Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Accesare site cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Am web situl mierefilip.ro
Toate bune și frumoase

Când îl caut însă pe google mobile cu mierefilip sau "miere Filip" și vreau să îl accesez mi se deschide pagina de articole și cu o ditamai imaginea pe el.
Chiar daca situl apare tot mierefilip.ro

Unde pot sa verific ce s-a întâmplat că sa remediez problema?

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003
Mi se deschide normal, la mierefilip intra in pagina iar la shop miere filip (google face diferenta) se deschide padina cu articole fara nicio poza in plus

#3
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Mulțumesc pentru testare. La mine apare diferit. Am încercat și cu alt mobil și e la fel.
La "mierefilip" îmi apare pagina de articole iar la "shop miere Filip" îmi apare cum trebuie, produsele.

#4
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
Si la mine se deschide totul normal, pe mobil. Imaginile se incarca, link-urile merg, nici o imagine aiurea.

#5
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005
Faine produse. Deja mi-ai facut pofta.

Sper ca n-ai bagat si chimicale. :)

Si la mine merge bine situl.

#6
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Apropo vezi ca pe desktop pe Firefox iti sacadeaza imaginile alea care fac zoom out, pe celelalte browsere merge bine.

Attached Files



#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Eu văd acea imagine într-adevăr - pagina amp (generată de google și preluată de pe site /amp)

Attached Files


Edited by Ravy, 13 September 2020 - 09:32.


#8
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Așa văd și eu Ravy. E ciudat , unii o văd la alții totul intra normal.

Phobos, fii liniștit nu pun chimicale sau altceva in miere. E un hobby și îl fac de plăcere.

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
și la mine se vede normal

dacă ești apicultor cum testezi mierea?
înafară de cristalizare?mersi

#10
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Ai verificat /amp cum este facut? Eu ce-am verificat pe niste site-uri de validare am vazut ca sunt ceva erori acolo... Si pe desktop /amp arata la fel ca pe mobil (cu acea poza) si poti vedea in sursa care-i problema...

#11
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Mi-a mai spus cineva sa dezactivez AMP. L-am dezactivat, deocamdata apare la fel. Probabil trebuie corectate in sursa niste modificari ce le-a facut AMP.

EMPP, mierea se testeaza cel mai sigur la DSP, cu analize. costa dar e cel mai sigur.
Apoi desigur cristalizarea (cu exceptia celei de salcam, si asta cristalizeaza cam dupa 1 an dar are niste cristale foarte fine, usor transparente)
Apoi gustul, daca are un gust de sirop de zahar sau gustul florii respective. Aici trebuie putina experienta, e ca si cand mananci rosii de tara si apoi din supermarket din Turcia. Faci diferenta.
Gusta o miere de care stii ca e buna apoi una de Mos Costache de la Lidl, made in China. Asa inveti sa faci diferenta.  Posted Image
Densitatea, mierea nu curge ca uleiul , e vascoasa. Daca pui in apa niste miere, nu se imprastie/dizolva ci ramane legata. In cele din urma se va dizolva bineinteles.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu dezactiva amp-ul. Daca pozele iti apar aiurea, poate ai pus niste poze foarte mari iar clientii incearca sa afișeze poza completă pana la incarcarea css-ului, astfel stricând design-ul.

Ia încearcă sa le comprimi si sa le redimensionezi cu pluginul smush si vezi daca rezolva problema.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003

View PostCeapaIndustries, on 13 septembrie 2020 - 08:31, said:

Apropo vezi ca pe desktop pe Firefox iti sacadeaza imaginile alea care fac zoom out, pe celelalte browsere merge bine.
Le redimensioneaza cand pe orizontala cand pe verticala de aia e senzatia aia.

#14
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Nu mai am problema cu mobile google. Se pare că AMP îmi făcea problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate