02:37, said:

As vrea sa le dau mail sa intreb ce se intampla, au blocat cumva Romania? Daca da eu atunci mai pot comanda sau nu? Dar mi-e sa nu pic in penibil si problema sa fie de fapt la mine sau mai degraba la providerul de net.
ai încercat să nu la relații cu clienții?
Că eu am globul de cristal în servis.

#5
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View PostWinc, on 13 septembrie 2020 - 03:45, said:

Nu inteleg pentru ce ar trebui sa dau link-ul de la acel site?  Presupun ca e o eroare care ar putea aparea la orice site, deci nu conteaza link-ul. Atasez un print screen cu eroarea respectiva:


Attachment Error_1020.jpg


Ok! Sunt de acord cu tine, ai dreptate!

Edited by arisel, 13 September 2020 - 04:59.


#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
https://community.cl...-to-fix/71784/4
https://en.rockconte...-access-denied/

Daca nu vrei sa pui siteul aici (ca sa vedem daca noi avem aceeasi problema sau nu), raspunsul nu poate fi decat general.
Poate au avut probleme cu IPuri de Romania si aia de la Securitate au zis "ban Romania!". Nu i-a interesat de  aia de la Vanzari si conturilor lor de clienti, important era sa protejeze siteul.

#7
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Ce probleme ar fi putut avea cu IP-uri de Romania? Mi se pare aiurea... Am incercat sa accesez site-ul respectiv cu mai multe IP-uri de Romania prin Bitdefender VPN si de asemenea de pe telefon unde am IP tot de Romania dar diferit de cel de pe computer si imi apare aceeasi eroare.

Nu vreau sa sun la relatii clienti ca nu vorbesc engleza la perfectie si cred ca nici cine imi va raspunde de acolo si mi-e ca nu ne vom intelege, mai degraba sa le dau mail dar de luni ca acum e weekend. Acum o luna cand am incercat sa intru pe siteul respectiv si mi-a aparut aceasta eroare pentru prima data un prieten mi-a sugerat ca poate au o problema cu accesarea site-ului din Romania din cauza protestelor din Belarus, probabil le taie cumva conexiunea si am stat pe baza acestui fapt si nu i-am contactat in legatura cu aceasta problema pana acum, dar azi cand am incercat din nou sa accesez site-ul mi-a aparut aceeasi eroare, cand am incercat cu IP de Urcraina care este practic deasupra Romaniei a mers.

#8
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Daca tu nu ai avut nimic cu ei, poate alt roman a avut si, aia, de siguranta, au trecut toata clasa la nu-nu.
Pe scurt, poarta e inchisa, cheia e la ei. Le dai telefon sau mail sa-ti deschisa si tie sau folosesti VPN si gata balciul.

#9
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Mda, le-am trimis mail si mi-au raspuns ca cica au avut cateva "atacuri" din Romania si acum nu mai pot accesa site-ul lor din Romania din motive de securitate dar mi-au recomandat sa folosesc un VPN. Ma intreb ce fel de atacuri din Romania ar fi putut avea un site atat de nisat despre care stiu doar anumite persoane care au nevoie de produsele pe care le vand ei. Mi se pare cam ciudat dar in fine..

#10
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Daca le vorbesti frumos si vor, pot sa-ti treaca IPul, daca ai unul fix, in lista de acces.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate